Ταϊλάνδη Thai μασαααααάζζζ

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.322
Likes
3.452
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Του Κόσμου
Στον οικισμό ήταν, οχι κοντά στην παραλία
Κατα τη γνώμη μου, μην το ψάξεις τοσο πολυ την τοποθεσία καθώς μιλάμε για πολυ μικρό νησι που ολα περπατιουνται ... κοίτα απλά το κατάλυμα να είναι ωραίο και να πληρεί τα στάνταρ σου
 

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Στον οικισμό ήταν, οχι κοντά στην παραλία
Κατα τη γνώμη μου, μην το ψάξεις τοσο πολυ την τοποθεσία καθώς μιλάμε για πολυ μικρό νησι που ολα περπατιουνται ... κοίτα απλά το κατάλυμα να είναι ωραίο και να πληρεί τα στάνταρ σου
Αυτο είναι το θέμα..Δεν μπορώ να βρώ κάτι φθηνό στα Πι Πι. Ειδικά bangalows δεν μπορώ να βρώ στο booking με τπτ. Θέλω το πολύ μέχρι 30€ την βραδιά.Εσύ το είχες κλείσει από πριν ε? Από Πουκέτ σε Πι Πι με βάρκα είχες πάει ετσι?
 
Last edited:

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.322
Likes
3.452
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Του Κόσμου
Ναι σε πάει καράβι
Ισως λόγω περιορισμένου αριθμού καταλυμάτων οι τιμές να ειναι πιο ακριβές σε σχέση με Πουκέτ
 

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Ναι σε πάει καράβι
Ισως λόγω περιορισμένου αριθμού καταλυμάτων οι τιμές να ειναι πιο ακριβές σε σχέση με Πουκέτ
Καταλαβα.. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! :)
 

zithon-tasos

Member
Μηνύματα
26
Likes
47
Εγω μπορω να σου προτεινω αυτο που μειναμε εμεις...Λεγετε Bayview, ειναι λιγο πιο δεξια απο το λιμανι. Με τα ποδια απο τα μαγαζια ειναι 5-10λεπτα, Τα δωματια ειναι σαν υπερυψωμενα μπανγκαλους, μην φανταστεις πολυτελειες, αλλα τις ξαπλες που καναμε στο μπαλκονι με την υπεροχη θεα του Phi Phi Don και της θαλλασας δεν θα τις ξεχασω ποτε....επισης σε καποιο σημειο μεσα στα δεντρα εχει μια υπεροχη πισινα και σπιτακι με μασαζ.....πολυ καλη τιμη γυρω στα 15-20ευρω το ατομο αν θυμαμαι καλα η βραδια και ησυχια.....το μετανιωσαμε που κατσαμε μονο 2 βραδυα.....
 

zithon-tasos

Member
Μηνύματα
26
Likes
47
Ναι αυτο ειναι αλλα δεν νομιζω να πληρωσαμε πανω απο 40ευρω το ζευγαρι....ειχα κλεισει μεσω πρακτοριου και πιθανον να ειχαν καλυτερες τιμες...

Παντως τα 104 ευρω που ζηταει οντως ειναι υπερβολικα γι αυτο το ξενοδοχειο.......
 

Melpo

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΦΡΙΚΗ
Ρε τί ωραια!! Μπράβο silversurfer έγραψα ήδη στο βιβλιαράκι μου τα καλύτερα από το ταξίδι σας και σίγουρα θα ακολουθήσω τα βηματά σας!! Ευχαριστώ και για τις καλές πληροφορίες που μου έδωσες τις προάλλες! Αυτό που ήθελα να ρωτήσω..λες να βάλουμε και εμείς για το τέλος την Bangkok?Γιατί σκέφτομαι πως αν πάμε από την αρχή θα γλυκαθούμε και θα καταθέσουμε όλο το χρήμα εκεί :bleh: και μας περιμένουν υποτίθεται Καμπότζη και Λάος...
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.322
Likes
3.452
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Του Κόσμου
Αυτό που ήθελα να ρωτήσω..λες να βάλουμε και εμείς για το τέλος την Bangkok?Γιατί σκέφτομαι πως αν πάμε από την αρχή θα γλυκαθούμε και θα καταθέσουμε όλο το χρήμα εκεί :bleh: και μας περιμένουν υποτίθεται Καμπότζη και Λάος...
Εμείς τότε είχαμε το πλεονέκτημα οτι η lowcost AirAsia πετούσε απο Suvarnabhumi οπότε κανονίσαμε να πετάξουμε στο καπάκι. Τώρα η AirAsia και γενικά οι lowcost αεροπορικές πετάνε απο άλλο αεροδρόμιο (Don Mueang) το οποίο είναι αρκετά μακριά. Εξαρτάται αν έχετε πολλές ώρες διαφορά (δλδ καμιά 6 ώρες) μεταξυ των πτήσεων θα προλάβετε αλλιώς χλωμό.
 

Spyros_Pan

Member
Μηνύματα
16
Likes
8
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Το Don Mueang με ταξί μας πήρε περίπου 1 ώρα από κέντρο. Ειδικά σε ώρα αιχμής στον δρόμο προς τα εκεί έχει πολύ κίνηση!
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.770
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Πολυ ωραια ιστορια!!!;)
Ολα τα λεφτα οι ατακες που πετας κατα την διαρκεια της ιστοριας σου!!:bleh:
Εαν ολα πανε καλα σε 20μερες αυτα που βλεπω στις φωτος σου, θα τα δω απο κοντα!!:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom