Tα καλύτερα Ηostels

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
στην τιμη των hostels βρισκεται ευκολα δωματιο σε καθε ευρωπαικη πολη.η λογικη του να μεινεις σε ενα hostel ειναι η συμβιωση με αλλα ατομα,να γνωρισεις κουλτουρες και συμεριφορες,να κανεις ενα μεγαλο παρτακι και αλλα ωραια.συνηθως οπως υποθηκε κιολας οι ηλικιες ειναι κατω απο 30-35.μενεις σε 4κλινο,6,8,16,20.μικτα ή χωριστα αντρες γυναικες.αναλογως την εποχη που θα πας μπορει να εισαι τυχερος και να πληρωσεις 6 κλινο και να εισαι εσυ και ο φιλος σου μονο.π.χ φεβρουαριο 2009 πηγαμε να δουμε την παναθα βιγιαρεαλ.μεναμε βαλενθια σε hostel.χωρις να γνωριζουμε την πληροτητα μπηκαμε σε εξακλινο.στο οποιο βεβαιως ημασταν μονοι καθως δεν υπηρχε τουρισμος εκεινη την περιοδο.μονο παναθηναικοι σε ολο το hostel.επισης σε foul season αυγουστο βαρκελωνη μας βαλανε 2 ατομα με μια αργεντινα(ουφφφφφφφφ,χαχα αχ και βαχ) στο ιδιο εξακλεινο.2 φορες απιστευτα τυχεροι.βεβαια εχω μεινει και πολλες φορες με τσουρμο αλλα δεν ειχα κανενα προβλημα.ολοι βοηθανε ολους και υπαρχει καλη χημεια με τα περισσοτερα ατομα.επισης πολλα χοστελ εχουν και σαουνα και αλλα κομφορ και ωραια.περιττο να πω πως πολλα χοστελ εκμεταλλευονται παλια νεοκλασσικα κτηρια τα οποια ειναι απιστευτης ομορφιας.τα σαιτ για hostel παρα πολλα.με ενα απλο googlarisma θα βρειτε για ολα τα γουστα.
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
ξεχασα να αναφερω πως ελλαδα στο μπανανισταν που ζουμε δεν υπαρχουν hostel.το μοναδικο που εχω ανακαλυψει ειναι στα καλα νερα στο βολο οπου συγκηνηθηκα μολις το ειδα
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
ξερω αυτο στην αθηνα... Athen Hostel - Athenstyle Rooms - Hostel in Athens
ολο το προσωπικο μεσα ειναι ξενοι... :) ειναι στην οδο αγιας θεκλας, διπλα στου ψυρρη δηλαδη. εχει μια πολυ ωραια ταρατσα για ποτο σε πολυ πολυ χαμηλες τιμες και την ακροπολη διπλα σου...
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Γνωρίζω ότι υπάρχουν και αρκετά hostels στην Αθήνα, στην περιοχή του Κουκακίου και της Πλάκας. Φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν σχετικές πληροφορίες και κριτικές για αυτά, στο διαδίκτυο.
 

Genovefa

Member
Μηνύματα
27
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ, Ταιλανδη, Ιρλανδια
Εχω δυο εμπειριες απο hostels στην Ιρλανδια και ηταν πραγματικα παρα πολυ καλες. Οταν ταξιδευεις μονος σου η με μεγαλη παρεα βολευει, τωρα για ζευγαρι δεν θα το συνιστουσα, αν και υπαρχουν κ ξεχωριστα δωματια σε καποια.

Glendaloch International Hostel -http://www.anoige.ie/hostels/glendaloch

Βρισκεται σε μια φοβερη τοποθεσια στο Glendaloch, County Wicklow σε πολυ κοντινη αποσταση απο το νεκροταφειο, το μοναστικο site, τα μονοπατια κ τις λιμνες. Το προσωπικο ειναι φιλικο και ζεστο,γνησιοι Ιρλανδοι. Ενα βραδυ αργησα να γυρισω απο περπατημα και εκεινη την ωρα δεν υπηρχε τιποτα ανοιχτο ουτε ειχα αγορασει για να μαγειρεψω οποτε ο κυριος που το εχει μου εφτιαξε. :) Ειναι καθαρο, εχει κουζινα που μπορεις να μαγειρεψεις αλλα κ ετοιμο πρωινο/μεσημεριανο με λιγα ευρω και επισης σου προσφερει την επιλογη να δουλεψεις/βοηθησεις αν μεινεις εκει αντι να πληρωσεις. Οι τιμες κυμαινονται απο 15 εως 24 αναλογα την περιοδο και το 2κλινο 45-54 ευρω. Προσωπικα το λατρεψα!!

Kinlay House Galway- Galway Hostel in Ireland - Kinlay House, Budget Irish accommodation

Σε κεντρικοτατο σημειο, καθαρο, με ομορφη διακοσμηση και σουπερ τιμες. Προσφερει βοηθεια και οργανωνει εκδρομες στις γυρω περιοχες οπως Cliffs of Moher.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Στο Hostal Opera Ramblas έχω μείνει (τι μου θυμίσατε!) και έχει ένα κακό, πολύ λεπτούς τοίχους. Αν ξυπνάς με το παραμικρό όπως εγώ, θα έχεις πρόβλημα.
Κατά τα άλλα ήταν πολύ καλό, καθαρό, πολύ κοντά στο μετρό (2 λεπτά, κυριολεκτικά). Όλα καλά.
Για Μαδρίτη έχετε να προτείνετε κάποιο;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom