SOS - έχει κανεις εισιτηρία τραίνου Κων/πολη - Θεσσαλονίκη ή Αθήνα?

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Καλησπέρα παιδιά

έχω μπλέξει με την easyjet σε μια προσπάθεια να αποδείξω οτι δεν είμαι ελέφαντας και πρέπει τώρα να βρώ ενα εισιτήριο Κωνσταντινούπολη - Αθήνα ή Θεσσαλονίκη με το τραίνο για να τους δείξω αλλιώς δεν μου δίνουν το refund.(απλά φωτογραφία δηλ, απο οποιαδήποτε ημερομηνια) Εν τω μεταξύ δεν τους ζήτησα καν να μου αποζημιώσουν αυτήν την διαδρομή...είναι τραγικοί, τότε με τα χιόνια είχα πάει απο Λονδίνο στην Πόλη για να γυρίσω Ελλάδα και μόνο αυτό πρέπει να αποζημιώσουν αλλά επειδή το αρχικό εισιτήριο έλεγε Αθήνα θέλουν απόδειξη οτι πήγα ως εκεί.

Εναλλακτικά αν έχεις κανείς απόδειξη απο βενζινάδικο στις 22 Δεκέμβρη θα του ήμουν υπόχρεος.

Υ.Γ Κάποια στιγμή θα κάνω και ένα θρέντ για το τι να προσέξετε σε τέτοιες περιπτώσεις με τα refunds!!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Υ.Γ Κάποια στιγμή θα κάνω και ένα θρέντ για το τι να προσέξετε σε τέτοιες περιπτώσεις με τα refunds!!
ειναι γνωστο και απο αλλα ποστ το τι πρεπει να προσεχει κανεις με τα refunds..
να κραταει ολες τις αποδειξεις..γιατι φυσικα και πρεπει να αποδειξει οτι πραγματι ξοδεψε τα χρηματα που ζητα πισω..
 

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
To τραγικό στην περίπτωση μου είναι οτι μου ζητάνε να αποδείξω οτι έκανα μια διαδρομή που δεν θα μου την αποζημιώσουν. Ήταν να πάω Αθήνα και επειδή ακυρώθηκαν όλες οι πτήσεις και μετα απο δική τους προτροπή έκλεισα για Κων/πολη. Και φυσικά κράτησα όλες τις αποδείξεις μέχρι εκεί. Απο Κων/Πολη για Αθήνα δεν κράτησα του τραίνου επειδή απλά δεν πήρα ποτέ απόδειξη και ούτε ζήτησα αποζημίωση για αυτό το κομμάτι. (αν θυμασαι το στορυ που ειχα γραψει ειχα μπει στο τραινο χωρις λεφτα και πληρωσε γνωστος μου οταν φτασαμε σαλονικη)

Αλλά η ηλίθια γραφειοκρατία τους λεει οτι επειδή ο τελικός προορισμός μου ήτανε Αθήνα θα πρέπει να τους το αποδείξω οτι πήγα!! Γιατί ρε καραγκιόζη..με βοήθησες να πάω, μου πληρώνεις το εισιτήριο ή με αποζημίωσες για τίποτα απο αυτό το ταξίδι? Και σαν να μην φτάνει αυτο μου λένε οτι αν δε τους αποδειξω το Πολη-Αθηνα δεν θα μου δώσουν ουτε το Λονδίνο - Πόλη που τα έβαλα απτη τσέπη μου.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.011
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom