SOS γαμήλιο ταξιδι σε λίγες μέρες!

jupiter

Member
Μηνύματα
74
Likes
11
Καλησπέρα,
Παντρευομαστε 8 Ιουνίου κ ψάχνουμε να παμε καπου ενα ταξιδάκι 5 το πολυ 7 μέρες! Μας ενδιαφέρει κατι χαλαρό κ εξωτικό αν γίνεται..
Εχω δει οτι Μαλδίβες αυτη την περίοδο εχει βροχές κλπ κ δεν ενδείκνυται, ειναι αλήθεια; Έπειτα κοίταξα για Σευχελλες οπου κι εκει βλέπω στο weather.com βροχές.. Και στις 2 αυτες περιπτώσεις αρκούν 4-5 διανυκτερεύσεις;
Μια αλλη πρόταση που μου είπαν απο ταξιδιωτικό πρακτορείο ειναι το Σαρμ Ελ Σειχ, τι λέτε γι αυτο;; (Είδα θερμοκρασίες 38-39 βαθμούς βέβαια...).
Για Ασία δεν το σκεφτόμαστε γιατι ειναι αρκετα μακρινό το ταξιδι κ εχουμε ηδη παει Μπαλι.
Παρακαλω δώστε μας τα φώτα σας κ εννοειται αν έχετε κάποια αλλη πρόταση-ιδέα!!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.625
Likes
8.385
Οταν λενε βροχες στις Μαλδιβες εννουν showers, δηλαδη κρατανε λιγο και ουσιαστικα δεν σου δημιουργουν κανενα προβλημα ουτε στο μπανιο σου ουτε στις εκδρομες σου...
Και απο αποψη χρονου, 5 μερες στις Μαλδιβες ειναι μια χαρα.... παραπανω μπορει και να βαρεθεις...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.715
Likes
12.595
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Και μην πάτε επ' ουδενί στο Σαρμ Ελ Σειχ.
 

jupiter

Member
Μηνύματα
74
Likes
11
Επομένως η λύση που μου προτείνετε ειναι οι Μαλδίβες και να μην ανησυχώ για τον καιρο;
 

giannis-nexus

Member
Μηνύματα
58
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΚΟΥΝ ΜΕΞΙΚΟ
μην ανησυχεις καθολου..κλειστε για μαλδιβες..καλα ν περασετε !!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.625
Likes
8.385
Nα ανησυχεις μην σας καψει ο ηλιος (παθουσα) και οχι για τις βροχες!! Καλα να περασετε!! :)
 

jupiter

Member
Μηνύματα
74
Likes
11
:)) υπάρχει κάποια πρόταση ως προς το πιο νησάκι να επιλέξω; Ή να παω κατευθείαν στο φόρουμ για Μαλδίβες;
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.625
Likes
8.385
Θα προτεινα να διαλεξεις νησακι μακρυα απο την πρωτευουσα... Για να εχεις αισθηση απομονωσης... Επισης να διαλεξεις σχετικα μεγαλο νησι... δηλαδη να μην το γυριζεις ολο σε 20 λεπτα, αλλα σε καμια ωρα τουλαχιστον :p Πλακα-πλακα ας εχει το νησι-ξενοδοχειο αρκετους χωρους...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.715
Likes
12.595
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.601
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom