EasyJet Tαξιδευοντας με την EasyJet

Thanasiskar

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα!
Έχω κάνει μια κράτηση με την easyjet για Μιλάνο, την ερχόμενη Τρίτη.Δυστυχώς έχασα την ταυτότητα μου, έβγαλα καινούρια αλλά στην κράτησή μου έχω δώσει τον αριθμό της παλιάς.
Έχω πάρει και μια βεβαίωση απ' την αστυνομία για την απώλεια της παλιάς, που αναγράφει και όλα τα στοιχεία.
Λέτε να αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα;
 

sofzis

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Μόλις έκανα το check-in με την easyjet και στο boarding pass μου εμφανίζει τον αριθμό ταυτότητάς μου με ερωτηματικά αντί για γράμματα και τα νούμερα κανονικά. Δηλαδή (??457976). Έκανα κάτι λάθος?
 

sofzis

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Τώρα διάβασα ότι αυτό οφείλεται σε ελληνικούς χαρακτήρες που έβαλα αντί για λατινικούς. Δε βρίσκω κάποιο τόπικ να ενημερωθώ. Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος τι θα κάνω τώρα?
 

georgia_s

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Τώρα διάβασα ότι αυτό οφείλεται σε ελληνικούς χαρακτήρες που έβαλα αντί για λατινικούς. Δε βρίσκω κάποιο τόπικ να ενημερωθώ. Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος τι θα κάνω τώρα?
Έχω το ίδιο πρόβλημα, υπήρξε χρέωση για την αλλαγή;
 

ANASTASIA S

Member
Μηνύματα
85
Likes
0
sos, sos , sos εκανα check in αλλα δεν μου ζητησε πουθενα να γραψω την ταυτοτητα και στο boarding pass moy δεν αναγραφει πουθενα αριθμο ταυτοτητας ??? εχει αλλαξει κατι?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.726
Likes
14.871
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
νομίζω (χωρίς να είμαι 100% βέβαιος) ότι ταυτότητα ζητάει μόνο όταν ταξιδεύεις για Αγγλία. εσύ για που ταξιδεύεις???
αλλά καλύτερα ας μας απαντήσει κάποιος που έκανε πιο πρόσφατα τσεκ-ιν.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
ούτε εμένα μου ζήτησε διαβατήριο (γιατί καινούρια ταυτότητα δεν έχω) και έκανα check in την προηγούμενη εβδομάδα!
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Για Βερολινο δν ζηταει στοιχεια ταυτοτητας στην κρατηση, εχει ειπωθει πολλες φορες. Ηρεμησε. Απο οσο γνωριζω στοιχεια ζηταει αν ταξιδευεις για UK που δν ειναι ζωνη schengen
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
βερολινο ταξιδευω το σαββατο και η αληθεια ειναι οτι εχω αγχωθει λιγουλακι!!!
Ταξίδεψα πρόσφατα και δεν μου ζήτησε ταυτότητα εκτός απο το ονοματεπώνυμο μου.
Και την επόμενη εβδομάδα ταξιδεύω πάλι με easy jet για Μιλάνο, εκανα check in και πάλι έδωσα μόνο το ονοματεπώνυμο μου.
Και συμφωνώ με τον a-nikos μονο για UK ισχύει αυτό.
Οπότε μην αγχώνεσαι άδικα!!!
Καλό σου ταξίδι ;);)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.877
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom