Tην βοηθεια σας!!!!!!

giannis7

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε!!!
Ταξίδι-Όνειρο
τι να πρωτοδιαλεξω..
Επειδη εχει θολωσει το μυαλο μου απο την πολλη σκεψη αν μπορει καποιος που εχει ασχοληθει εππαγγελματικα με ξενοδοχεια να μου πει την γνωμη του θα το εκτιμουσα..
λοιπον..
που θα προτιμουσατε να δουλεψετε?
σε ενα καινουργιο ξενοδοχειο 4 αστερων στην κεφαλονια 60 δωματιων,με αμεση επαφη με τους ιδιοκτητες με το ρισκο του καινουργιου?
Η σε ενα 5 αστερων 10 ετων στην κρητη,πιο απροσωπο λογω πολυ προσωπικου αλλα δοκιμασμενο μεσα σε 10 χρονια,στημενο,ετοιμο αλλα απως ειπα πριν πιο απροσωπο?????
Ξεχασα να πω οτι τα λεφτα ειναι ιδια....

Ευχαριστω!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
Επαγγελματική εμπειρία από ξενοδοχεία δεν έχω αλλά κρίνοντας τα καθαρά ως επιχειρήσεις, θεωρώ ότι το 2ο θα μετρούσε περισσότερο στο βιογραφικό σου για επόμενες δουλειές!
 

giannis7

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε!!!
Ταξίδι-Όνειρο
τι να πρωτοδιαλεξω..
Επαγγελματική εμπειρία από ξενοδοχεία δεν έχω αλλά κρίνοντας τα καθαρά ως επιχειρήσεις, θεωρώ ότι το 2ο θα μετρούσε περισσότερο στο βιογραφικό σου για επόμενες δουλειές!


Εχεις δικιο,απλα σκεφτομαι οτι στην κεφαλονια αν πανε ολα καλα, λογω αμεσης επαφης με τους ιδιοκτητες μπορει να κερδισω κατι παραπανω μελλοντικα στο ιδιο ξενοδοχειο!!
Ενω στην κρητη απλα ενα καλο βιογραφικο..
 

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
Καλες οι ερωτησεις αλλα πρεπει να μας εξηγησεις και εσυ τι θελεις.
Θελεις μια δουλεια οπου θα σου δωσει εφοδια για το μελλον ΄η θες μια δουλεια απλα για να βγαλεις μερικα φραγκα ?
Θες να βγαλεις χρηματα το συντομοτερο δυνατο ή σε βαθος χρονου??
Πας για καριερα ή απλα πας για δουλεια??
 

rumi

Member
Μηνύματα
76
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΠΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
και γω συμφωνω με τη vario Athens
 

giannis7

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε!!!
Ταξίδι-Όνειρο
τι να πρωτοδιαλεξω..
Καλες οι ερωτησεις αλλα πρεπει να μας εξηγησεις και εσυ τι θελεις.
Θελεις μια δουλεια οπου θα σου δωσει εφοδια για το μελλον ΄η θες μια δουλεια απλα για να βγαλεις μερικα φραγκα ?
Θες να βγαλεις χρηματα το συντομοτερο δυνατο ή σε βαθος χρονου??
Πας για καριερα ή απλα πας για δουλεια??
Δεν θελω αρπαχτη,αυτο ειναι σιγουρο!!!
 

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
Να σου πω την αληθεια εγω θα πηγαινα στο καινουργιο γιατι απλα οσοι πανε σε καινουργιες εταιριες, σε καινουριες δουλειες γενικοτερα ειναι αυτοι οι οποιοι γινονται και στελεχη και γενικοτερα ανεβαινουν πιο γρηγορα σε σχεση με αλλους στο μελλον.
Μην ξεχνας οτι η σωστες εταιριες αν χρειαζονται κατι το περνουν απο την ιδια την εταιρια και οχι απεξω.
Ο αλλος λογος που θα τη διαλεγα ειναι οτι εχει περισσοτερο ρισκο σε σχεση με την Κρητη και μου αρεσουν τα ρισκο.

Οσο για το βιογραφικο,Ελλαδα ζουμε,δεν παιζει ρολο το βιογραφικο τοσο οσο οι γνωριμιες!!
Εξαλου και αυτο θα ειναι σαν προυπηρεσια αλλα σιγουρα δεν θα εχει το ιδιο βαρος.

θα ψηφιζα το καινουργιο.
 

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
iannis7 κατι που προσεξα εχουμε το ιδιο επομενο ταξιδι:hug::hug::hug:
 

Libertine

Member
Μηνύματα
84
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona - Berlin
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Κι εγώ το καινούριο θα ψήφιζα... Αν είσαι καλός στη δουλειά σου, και καταφέρεις να κερδίσεις και την εμπιστοσύνη τους, θα έχεις πολύ περισσότερες πιθανότητες για κάποια υψηλότερη θέση στο μέλλον, απ' ότι σε ένα ξενοδοχείο το οποίο λίγο πολύ έχει ήδη ανθρώπους που έχουν δώσει τα δείγματά τους για να καλύψουν τις ανάλογες θέσεις!

Take your chances, και all the best!
 

giannis7

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε!!!
Ταξίδι-Όνειρο
τι να πρωτοδιαλεξω..
Σας ευχαριστω πολυ ολους,να ειστε καλα!!!
Μαλλον το εχω κουρασει και και εγω στο μυαλο μου και δεν εχω αποφασισει ακομα!!
Φοβαμαι το ρισκο του καινουργιου στην κεφαλονια ενω κρητη ειναι στρωμενο!!
Θα το ριξω κορωνα-γραμματα μαλλον!!
Και παλι σας ευχαριστω!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.888
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom