Spanair Spanair...πετάς ή.....πέφτεις ???

anlazar

Member
Μηνύματα
134
Likes
917
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού,Γαλλική Πολυνησία
Χαιρετώ όλους τους ταξιδιώτες !!! Θα ήθελα να σας κάνω άλλη μια ερώτηση...Ενδιαφέρομαι για εσωτερική πτήση μέσα στην Ισπανία και βρήκα κάτι φτηνές πτήσεις με τη Spanair...έχει πετάξει κανείς μαζί της ?? Γιατί έχω την εντύπωση βαθιά μέσα στο μυαλό μου ότι πριν κάμποσο καιρό είχε πέσει ένα αεροπλάνο δικό της και γινόταν χαμός...Η ιδέα μου ??? Όποιος γνωρίζει παρακαλώ ας μου απαντήσει ...γιατί 8 ώρες Βαρκελώνη-Μπιλμπάο με λεωφορείο δεν νομίζω να παλεύεται...!!!!!
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ονειρεμένο Ταξίδι
LENSOIS MARAHENSES
Χαιρετώ όλους τους ταξιδιώτες !!! Θα ήθελα να σας κάνω άλλη μια ερώτηση...Ενδιαφέρομαι για εσωτερική πτήση μέσα στην Ισπανία και βρήκα κάτι φτηνές πτήσεις με τη Spanair...έχει πετάξει κανείς μαζί της ?? Γιατί έχω την εντύπωση βαθιά μέσα στο μυαλό μου ότι πριν κάμποσο καιρό είχε πέσει ένα αεροπλάνο δικό της και γινόταν χαμός...Η ιδέα μου ??? Όποιος γνωρίζει παρακαλώ ας μου απαντήσει ...γιατί 8 ώρες Βαρκελώνη-Μπιλμπάο με λεωφορείο δεν νομίζω να παλεύεται...!!!!!
Όπως τα λές είναι , η Spanair είχε ένα ατύχημα πριν 2 χρόνια (Αυγουστος 2008).Γιατί δεν κοιτάζει την Vueling ( Vuelos baratos, billetes de avi?n y ofertas de vuelos con Vueling )με τιμες 20-30 ευρό one way για Barcelona - Bilbao αποτελεί μια οικονομική και πιο αξιόπιστη λύση.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Βεβαιότατα και έχει πέσει αεροπλάνο της Spanair... όπως έχει πέσει της AirFrance της Ολυμπιακής των Τουρκικών και πολλών άλλων... αυτό τι σημαίνει δηλαδή? ότι κάθε μέρα πέφτουν αεροπλάνα? ή οτι οι πιλότοι που δουλεύουν στη Spanair είναι ηλίθιοι και πιλοτάρουν επικίνδυνα αεροπλάνα? Δεν την καταλαβαίνω την ερώτησή σου... υπάρχει κάποιος ο οποίος μπορεί να εγγυηθεί οτι το αεροπλάνο σου δεν θα πέσει? ή υπάρχει κάποιος ο οποίος θα σου πει ότι μια εταιρία που ανήκει σε κράτος της Ε.Ε είναι επίκινδυνη?
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Όπως τα λές είναι , η Spanair είχε ένα ατύχημα πριν 2 χρόνια (Αυγουστος 2008).Γιατί δεν κοιτάζει την Vueling ( Vuelos baratos, billetes de avi?n y ofertas de vuelos con Vueling )με τιμες 20-30 ευρό one way για Barcelona - Bilbao αποτελεί μια οικονομική και πιο αξιόπιστη λύση.
Βαγγέλη μην με τρελλαίνεις... η Spanair είναι αξιοπιστότατη εταιρία και σε κάθε περίπτωση καλύτερη από τις σύγχρονες δουλεμπορικές γαλέρες της Vueling...
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ονειρεμένο Ταξίδι
LENSOIS MARAHENSES
Βαγγέλη μην με τρελλαίνεις... η Spanair είναι αξιοπιστότατη εταιρία και σε κάθε περίπτωση καλύτερη από τις σύγχρονες δουλεμπορικές γαλέρες της Vueling...
Καλώς τον ,για να το λες κάτι θα ξέρεις .Εγώ δεν έχω πετάξει με Spanair ,με Vueling που πέταξα πριν απο 2 χρόνια για Barcelona απο Αθήνα μου φάνηκε οκ.
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ονειρεμένο Ταξίδι
μεξικο
xωρις να ειμαι φιλος 100% σιγουρος νομιζω ειχε.δεν θυμαμαι να πηγα ετσι στο κουτουρου
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Στη σύγκριση Spanair και Vueling, κερδίζει η τελευταία γιατί έχει seat pitch... μάλιστα...
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
δεν ξέρω να σου πω αν θα πέσει ή όχι,πάντως φίλοι Ισπανοί κάνουν το ταξίδι που θέλεις να κάνεις(Βαρκελώνη-Μπιλμπάο)με όποια απ΄τις 2 βρουν καλύτερη τιμή..θεωρούν και τις 2 το ίδιο αξιόπιστες και φτηνότερη συνήθως τη vueling..
καλό ταξίδι,να περάσεις όμορφα!!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Έχασα τα καλά ρε γαμώτο... τελικά έχει ή δεν έχει seat pitch η Vueling ρε geopnd? Μάλλον έχει ε? σιγά μην πήγαινες στα κουτουρού...

Δεν μπορώ να καταλάβω ρε μπαγάσιδες γιατί ποστάρετε σε ένα θέμα που δεν έχετε μυρουδιά... Εντάξει κάνατε ένα ταξίδι στη Βαρκελώνη το βρήκατε φτηνό με τις γαλέρες της Vueling περάσατε καλά αλλά τώρα τι διάολο ποστάρετε? για να μας πείτε για τις πολύτιμες εμπειρίες σας με την Vueling? νομίζετε ότι έτσι βοηθάτε τον άλλον?
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Τι ειναι το seat pitch τελος παντων; Να καταλαβαινουμε περι τινος προκειται ο καυγας επιτελους!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.625
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom