Swiss International Air Lines Swiss Air - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Αν έχεις Ελληνικό διαβατήριο και δεν έχεις πάει από το 2011 και μετά σε κάποια από τις παρακάτω χώρες: Iran, Iraq, Syria, Sudan, Yemen, Libya, Somalia, North Korea, Cuba τότε αρκεί το ESTA και ένα πιστοποιητικό εμβολιασμού (αυτό μπορεί να έχει καταργηθεί μέχρι να ταξιδέψεις).
Η Κούβα νομίζω έχει βγεί από την λίστα, τουλάχιστον από όσο θυμάμαι με την δική μου ESTA. Πάντως δεν αντιμετώπισα κανένα θέμα ούτε στην έγκριση ούτε με την σφραγίδα στο διαβατήριο
 

agmi

Member
Μηνύματα
494
Likes
2.288
H σύζυγος μου πε: αγορά εισ. με llufthansa>Ηρακλειο-Αθηνα- Μόναχο με Αιγαίου, Μοναχο-Φραγκφουρτη-DFW με lufthansa και πίσω το ίδιο, μόνο lufthansa κατευθείαν Ηράκλειο χωρίς Αθήνα, της περαστηκαν ολα τα μίλια στην miles & more κάρτα της. Aλλο endelweiss air από Χανιά και από Ζυρίχη για JFK με Swiss, επιστροφή από Newark σε Ζυρίχη κ'μετα με Αιγαιου/Αθηνα/Χανιά, τα μίλια της περαστηκαν. Λοιπον εσύ μου λες...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Η Κούβα νομίζω έχει βγεί από την λίστα, τουλάχιστον από όσο θυμάμαι με την δική μου ESTA. Πάντως δεν αντιμετώπισα κανένα θέμα ούτε στην έγκριση ούτε με την σφραγίδα στο διαβατήριο
Όχι, είναι στη λίστα κανονικά. Ήσουν τυχερός, δεν το έλεγξαν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.561
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom