Ιαπωνία SOS, μετακινήσεις στο Τόκυο???

thanos_thess

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνια
Φίλη μου χρειάζομαι τη βοήθειά σας γιατί προέκυψε ξαφνικό ταξίδι στην Ιαπωνία (προχθές το έκλεισα, χθες έφυγα και σήμερα έφτασα).
Λόγω του ξαφνικού δεν πρόλαβα να βγάλω το JR Pass και έτσι έχω τις εξής απορίες:
1. Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να γυρίσω το Τόκυο, υπάρχει κάποιο ημερήσιο ή τριήμερο πάσο για τα ΜΜΜ? Από ότι διαπίστωσα υπάρχουν πολλές διαφορετικές εταιρίες τρένων και μετρό οπότε μπερδεύτηκα.
2. Ποιος είναι σχετικά γρήγορος και οικονομικός τρόπος να πάω Κυότο και να επιστρέψω Τόκυο? Το bullet train είναι πολύ ακριβό.
Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!
 

hlmer32

Member
Μηνύματα
99
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος Η.Π.Α.
Για το μέτρο εντός Τόκυο δεν υπάρχουν κάρτες απεριόριστων βγάλε από ένα μηχάνημα μια suica ή την άλλη ( δε θυμάμαι ονομα) φορτησε την με ένα ποσό και να κίνησε με αυτή κάνει για όλες τις γραμμές απλά την ακουμπάς στη είσοδο και στη έξοδο από το μετρό και σου τραβανε αυτόματα τα απαιτούμενα χρήματα για τη διαδρομή σου και σου λέει και το υπόλοιπο της κάρτας σου. τώρα για ταξίδια εκτός Τόκυο δε μπορώ να σε βοηθήσω όμως ξέρω ότι πολύ φθηνά είναι τα λεωφορεία και αν ταξιδέψεις βράδυ θα γλιτώσεις και μια διανυκτερευση .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom