Tο πιο πολύχρωμο μέρος της γης!!

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Νά'ναι καλά το photoshop στην Κίνα
Επίσης οι περισσότερες είναι μάλλον τραβηγμένες φθινόπωρο που ούτως ή αλλως οπουδήποτε τα φύλλα των δέντρων δημιουργούν ονειρική ατμόσφαιρα
Για το Danakil μην ξεσηκώνεστε εύκολα. Μιλάμε για αφιλόξενη περιοχή με τις υψηλότερες θερμοκρασίες στο πλανήτη. Πας με συνοδεία αστυνομίας και καβάντζα δεύτερο τζιπάκι αν κάτι συμβεί στο πρώτο.
Αλλά πας! Το έχω κάνει!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Το ξέρω ότι πας. Απλά είναι μια από τις περιοχές που γίνονται όλο και πιο προβληματικές όπως η Σαχάρα
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
παρα πολυ photoshop στην Κινα...μα παρα πολυ!
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Mα όλες οι φωτογραφίες που αναρτώνται σε blogs σε ιστοσελίδες,όλα τα wallpapers έχουν χρωματική επέμβαση με το photoshop.
Γιατί σας κάνει εντύπωση?Εγώ το θεωρώ αυτονόητο αυτό.
Επεισή γνωρίζω το θαύμα που λέγεται photoshop μπορώ να πω πως οι φωτογραφίες της Κίνας είναι αρκετά πετυχημένες και όχι ακραία επεξεργασμένες.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Mα όλες οι φωτογραφίες που αναρτώνται σε blogs σε ιστοσελίδες,όλα τα wallpapers έχουν χρωματική επέμβαση με το photoshop.
Γιατί σας κάνει εντύπωση?Εγώ το θεωρώ αυτονόητο αυτό.
Επεισή γνωρίζω το θαύμα που λέγεται photoshop μπορώ να πω πως οι φωτογραφίες της Κίνας είναι αρκετά πετυχημένες και όχι ακραία επεξεργασμένες.
Απλά ξελογιάζεσαι, πας στην άλλη άκρη του πλανήτη και μετά μπορεί να απογοητευτείς ειδικά αν δεν πας τη σωστή εποχή. Δεν σημαίνει ότι θα αποθανατήσεις τις ίδιες εικόνες
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Απλά ξελογιάζεσαι, πας στην άλλη άκρη του πλανήτη και μετά μπορεί να απογοητευτείς ειδικά αν δεν πας τη σωστή εποχή. Δεν σημαίνει ότι θα αποθανατήσεις τις ίδιες εικόνες
Μα εννοείται αυτό.Αλλά εντάξει μωρέ δεν θα με πείραζε να πήγαινα και να μην έβλεπα τόσο έντονα τα χρώματα;)
Και οι εκπληκτικές φωτό απ την Αιθιοπία που παρέθεσε ο vito ε μη μου πείτε ότι είναι αυθεντικές!Φυσικά και έχουν κάποια επεξεργασία.

Εγώ πάντως δεν θεωρώ κακό να αναδεικνύουμε μια φωτογραφία.Αρκεί να μη το παρακάνουμε.
 

eulalia

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Πράγματι, εντυπωσιακές φωτογραφίες!! Αλλά, είτε "πειραγμένες" είτε όχι, η φύση καταφέρνει πάντα να μας εντυπωσιάζει!
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Και οι εκπληκτικές φωτό απ την Αιθιοπία που παρέθεσε ο vito ε μη μου πείτε ότι είναι αυθεντικές!Φυσικά και έχουν κάποια επεξεργασία.
Και όμως ναι! Από κοντά είναι κάπως έτσι! Αγγίζουν σχεδόν το 100% της πραγματικότητας!! Οκ, σύμφωνοι,σε όλες τις φωτογραφιες, πειράζουν εστω και λίγο contrast και brightness. Δεν είναι κατακριτέο αυτό αρκεί να είναι κοντά στην πραγματικότητα. Εξάλλου και η ιδια η πραγματικοτητα ειναι διαφορετική από μερα σε μερα. π.χ. τη μια μέρα μεσημέρι με ντάλα ήλιο, την άλλη με συννεφιά, την άλλη προς το σουρουπο με πιο γλυκά χρώματα.
Οσο για τις συγκεκριμένες φωτογραφίες, δεν ειναι δικές μου αλλά σε διαβεβαιώνω οτι και με συννεφιά να δεις το μέρος αυτό, αυτά τα χρώματα θα αντικρίσεις αλλά όχι τόσο έντονα..
 

doraf

Member
Μηνύματα
193
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Μια που μιλάμε για photoshop...τραβηγμένη από εμένα χωρίς καμία παρέμβαση....γιατί η Ελλάδα έχει χρώμα από μόνη της!!
image.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.041
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom