Ιταλία Tα φώτα σας για προγραμματισμό στην 4μερης στη Σικελία και 5μερης στην Απουλία/Μπασιλικάτα (Λουκανία)ασιλι

agmi

Member
Μηνύματα
504
Likes
2.448
Γεια σας θα ήθελα τα φώτα σας για 4η μερη στη Σικελία τελη Ιούνη η οποία συνεχίζεται με 5μερη στη νότια Ιταλία. Δεν μας ενδιαφέρουν οι παραλίες, έχουμε μπόλικες εδώ στο νησί και η θάλασσα είναι 300 μέτρα απ'το σπίτι μας. Καταλαβαίνω οτι οι χρόνοι είναι μικροί, αλλά δεν είμαστε ευλογημένοι σαν τους Αθηναίους και του Θεσσαλονικεις να 'αμολέρνουμε' όποτε θέλουμε απ' το σπίτι μας. Εδώ στο νησί περιμένεις να ανοίξουν οι πτήσεις του εξωτερικού (με την τουριστική σεζόν) για να αποδράσεις, σαν θέλεις κ'μπορεις για να ταξιδεύσεις οικογενειακά λόγω σχολείων και να αποφύγεις ταξίδι μέσω Αθηνών που είναι μονοπώλιο τώρα και 2-3 χρονιά που σταμάτησε η Ryan η μέσω Θεσσαλονίκης που με τις ώρες άφιξης της Ryan επιβάλλεται διανυκτέρευση. Σας ευχαριστώ.

ΥΓ: Τα ηφαίστεια δεν με (ας) συγκινούν, έχω (-ουμε) δει αρκετά!
 

OddieKat

New Member
Μηνύματα
1
Likes
2
Kαλησπέρα! Έχω επισκευτεί το Παλέρμο. Θα σου πρότεινα οπωσδήποτε να επισκευτείς την πόλη Cefalu. Κατα τ'άλλα, αυτό που θα ήθελα να κάνω, αν μου δοθεί η ευκαιρία δεύτερης επίσκεψης στην Σικελία, είναι να δω τα χωριά και να μην μείνω στις μεγάλες πόλεις.
Καλά να περάσετε και να μας γράψεις τις εμπειρίες σου!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.058
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom