Scoot Scoot Airlines - Αθήνα Σιγκαπούρη

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Δεν είναι και τόσο κατατοπιστικό γι'αυτό ρωτάω κ ξαναρωτάω..Κανείς δεν έχει απαντήσει με βεβαιότητα..Οι απαντήσεις τείνουν προς το όχι αλλα στην ιστοσελίδα κάπου νομίζω γράφει online check in..Και ειδικά για όσους ταξιδεύουν με χειραποσκευή και δεν έχουν να παραδώσουν βαλίτσα είναι κρίμα να πρέπει να βρεθούν 2 ώρες πρίν στο αεροδρόμιο..
 

panos.d.lee

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινουπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Ματσου Πιτσου
Κι εγώ γιαυτο το λέω ! Δεν πήραμε βαλίτσα που χρειάζεται τσεκ ιν !
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Δεν είναι και τόσο κατατοπιστικό γι'αυτό ρωτάω κ ξαναρωτάω..Κανείς δεν έχει απαντήσει με βεβαιότητα..Οι απαντήσεις τείνουν προς το όχι αλλα στην ιστοσελίδα κάπου νομίζω γράφει online check in..Και ειδικά για όσους ταξιδεύουν με χειραποσκευή και δεν έχουν να παραδώσουν βαλίτσα είναι κρίμα να πρέπει να βρεθούν 2 ώρες πρίν στο αεροδρόμιο..
Εγώ πάντως κατάλαβα από τις απαντήσεις στα ερωτήματά σου, με βεβαιότητα, ότι δεν γίνεται online.
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Web check in μόνο από Σιγκαπούρη και Βερολίνο σε όλα τα άλλα τα αεροδρόμια με το κλασικό τρόπο στα desk!
https://www.flyscoot.com/en/fly-scoot/at-the-airport/checking-in
Επιτέλους!!Μια ξεκάθαρη απάντηση.Άρα αναγκαστικά θα περάσουμε την καθιερωμένη διαδικασία του check in στον κισέ!!!Οκ.Ευχαριστώ!!!!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Επιτέλους!!Μια ξεκάθαρη απάντηση.Άρα αναγκαστικά θα περάσουμε την καθιερωμένη διαδικασία του check in στον κισέ!!!Οκ.Ευχαριστώ!!!!
Συγγνώμη, αλλά ξεκάθαρη απάντηση είχε δοθεί από τον Ιούλιο ακόμα. Αντιλαμβάνομαι ότι πολλοί κουράζονται να ανατρέχουν σε παλαιότερα posts, αλλά όχι να λες ότι όλοι οι προηγούμενοι έλεγαν ανακρίβειες όταν έχουν αφιερώσει χρόνο να απαντήσουν.
μαρτιο που ταξιδεψα δεν υπηρχε χρεωση, αλλωστε ονλινε τσεκιν δεν γινοταν τοτε. απο οτι βλεπω ακομα λεει
Flights eligible for Web Check-in
  • All Scoot flights departing from Singapore and Berlin
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Εγώ πάντως κατάλαβα από τις απαντήσεις στα ερωτήματά σου, με βεβαιότητα, ότι δεν γίνεται online.
Ναι,κι εγώ το κατάλαβα αλλα όσοι απάντησαν είπαν οτι εκείνοι προσωπικά δεν είδαν κάτι για web check in.Οπότε αυτό δεν σημαίνει οτι σίγουρα δεν ισχύει.Ήθελα να βεβαιωθώ..
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ναι,κι εγώ το κατάλαβα αλλα όσοι απάντησαν είπαν οτι εκείνοι προσωπικά δεν είδαν κάτι για web check in.Οπότε αυτό δεν σημαίνει οτι σίγουρα δεν ισχύει.Ήθελα να βεβαιωθώ..
Αφού έβαλε η κοπέλα το link (το έχω κάνει παράθεση πάνω), τι πιο έγκυρο από αυτό που γράφει η εταιρεία;

Όπως και να έχει ο πιο απλός τρόπος να βρίσκει κάποιος σε σιγουριά απάντηση σε μια ερώτηση είναι να ψάχνει ο ίδιος στην ιστοσελίδα της χ εταιρείας.
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Συγγνώμη, αλλά ξεκάθαρη απάντηση είχε δοθεί από τον Ιούλιο ακόμα. Αντιλαμβάνομαι ότι πολλοί κουράζονται να ανατρέχουν σε παλαιότερα posts, αλλά όχι να λες ότι όλοι οι προηγούμενοι έλεγαν ανακρίβειες όταν έχουν αφιερώσει χρόνο να απαντήσουν.
Αφού έβαλε η κοπέλα το link (το έχω κάνει παράθεση πάνω), τι πιο έγκυρο από αυτό που γράφει η εταιρεία;

Όπως και να έχει ο πιο απλός τρόπος να βρίσκει κάποιος σε σιγουριά απάντηση σε μια ερώτηση είναι να ψάχνει ο ίδιος στην ιστοσελίδα της χ εταιρείας.
Το συγκεκριμένο link,αν και πάντα διαβάζω τα παραπάνω,προφανώς το προσπέρασα καταλάθος,εγώ εννοούσα για άλλες απαντήσεις όπου ήταν απο προσωπική εμπειρία και αυτό απο μόνο του δεν σημαίνει οτι είναι κάτι σίγουρο.Γι'αυτό και ρώτησα κ πάλι κάποιον που ταξίδεψε πρόσφατα..Ούτε εκθέτω κανέναν ούτε τίποτα...Σωστή η παρατήρηση βέβαια αλλα αν προσέξετε στο σάιτ της εταιρίας κάπου αναφέρει για web check in.Απο 'κεί υπέθεσα οτι προφανώς γίνεται κ οτι απλά δεν έτυχε ακόμα να το κάνει κάποιος απο το φόρουμ..Τώρα μόνο είδα το link που το έγραφε.Τι να κάνω;;;
 

vagelis39

Member
Μηνύματα
19
Likes
4
καλησπερα σε ολους. τελικα αξιζει η scoot η οχι. εμεις θα παμε μπαλι τον γεναρι και ακομα το σκεφτομαι αν θα την προτιμησω
 

dino4tennis

Member
Μηνύματα
37
Likes
28
καλησπερα σε ολους. τελικα αξιζει η scoot η οχι. εμεις θα παμε μπαλι τον γεναρι και ακομα το σκεφτομαι αν θα την προτιμησω
Εξαρτάται από τη τιμή που αγοράζεις το εισιτήριο. Όταν πέρσι έδωσα με Κατάρ 763€ Αθήνα Πουκετ (προσφορά κανονικα ειχε 960) και φέτος θα πάω με 365,80 ; Βέβαια μόνο με τη χειραποσκευη και με τίποτα άλλο. Αν σας φτάνει μόνο η χειραποσκευη όπως εμένα να δώσω αλλά 400 ευρω;; Τώρα αν κοιτάξει κανείς έχει πάει στα 560 περίπου η δική μου πτήση άλλη τιμή λοιπόν τώρα .....
 

panos.d.lee

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινουπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Ματσου Πιτσου
Νομίζω έχεις δικαίωμα οχι μονο χειραποσκευή αλλά και τσάντα σαν την παλιά ραιανερ όπως είπαν και μερικά παιδιά παραπάνω ! Άρα είναι τίμια επιλογή ! 410 Αθήνα πουκετ για Χριστούγεννα με επιστροφή φυσικά όταν η καταρ το είχε 760 ακατεβατό και Τουρκίς πάνω από 800 . Βαλιου φορ μανει κατ εμε! Μοναδικό μείον η μη παροχή γεύματος δωρεάν για τόσο μεγάλη πτήση (Αθήνα Σιγκαπούρη 10ωρες) . Όπως είπαν όμως και παραπάνω λύνεται με λίγη ξηρά τροφή στην αποσκευή
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.895
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom