SkyEurope

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
ΥΕS!!!Επιτέλους τους βρήκα στο τηλέφωνο! Μου τα άλλαξαν όπως με βόλευε, ευτυχώς! Πήρα αμέσως και confirmation e mail. Μεγαλεία!!! Όταν τους ρώτησα τι θα γινει αν ξανα αλλάξουν μου είπαν ότι δεν υπαρχει τετοια περιπτωση γιατι εχει βγει το προγραμμα. Δηλαδή όταν έκλεινα τα εισιτηρια δεν είχε βγει;;; Τέλος πάντων θέλω να πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά. Όσοι έχετε πρόβλημα πάντως τηλεφωνο :00421233017301. Περίμενα 6 λεπτα αλλά ξεαγχωθηκα. Όσο περιμενα e mail μουν σε αναμένα κάρβουνα. Anyway...Ευχαριστώ που με ακούσατε...sorry που με διαβασατε.
 

smar0

Member
Μηνύματα
65
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
αιγυπτος
πετάω για βιεννη στις 24/03 μς επιστροφη στις 28/3 . έκλεισα τα εισιτήρια τον οκτωβριο. Τον Ιανουαριο με ενημερωσαν ότι η ώρα της αναχώρισης αλλάζει (μια ώρα νωρίτερα).Σήμερα που έλεξα στο site υπάρχουν κανονικά οι πτήσεις Ελπίζω να μην γίνει καμια στραβή γιατί περιμένω πως και πως για το ταξίδι
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
black_mamba...τέλος καλό, όλα καλά! ;)

Άντε...και καλοτάξιδη!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.905
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
τι κουφά ειναι αυτά με την εν λογω εταιρία;
δηλαδή ακυρώνουν πτήσεις και μετά τις επαναφέρουν;
και δεν μπαινουν καν στον κοπο να ενημερώσουν εγκαιρα με ενα εμαιλ?
αφου το εχουν το εμαιλ οταν κανουμε ονλάιν την κράτηση!

και αν δεν με βολεύει η οποιαδήποτε αλλάγή επειδή "εφτυσα" αιμα να κανονίσω την άδειά μου;
αν εχω βγάλει και εισιτήριο με το τρένο για αλλο προορισμό και το εχω προπληρώσει και θα πρέπει να βρω τρόπο να το αλλάξω;

δεν ειναι δηλαδη δεσμευτικές οι ώρες της πτήσης οταν κλεινω και προπληρώνωτο εισιτήριο;
 

eragon189

Member
Μηνύματα
57
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Πραγα
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ
Πάντως εγώ παλιά είχα κλείσει περίπου 5-6 μήνες πριν με skyeurope και μια χαρά έγιναν όλα.
όλα στην ώρα τους και όλα τέλεια.
Τώρα έχω κλείσει για Πράγα στις 10 Απριλίου..
Ελπίζω να μην πάιξει καμιά στραβή!!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
μη χολοσκατε με τη sky-europe εγω ειχα το θρασος και την αναιδεια να κοιταξω με ολυμπιακη για βιεννη να κλεισω 4ημερο ηρακλειο- αθηνα -βιεννη και κοντεψα να παθω ενα εγκεφαλικο και ενα εμφραγμα του μυοκαρδιου
γυρω στα 640 ευρω μονο:(:(:(:(:(:(το ατομο να παει και ακριβως αλλα τοσα να γυρισει χωρις το ξενοδοχειο κ.λπ
με αλλες αερογραμες οικονομικοτερες ειχε διανυκτερευση σε μοναχο π,χ και την επομενη πεταμε για βιεννη , δεν λεει αυτη η διαδικασια για ενα τεραημερο
μου δινει βεβαια τη βαρκελωνη ενα ταξιδιωτικο γραφειο απο ηρακλειο 4ημερο με γκρουπ στα 760 γιατι να μη το προτιμησω.....το μεμονομενο δεν με θελει.....ετσι στραβη μου βγαινει παντα και ολο με γκρουπ καταληγω.......
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.905
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
o τιμοκατάλογος με όλες τις χρεώσεις της sky eyrope

Tariffs & Fees - SkyEurope Airlines, Central Europe's first low cost low fare airline
η πιο ακριβή χρέωση απο οτι ειδα ειναι η αλλαγη ονόματος στο εισιτήριο...
100Ε για ονλαιν αλλαγη
και 150Ε για αλλαγη μεσω τηλ. κέντρου η στο αεροδρόμιο...
 

DION7

Member
Μηνύματα
151
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
που???
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η καραιβικη
ολα οκ με τη sky. μην ανησυχεις
 

gavio

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
sky europe

Καλησπέρα σας. Να μοιραστώ την ασχημη μου εμπειρία..
Η Skyeurope ειναι ΟΚ αν η πτήση πετάξει και είστε μέσα!
Αν όμως ακυρωθεί λεφτά μην περιμένετε πίσω. Εγώ 6 μήνες τώρα τυραννιέμαι για μια ακύρωση που κάνανε με υπαιτιότητα τους και ακόμα δεν μου έχουν επιστρέψει τα χρήματα.
Στην αρχή σου λένε και καλά ότι έχεις 2 επιλογές. Να ταξιδέψεις με μια άλλη πτήση ή refund.
Όμως το 2ο δεν παίζει με τίποτα! Στην αρχή απαντούσανε και σε κανένα email τώρα πια ούτε αυτό κάνουν! Το κυνηγάω γιατί είδα και σε ξένα forum ότι δεν είμαι ο μόνος που έχουν φερθεί έτσι. Υπάρχουν πολλές περιπτώσεις δυστυχώς.
Σκέφτομαι για δικηγόρο γιατί έχω καταγράψει ότι επικοινωνία έχει γίνει μαζί τους σε αυτό το διάστημα και μάλιστα σε ένα email τους πριν 3 μήνες με διαβεβαίωναν ότι τα λεφτά θα μπουν στην κάρτα μου σε 3 βδομάδες, αλλά μόλις πέρασε αυτό το διάστημα μου τα μάσαγαν και άρχισαν τις αοριστίες για νέα αποστολή email και για προβλήματα που έχουν στο οικονομικό τμήμα τους. Γενικά το customer service τους ειναι χάλια!
Δεν είναι για τα λεφτά είναι για το γαμώτο γιατί η εταιρία αυτή είναι απαράδεκτη και πρέπει να διώκει νομικά για όλες αυτές τις απροειδοποίητες ακυρώσεις πτήσεων!
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Επικοινώνησε μαζί τους μέσω τηλεφώνου πρώτα και βλέπεις τι θα κάνεις μετά.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Καλησπέρα σας. Να μοιραστώ την ασχημη μου εμπειρία..
Η Skyeurope ειναι ΟΚ αν η πτήση πετάξει και είστε μέσα!
Αν όμως ακυρωθεί λεφτά μην περιμένετε πίσω. Εγώ 6 μήνες τώρα τυραννιέμαι για μια ακύρωση που κάνανε με υπαιτιότητα τους και ακόμα δεν μου έχουν επιστρέψει τα χρήματα.
Στην αρχή σου λένε και καλά ότι έχεις 2 επιλογές. Να ταξιδέψεις με μια άλλη πτήση ή refund.
Όμως το 2ο δεν παίζει με τίποτα! Στην αρχή απαντούσανε και σε κανένα email τώρα πια ούτε αυτό κάνουν! Το κυνηγάω γιατί είδα και σε ξένα forum ότι δεν είμαι ο μόνος που έχουν φερθεί έτσι. Υπάρχουν πολλές περιπτώσεις δυστυχώς.
Σκέφτομαι για δικηγόρο γιατί έχω καταγράψει ότι επικοινωνία έχει γίνει μαζί τους σε αυτό το διάστημα και μάλιστα σε ένα email τους πριν 3 μήνες με διαβεβαίωναν ότι τα λεφτά θα μπουν στην κάρτα μου σε 3 βδομάδες, αλλά μόλις πέρασε αυτό το διάστημα μου τα μάσαγαν και άρχισαν τις αοριστίες για νέα αποστολή email και για προβλήματα που έχουν στο οικονομικό τμήμα τους. Γενικά το customer service τους ειναι χάλια!
Δεν είναι για τα λεφτά είναι για το γαμώτο γιατί η εταιρία αυτή είναι απαράδεκτη και πρέπει να διώκει νομικά για όλες αυτές τις απροειδοποίητες ακυρώσεις πτήσεων!
φιλε μου, εχεις απολυτο δικιο.εχω διαβασει σε πολλα φορουμ οτι η εν λογω εταιρια σου βγαζει την ψυχη μεχρι να σου επιστρεψει τα χρηματα..
εδω εγω που ειχα προβλημα με την easy jet και μου ειχαν πει οτι οκ, θα μου δωσουν την αποζημιωση εντος 10 ημερων, μου την εδωσαν μετα απο 2 μηνες, επειδη λεει ειχαν προβληματα στο οικονομικο τους τμημα!συνεχισε να τους "ενοχλεις"(και τηλεφωνικα και με μειλς) και επικοινωνησε και με την ελληνικη πολιτικη αεροπορια(στεγαζεται μεσα στο ελ.βενιζελος), εκεινοι θα σου πουν τι αλλο μπορεις να κανεις..δικηγορο και να βαλεις, δεν νομιζω οτι μπορεις να πετυχεις αμεσα καλυτερο αποτελεσμα..εξαντλησε το θεμα πρωτα μονος σου και μετα βλεπεις..προσωπικα πιστευω οτι θα τα παρεις τα χρηματα, αλλα δυστυχως με μεγαλη καθυστερηση!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.441
Μέλη
38.921
Νεότερο μέλος
ArisSophie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom