Shopping Therapy.... ΨΩΝΙΑ στη Ρώμη

Nickie

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά του Πάσχα
Επειδή δεν είδα σχετικό θέμα πουθενά, αν υπάρχει, συγνώμη....
προτάσεις εμπειρίες για ψώνια στην Ρώμη?
κυρίως Stock καταστάσεις ή μαγαζιά που αξίζει να πάμε κτλ.....

Εγώ έχω πάει παλαιότερα σε ένα εμπορικό έξω από την Ρώμη... άξιζε το κόπο θα έλεγα...τώρα που θα ξαναπάω θα σας πω νέα από εκεί... Castel Romano Designer Outlet λέγεται
είδα ένα παλαιότερο θέμα που το αναφέρει κάποιος... λογικά θα υπάρχουν και άλλα....
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ονειρεμένο Ταξίδι
Costiera Amalfitana
Για Σαββατοκύριακο δεν πηγαίνεις?Απλά θα πρότεινα να μην χάσεις τον χρόνο σου στα ψώνια...
 

Nickie

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά του Πάσχα
ναι.. απλά έχουμε πάει παλίοτερα και οι δυο μας στην Ρώμη, ουσιατικά για μια συναυλία πάμε, οπότε λέμε να τα κάνουμε όλα μάζι.. εξάλλου λέμε να επιστρέψουμε την Άνοιξη...
Την Κυριακή το πρωί θα πάμε στο εμπορικό που προαναφέρω με τα δικά τους λεωφορεία και αν δεν κάνω λάθος σε παίρνουν από Barberini. Νωρίς το μεσημέρι θα είμαστε πίσω, γύρω στις 13:30 από ότι μας είπαν... ουσιαστικά δεν χάνουμε πολύ χρόνο έτσι και από ό,τι το θυμάμαι... αξίζει!!!!
Το θέμα είναι καθώε θα σουλατσάρουμε κτλ στο κέντρο πχ αν γνωρίζει κάποιος κάτι άλλο αξιόλογο και πιο εύκολα προσβάσιμο
 

Nickie

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά του Πάσχα
Last edited by a moderator:

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Επειδή δεν είδα σχετικό θέμα πουθενά, αν υπάρχει, συγνώμη....
προτάσεις εμπειρίες για ψώνια στην Ρώμη?
κυρίως Stock καταστάσεις ή μαγαζιά που αξίζει να πάμε κτλ.....

Εγώ έχω πάει παλαιότερα σε ένα εμπορικό έξω από την Ρώμη... άξιζε το κόπο θα έλεγα...τώρα που θα ξαναπάω θα σας πω νέα από εκεί... Castel Romano Designer Outlet λέγεται
είδα ένα παλαιότερο θέμα που το αναφέρει κάποιος... λογικά θα υπάρχουν και άλλα....
Να σου πω την αποψη μου εστω και καθυστερημενα, η Ρωμη ειναι μια μαγεια, αν ειναι να ξοδεψει καποιος το χρονο του για να γυριζει σε στοκατζιδικα καλυτερα ειναι να μην παει. Μπορει καλλιστα να γυριζει και στην ελλαδα και να γλυτωσει τα λεφτα για εισιτηρια & ξενοδοχεια.
Εχω βρεθει στη Ρωμη πανω απο 40 φορες, δυστυχως οχι για τουρισμο και ακομα δεν μπορω να πω πως τη χορτασα.
Αν ομως θελεις να κανεις τη διαφορα και να γυρισεις στην ελλαδα με κατι μοναδικο (αναφερομαι στο ντυσιμο) η via dei Condotti και τα περιξ ειναι μονοδρομος. Διαλεγεις το ακριβοτερο και εισαι σιγουρη οτι καμια στην ελλαδα δεν θα εμφανιστει μπροστα σου με κατι παρομοιο. Αν βεβαια εισαι λατρης αυτου του αθληματος.
 

pecora nera

Member
Μηνύματα
55
Likes
12
Ονειρεμένο Ταξίδι
σιγκαπουρη-πουκετ
να ρωτησω εκτος απο μεγαλα στοκ καταστηματα γνωριζετε αν τα αλλα μαγαζια εχουν κ καποιες προσφορες??δε θελω να γυριζω ολη μερα στα καταστηματα,εχει τοσα πραγματα να δω...απο την αλλη οι μπουτικ ειναι απλησιαστες απο οτι φανταζομαι...θα ηθελα να αγορασω ορισμενα βασικα πραγματα οπως δερματινα γαντια πχ,ενα ζευγαρι παπουτσια,ισως μια τσαντα...η αδερφη μου ειχε παει στη φλωρεντια κ μου ειπε για μαγαζια με επωνυμα προιοντα απο προηγουμενες σεζον σε πολυ καλες τιμες!στη ρωμη υπαρχει τιποτα αντιστοιχο??
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Θα βρεις πολλά καταστήματα με πολλές ενδιαφέρουσες προσφορές σε όλα τα σημεία της Ρώμης.

Α...επίσης ρίξε μια ματιά στα καταστήματα που βρίσκονται γύρω από το Βατικανό.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ονειρεμένο Ταξίδι
Costiera Amalfitana
...η αδερφη μου ειχε παει στη φλωρεντια κ μου ειπε για μαγαζια με επωνυμα προιοντα απο προηγουμενες σεζον σε πολυ καλες τιμες!στη ρωμη υπαρχει τιποτα αντιστοιχο??
Υπάρχουν οutlet όπως το Castel Romano,εξω απο την πόλη..Μάλιστα σε πολλά ξενοδοχεία έχει και οργανωμένες εκδρομές, ξεκινάνε απ τις 10 περίπου το πρωί ως και τ απόγευμα..Εκεί θα βρείς προϊόντα απο παλαιότερες κολεξιόν, αλλα.. Μην χάσεις το χρόνο σου σε κάτι τέτοιο!!! Δες καλύτερα τη Ρώμη, κάνε μια βόλτα στη via del Βoschetto και ασε τα ψώνια αν θες τη γνώμη μου!!!
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
γαλλικη πολυνησια

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Καλησπερα!εχουμε 3 μερες διαθεσιμες στη ρωμη!υπαρχει κανενα outlet το οποιο να ειναι κοντα στη πολη;;αν ειναι αποσταση πανω απο 1 ωρα,δε το σκεφτομαστε καν!επισης αλλη μια απορια γιατι το ιντερνετ δε με βοηθα ιδιαιτερα!για βατικανο δεν εχει καποια εισοδο σωστα;;μονο αν θελω να μπω στα μουσεια ή στην εκκλησια,ε;;τι αλλο free μπορω να κανω στη περιοχη;;ευχαριστω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.505
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom