Slideshows

Σας αρέσουν τα slideshows?

  • Ναι, γιατί μπορώ να δω πολλές φωτογραφίες μαζί χωρίς να χρειάζεται να κλικάρω συνέχεια στην επόμενη.

    Votes: 16 88,9%
  • Όχι, γιατί είναι κουραστικό να περιμένω να δω την επόμενη φωτογραφία χωρίς να γνωρίζω αν αξίζει να της αφιερώσω το χρόνο μου.

    Votes: 2 11,1%

  • Total voters
    18

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί κάπου αλλού το θέμα των slideshows και δεν το θυμάμαι, αλλά εμένα -ελπίζω και σε άλλους- θα μου άρεσε πολύ να υπάρχει η δυνατότητα να προσθέτουμε και κάποια σλάιντς με φωτογραφίες τόσο στις ταξιδιωτικές ιστορίες μας όσο και σε άλλα θέματα.

Δεδομένου ότι τις περισσότερες φορές οι φωτογραφίες που τραβάμε κατά την επίσκεψή μας σε κάποιο μέρος είναι τόσες πολλές που είναι αδύνατον να τις καταχωρήσουμε όλες στη gallery, ένα slide επιλεγμένων φωτογραφιών θα μπορούσε να καλύψει μεγάλο κενό της αφήγησής μας ή ακόμα και ν' αντικαταστήσει την αφήγησή μας.

Επίσης, πολλοί που δεν αντέχουν την διαδικασία μετατροπής των φωτογραφιών τους σε μικρότερο μέγεθος θα μπορούσαν εύκολα να τις προσθέσουν σε ένα θέμα και να μας χαρίσουν υπέροχες στιγμές από τις αναμνήσεις τους.

Φυσικά, δεν γνωρίζω αν είναι εφικτή αυτή η υποστήριξη φιλοξενίας slideshows καθώς ο καθένας μπορεί να έχει λογαριασμό στο σάιτ "slideA" ή στο "slideB" και ούτω καθεξής, αλλά αν η απάντηση είναι θετική θα μπορούσαμε να επικεντρωθούμε κάπου πιο συγκεκριμένα όπως στο flickr ή στο picasa.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
8.146
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί κάπου αλλού το θέμα των slideshows και δεν το θυμάμαι, αλλά εμένα -ελπίζω και σε άλλους- θα μου άρεσε πολύ να υπάρχει η δυνατότητα να προσθέτουμε και κάποια σλάιντς με φωτογραφίες τόσο στις ταξιδιωτικές ιστορίες μας όσο και σε άλλα θέματα.

Δεδομένου ότι τις περισσότερες φορές οι φωτογραφίες που τραβάμε κατά την επίσκεψή μας σε κάποιο μέρος είναι τόσες πολλές που είναι αδύνατον να τις καταχωρήσουμε όλες στη gallery, ένα slide επιλεγμένων φωτογραφιών θα μπορούσε να καλύψει μεγάλο κενό της αφήγησής μας ή ακόμα και ν' αντικαταστήσει την αφήγησή μας.

Επίσης, πολλοί που δεν αντέχουν την διαδικασία μετατροπής των φωτογραφιών τους σε μικρότερο μέγεθος θα μπορούσαν εύκολα να τις προσθέσουν σε ένα θέμα και να μας χαρίσουν υπέροχες στιγμές από τις αναμνήσεις τους.

Φυσικά, δεν γνωρίζω αν είναι εφικτή αυτή η υποστήριξη φιλοξενίας slideshows καθώς ο καθένας μπορεί να έχει λογαριασμό στο σάιτ "slideA" ή στο "slideB" και ούτω καθεξής, αλλά αν η απάντηση είναι θετική θα μπορούσαμε να επικεντρωθούμε κάπου πιο συγκεκριμένα όπως στο flickr ή στο picasa.
Συμφωνώ marydim! Πολύ καλή ιδέα η slide-ταξιδιωτικές ιστορίες!!!
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Ωραια τα slideshows! Κι αν ειναι καμια που δεν με ενδιαφερει την προσπερναω βρε αδερφε!!!!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.224
Likes
5.767
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Πολύ ωραία ιδέα αυτή mary. Δεν έχω βάλει φωτογραφίες ως τώρα γιατί χρειάζεται να κάνω διαδικασία να τις μικρύνω σε μέγεθος για να τις περάσω. Αν όμως μπορούσα να τις περάσω κατευθείαν σαν slideshow θα ήταν πολύ πιο εύκολο για μένα.
Και νομίζω ότι είναι ωραίο να βλέπεις μια σειρά από φωτογραφίες να διαδέχονται η μία την άλλη. Επικροτώ την πρόταση!

ΥΓ προς admins: Μάλλον πολλή δουλειά σας περιμένει με όλα αυτά που σας προτείνουμε. Τα θέλατε και τα πάθατε :haha:
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.913
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
πάρα πολύ καλή η ιδέα της marydim:clap:

ενα μικρο συνοδευτικό κείμενο και μετά να ακολουθει ενα slideshow είναι ο,τι πρέπει!!!
εξαλλου αν ακολουθηθεί αυτη η μέθοδος της φωτο-ταξιδιωτικής ιστορίας
αν δεχθουμε αυτο που λέγαν, οι κινέζοι νομίζω,
μια εικόνα ισον 1000 λέξεις, 20 πχ καλές φωτο σε ενα σλάιντσου μας κάνουν 20000 λέξεις κανονικής ταξιδιωτικής ιστορίας!:haha:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει λίγο τι εννοείτε; τι πάει να πει να ανεβάζετε slideshows, και γιατί αυτό προσπερνάει με κάποιο τρόπο το ότι πρέπει να μικρύνετε τις φωτογραφίες για ν΄ανέβουν;
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Τα slideshows προτείνονται ως συμπληρωματικά των φωτογραφιών και πέρα των φωτογραφιών της gallery.

Όπως μπορούμε να προσθέτουμε ένα βίντεο να υπάρχει και η δυνατότητα να προσθέτουμε ένα slideshow από sites που τα υποστηρίζουν όπως το flickr, το picasa ή το photobucket.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.134
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τα slideshows προτείνονται ως συμπληρωματικά των φωτογραφιών και πέρα των φωτογραφιών της gallery.

Όπως μπορούμε να προσθέτουμε ένα βίντεο να υπάρχει και η δυνατότητα να προσθέτουμε ένα slideshow από sites που τα υποστηρίζουν όπως το flickr, το picasa ή το photobucket.
Βοηθήστε με κι εμένα να καταλάβω: τι σας εμποδίζει να τα προσθέσετε τώρα, αφού θα είναι από τρίτα sites?
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Βοηθήστε με κι εμένα να καταλάβω: τι σας εμποδίζει να τα προσθέσετε τώρα, αφού θα είναι από τρίτα sites?
Το ότι δεν παίζει η παρουσίαση!
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Μπορείς να μας το δείξεις, αν το έχεις βρει σε κάποιο άλλο forum/site
ώστε να καταλάβω ακριβώς πως θες να λειτουργεί.

Ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.728
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom