Κατάρ Stopover στο Qatar Ντόχα

BerlinCalling

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Σε ενα ταξιδι που ειχα κανει με την Qatar airlines για μπανκογκ,στην επιστροφη ειχαμε 12 περιπου ωρες αναμονη μεχρι να πεταξουμε για αθηνα και χωρις να το ξερουμε η εταιρια μας παρειχε 4αστερο ξενοδοχειο μεσα στην ντοχα...Απο αυτα που μπορεσα και ειδα συν την απιστευτη υγρασια και την ζεστη που εχει εξω,προτεινω καλυτερα να μεινετε στο αεροδρομιο.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.374
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ναι ειναι ασφαλες.
Οπως αναφερει αλλος ποστερ πιο πανω , παιρνεις βιζα (εγω ειχα δωσει γυρω στα 28 $ το ατομο πληρωτεα με καρτα πιστωτικη – δεν δεχονται μετρητα)
Τα ταξι ειναι φθηνα , δεν υπαρχει περιπτωση να σε κλεψουν και το αεροδρομιο πολυ κοντα στην πολη. Ζητα να σε αφησουν στην παραλιακη Corniche , η οποια πρεπει να ειναι χαρμα οφθαλμων το απογευματακι με τους ουρανοξυστες να καθρεφτιζονται στα νερα. Εγω εκανα τη βολτα πρωι και με τον ηλιο δεν ηταν πολυ βολικα , αλλα ακομα κι ετσι ηταν υπεροχη βολτα , πολυ καλυτερα απο το Ντουμπαι.. Το Souq Wakif ειναι πολυ κοντα για να πατε μετα για περατζαδα και φαγητο.
 

reiko

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Καταρχήν καλώς σας βρήκα σαυτή την πολύ ενδιαφέρουσα κοινότητα!
θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει η δυνατότητα και αν αξίζει από άποψη τιμής η αγορά κάποιου τάμπλέτ (nexus 7, ipad) από το αεροδρόμιο της Ντόχα, αν έχει περάσει κάποιος πρόσφατα και γνωρίζει περίπου τιμές θα βοηθούσε πολύ! Ευχαριστώ.
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Πέρυσι το καλοκαίρι που πέρασα διερχόμενη απο το αεροδρόμιο και επειδή ενδιαφέρθηκε ο γιός μου και το έψαξε, οι τιμές είναι πάνω κάτω ίδιες με Ελλάδα.
 

stelstef

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Καταρχήν καλώς σας βρήκα σαυτή την πολύ ενδιαφέρουσα κοινότητα!
θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει η δυνατότητα και αν αξίζει από άποψη τιμής η αγορά κάποιου τάμπλέτ (nexus 7, ipad) από το αεροδρόμιο της Ντόχα, αν έχει περάσει κάποιος πρόσφατα και γνωρίζει περίπου τιμές θα βοηθούσε πολύ! Ευχαριστώ.
τον περασμενο Μαιο που ερχομασταν απο Ντουμπαι,το αεροδρομιο δεν ειχε τιποτα το ιδιαιτερο παρα μονο φθηνα ποτα και νομιζω και τσιγαρα. Δεν ειχε τιποτα αλλο.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Όχι σίγουρα, δεν υπάρχει διαφορά, ούτε καν ποικιλία. Μόνο αν είσαι καπνιστής αξίζει να πάρεις τσιγάρα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom