Swiss International Air Lines Swiss Air - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Καλησπέρα σε όλους , τους επόμενους μήνες σχεδιάζω ταξίδι με προορισμό τη Νέα Υόρκη από Αθήνα . Εχω βρεί μία πτήση της Swiss που θα με βόλευε με ενδιάμεση στάση το αεροδρόμιο της Ζυρίχης .Η στάση αυτή θα είναι μία ώρα . Τι γίνεται σε περίπτωση που καθυστερήσει η πτήση από Αθήνα και δεν προλάβω τελικά την επόμενη για ΝΥ ; Πώς με καλύπτει η εταιρία;
Αν το εισιτήριο είναι ενιαίο θα φροντίσουν να πας στον προορισμό σου με επόμενη πτήση.Επίσης αν το εισιτήριο είναι αγορασμένο κατευθείαν απο την αεροπορική θα λύσεις το πρόβλημα μαζί τους και χωρίς μεσάζοντες.
 

Roadrunner

Member
Μηνύματα
60
Likes
15
Αν το εισιτήριο είναι ενιαίο θα φροντίσουν να πας στον προορισμό σου με επόμενη πτήση.Επίσης αν το εισιτήριο είναι αγορασμένο κατευθείαν απο την αεροπορική θα λύσεις το πρόβλημα μαζί τους και χωρίς μεσάζοντες.
Ευχαριστώ για την πληροφορία !
 

Roadrunner

Member
Μηνύματα
60
Likes
15
Καλησπέρα , σε περίπτωση ενιαίου εισιτηρίου με ενδιάμεση στάση το βράδυ 12 ωρών …Η swiss δίνει δωμάτιο για διανυκτέρευση ή εγώ ονειρεύομαι ξύπνιος;
 

Roadrunner

Member
Μηνύματα
60
Likes
15
Καλημέρα σε όλους ,
έχω κλείσει εισιτήρια με την swiss για ΗΠΑ .Η ιστοσελίδα δεν με αφήνει να δημιουργήσω λογαριασμό ( λόγω τεχνικού προβλήματος ;; ισως) Θέλω να ρωτήσω κάποιες πληροφορίες για την κράτηση μου όπως αν χρειάζεται κάποιο άλλο έγγραφο εκτός από ΕΣΤΑ ή να συμπληρώσω κάποια άλλη φόρμα σχετικά με το ταξίδι στις ΗΠΑ .Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιο email;
 

Manos46

Member
Μηνύματα
589
Likes
2.461
Ταξίδι-Όνειρο
???
Καλημέρα σε όλους ,
έχω κλείσει εισιτήρια με την swiss για ΗΠΑ .Η ιστοσελίδα δεν με αφήνει να δημιουργήσω λογαριασμό ( λόγω τεχνικού προβλήματος ;; ισως) Θέλω να ρωτήσω κάποιες πληροφορίες για την κράτηση μου όπως αν χρειάζεται κάποιο άλλο έγγραφο εκτός από ΕΣΤΑ ή να συμπληρώσω κάποια άλλη φόρμα σχετικά με το ταξίδι στις ΗΠΑ .Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιο email;
Δεν χρειάζεται να έχεις λογαριασμό για να κλείσεις εισιτήρια... Δεν υπάρχει κάτι άλλο πέρα από την ESTA. Μόνο όταν κάνεις check in , θα σου ζητήσει τα στοιχεία του διαβατηρίου
 

Roadrunner

Member
Μηνύματα
60
Likes
15
Δεν χρειάζεται να έχεις λογαριασμό για να κλείσεις εισιτήρια... Δεν υπάρχει κάτι άλλο πέρα από την ESTA. Μόνο όταν κάνεις check in , θα σου ζητήσει τα στοιχεία του διαβατηρίου
Ευχαριστώ πολύ ! Σχετικά με την αποστολή δεδομένων API πρέπει να συμπληρώσω εγώ κάποια φόρμα ;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Η ιστοσελίδα δεν με αφήνει να δημιουργήσω λογαριασμό ( λόγω τεχνικού προβλήματος ;;
Δοκίμασε κάποια του ιδίου ομίλου, πχ Lufthansa, μου χε έρθει πρόσφατα ένα email ότι ενοποιούνται όλοι οι λογαριασμοί και μπορείς να μπαίνεις με τον ίδιο παντού.
 

agmi

Member
Μηνύματα
499
Likes
2.443
Εχεις απόλυτα δίκιο τα μίλια της Swiss η σύζυγος τα μετέφερε σε λογαριασμό/κάρτα της Lufthansa, oπως και της Αιγαίου. Καποια στιγμη τα μίλια αυτά χαθήκανε, μετά το ανακαλύψαμε ότι έχουν ισχύ 36 μήνες, κ'λογω ότι συνήθως χρησιμοποιούμε την Ryan χάθηκαν, όταν το ανακαλύψαμε ήταν ήδη αργα:(.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.416
Likes
5.229
Εχεις απόλυτα δίκιο τα μίλια της Swiss η σύζυγος τα μετέφερε σε λογαριασμό/κάρτα της Lufthansa, oπως και της Αιγαίου. Καποια στιγμη τα μίλια αυτά χαθήκανε, μετά το ανακαλύψαμε ότι έχουν ισχύ 36 μήνες, κ'λογω ότι συνήθως χρησιμοποιούμε την Ryan χάθηκαν, όταν το ανακαλύψαμε ήταν ήδη αργα:(.
Τα μίλια της αιγαίου μπορούν να μεταφερθούν σε αυτά της λουφτχανσα; Πως;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.933
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
αν χρειάζεται κάποιο άλλο έγγραφο εκτός από ΕΣΤΑ;
Αν έχεις Ελληνικό διαβατήριο και δεν έχεις πάει από το 2011 και μετά σε κάποια από τις παρακάτω χώρες: Iran, Iraq, Syria, Sudan, Yemen, Libya, Somalia, North Korea, Cuba τότε αρκεί το ESTA και ένα πιστοποιητικό εμβολιασμού (αυτό μπορεί να έχει καταργηθεί μέχρι να ταξιδέψεις).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.613
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom