Skydive στο Wollongong

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
liz τελεια!!απλα τελεια!!!!υψοφοβια λοιπον και παρα ταυτα το εκανες????
ετσιιιιιιι!!!!πρεπει να αντιμετωπιζουμε τους φοβους μας για να τους ξεπερναμε!!
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Βρε liz κόντεψα να πάθω έμφραγμα και μόνο που διάβαζα την περιγραφή σου!!! :haha: Συγχαρητήρια!!! :clap: Μας μετέφερες κάθε λεπτομέρεια αυτής της "πτώσης", αλλά είμαι σίγουρη ότι αυτό που ένιωσες δεν περιγράφεται με λόγια... Αν και δεν είμαι ριψοκίνδυνο άτομο, αν ποτέ μου δοθεί η ευκαιρία σε κάποιο από τα ταξίδια μου, θα ήθελα κι εγώ να δοκιμάσω :lol:
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Είδες λοιπον που δεν ήταν και τόσο τρομακτικο όσο νόμιζες ?
Keep walking....
Είσαι evidence based adventure traveller!!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Λιζ θερμα συγχαρητηρια!
Να κατι που δε θα το κανω ποτε!
Και αν η κορη μου αποφασισει να το κανει ελπιζω να μην μου το αναγγειλλει!
 

liz

Member
Μηνύματα
159
Likes
343
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Thanx παιδιά!ا
λιζ για λιγα δευτερολεπτα πετουσα και γω ....(ξυπνησα οταν καταλαβα οτι επιπλεω ...-πρεπει να ναι φοβερο ε?)
φοβερό δεν λες τίποτα lalibela! Δεν ξέρω τί πρέπει να κάνω τώρα για να ξαναφτάσει η αδρεναλίνη μου σε τέτοια ύψη, θέλω απλά να το ξανακάνω... Και η αίσθηση του να επιπλέεις στον αέρα είναι όντως απερίγραπτη και εθιστική!

Μας βαζεις καμια ακομα εικονα;
Στις πιο πολλές έχει την αφεντομουτσουνάρα μου, αλλά θα ανεβάσω καμιά των παιδιών όταν τις πάρω

Με υψοφοβία και πήγες βόλτα στους αιθέρες
χωρίς πολλές κουβέντες:shock:
Μετά απ αυτό μπορείς να κάνεις τα πάντα:)
Τα φοβάμαι πάρα πολύ τα ύψη αλλά έχω εκλογικεύσει τον φόβο μου καιρό τώρα, είχα κάνει bungee στα 18 μου αλλά μου φάνηκε πολύ διαφορετική αυτή η εμπειρία...είχα γνωρίσει μια κοπέλα που ταξίδευε εδώ και το είχε κάνει και μου λεγε πως σε λίγες μέρες θα γυρίσει στη χώρα της, πίσω στη ρουτίνα και στο γραφείο και όταν θα νιώθει πως δεν αντέχει άλλο, θα βλέπει το βίντεό της και θα λέει "πφφφ, εδώ πήδηξα από αεροπλάνο!"

Και αν η κορη μου αποφασισει να το κανει ελπιζω να μην μου το αναγγειλλει!
Χαχα και πολύ σοφά θα πράξει μάλλον, γιατί εγώ το είπα στη δικιά μου πριν το κάνω:haha: no comments

Το περισσότερο γέλιο το ρίξαμε όταν βλέπαμε τα dvds μας μετά, είχαμε πέσει στο πάτωμα. Το λεξιλόγιο όλων είχε περιοριστεί σε δυο μόνο περιγραφικότατες λέξεις "S*#t!", "F#@*#!!!", (αν κι έχει μουσική διαβάζουμε τα χείλη μας και θυμόμασταν ο καθένας μας τί έλεγε εκείνη τη στιγμή). Σε ένα δευτερόλεπτο το μπουκλωτό μακρύ μαλλί του ενός έχει γίνει σαν του fido dido και διαγράφονταi με λεπτομέρεια οι πρησμένες φλέβες στο μέτωπό του, εγώ κοντεύω να τα κάνω πάνω μου πριν πέσω και λέω συνέχεια "s##t, s##t, s#*t!!!!" κι ενώ πέφτω τα μάγουλα πάλλονται λες και τα φυσάει κάποιος με πιστολάκι, κτλ, κτλ
Ξέχασα να πω πριν πως όλοι από όλες τις παρτίδες τρέχαμε στην τουαλέτα πριν βάλουμε τις στολές μας από το άγχος...επίσης μια κοπέλα ήταν πολύ τυχερή, υπήρχε πρόβλημα στην κάμερα και δεν πήρε το βίντεό της και της έκαναν δώρο δεύτερη πτώση!
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Ποιο κομματι ευχαριστηθηκες περισσοτερο το ενα λεπτο ελευθερη πτωση ή μετα με το αλεξιπτωτο ανοιγμενο. Εγω πιο πολυ το 2ο κομματι.

Οσο αφορα τη δικη μου μανα, οταν γυρισα της ειπα: ελα να δουμε ενα dvd θα εχει πλακα και της κοπηκε η ανασα οταν με ειδε! :haha:

Να σαι καλα, και προσπαθησε να κανεις και αλλα εξτριμ, ειναι πιο φτηνα απο εδω!
 

liz

Member
Μηνύματα
159
Likes
343
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ποιο κομματι ευχαριστηθηκες περισσοτερο το ενα λεπτο ελευθερη πτωση ή μετα με το αλεξιπτωτο ανοιγμενο. Εγω πιο πολυ το 2ο κομματι.

Οσο αφορα τη δικη μου μανα, οταν γυρισα της ειπα: ελα να δουμε ενα dvd θα εχει πλακα και της κοπηκε η ανασα οταν με ειδε! :haha:

Να σαι καλα, και προσπαθησε να κανεις και αλλα εξτριμ, ειναι πιο φτηνα απο εδω!
Δεν ξέρω ειλικρινά ποιο κομμάτι μου άρεσε περισσότερο. Νομίζω πως αν έπρεπε να διαλέξω, θα διάλεγα την ελεύθερη πτώση, ήταν πολύ πιο έντονη! Αλλά από την άλλη και η αίσθηση του να πετάς και να νιώθεις πουλί στον ουρανό είναι τρομερή! Ο συνδυασμός και των δύο είναι τέλειος νομίζω. (αχ, αθάνατες αγαπημένες drama queens ελληνίδες μάνες:))
Τα σχέδια της παρέας αν όλα πάνε καλά λένε roadtrip Β.Αυστραλία...μόλις τελειώσουν οι εξετάσεις μας...
 

Kokonaki

Member
Μηνύματα
56
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ω Θεε μου..... εκει θα ειμαι σε μια βδομαδα.. στο Wollongong....φοβαμαι τοσο μα τοσο πολυ την ελευθερη πτωση, αλλα ακριβως γι'αυτο νομιζω πως θελω να το κανω... αυτο που τρεμω περισσοτερο ειναι το δεκατο του δευτερολεπτου οπως λες κι εσυ που απο το αεροπλανο πεφτεις στο κενο... και μετα η στιγμη που διαπιστωνεις εαν ανοιξε κανονικα το αλεξιπτωτο σου ή οχι :p
Ημουν απολυτη οτι ποτε στη ζωη μου, αλλα μετα την περιγραφη σου, πραγματικα θα το ψαξω μιας και για 20 μερες η βαση μου θα ειναι εκει...
Να'σαι καλα!!
 

liz

Member
Μηνύματα
159
Likes
343
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ω Θεε μου..... εκει θα ειμαι σε μια βδομαδα.. στο Wollongong....φοβαμαι τοσο μα τοσο πολυ την ελευθερη πτωση, αλλα ακριβως γι'αυτο νομιζω πως θελω να το κανω... αυτο που τρεμω περισσοτερο ειναι το δεκατο του δευτερολεπτου οπως λες κι εσυ που απο το αεροπλανο πεφτεις στο κενο... και μετα η στιγμη που διαπιστωνεις εαν ανοιξε κανονικα το αλεξιπτωτο σου ή οχι :p
Ημουν απολυτη οτι ποτε στη ζωη μου, αλλα μετα την περιγραφη σου, πραγματικα θα το ψαξω μιας και για 20 μερες η βαση μου θα ειναι εκει...
Να'σαι καλα!!
Μην ανησυχείς, κι εγώ είχα πολύ άγχος πριν αλλά η εμπειρία αξίζει πραγματικά τον κόπο! Μέχρι και οι καθηγητές μου το 'χουν κάνει!Θα περάσεις από Σύδνεϋ? Αν χρειαστείς οτιδήποτε στείλε πμ:D
 

Quasimodox

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Miami
Πραγματικά, αν και φοβάμαι πολύ τέτοιες δραστηριότητες, μονό και μονό από την περιγραφή σου θα το έκανα αυτή τη στιγμή! Συγχαρητήρια που το έκανες ενώ έχεις υψοφοβία, πραγματικά μπράβο!
 

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
Σκεφτόμουν να το δοκιμάσω αλλά με την περιγραφή σου το αποφάσισα!!!!
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
ζηλεψα τοσο πολυ....θελω χρονια τωρα αλλα δε βρισκω παραια.συγχαρητηρια!!!
παιδια...,ελλαδα η ευρωπη που παιζει κατι καλο?εχει και κρητη τυμπακι,αλλα ωραια θα ηταν να το συνδιασεις και με ταξιδακι κοντινο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom