Ιταλία The Italian Job ....

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ταξίδι-Όνειρο
το γυρο του κοσμου!
την διαμονή σε ξενοδοχεία 3* απο 100 ευρω με θεα την λίμνη
Για δωσε μας κανενα ; εγω ψαχνω και δεν βρισκω.... με θεα την λιμνη παντα ετσι;
Και ακομα μια ερωτηση :επειδη θα εχω μονο 3 μερες διαθεσημες σε ποιο χωριο να μεινω ωστε να μπορεσω να περασω απο τα περισσοτερα μερη των λιμνων;
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
πότε θες να πας ? γιατι αν μου πεις Αυγουστο με 100 ευρω δεν βρίσκεις
δωσε πληροφορίες περισσότερες ( τι θελεις να δεις ? )
να σου προτείνω κατι πιο συγκεκριμένο
 

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ταξίδι-Όνειρο
το γυρο του κοσμου!
1 Σεπτεμβρη αν δεν αλλαξει κατι .... με δικο μου αμαξι ... πηγαινω 3 μερες φλωρεντια(εκει εχω καταληξει στα περισσοτερα) και μετα αλλες 3 μερες στις λιμνες που το ψαχνω ακομα-στο τελος θα μαθω την ιστορια σου απ εξω. λεω να μεινω κομο και να γυρισω την περιοχη (bellagio, lugano)με το αυτοκινητο .
τωρα με ρωτας τι θελω να δω.... χμμμμμμ τα παντα οτι μπορεσω να δω στις 3 μερες καλο θα ειναι. εχω παρει καποιες ιδεες απο εσενα τον traveler και προσπαθω να τα κανω προγραμμα. αλλα ακομα δεν εχω καταλιξει που να μεινω.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Επέστρεψα πριν 4 μερες απο το ταξίδι μου στην β. ιταλία...ηταν ενα road trip περίπου 7 ημερών..
απο το malpensa παρέλαβα ενα fiat punto πετρελαιοκίνητο μέσω της avis και εκανα περίπου 1000 χιλ και τα καυσιμα μου ηταν το απιστευτο ποσόν των 54 ευρώ.....
τα παρκινγκ ηταν πολύ φτηνά...το πιο ακριβό στο bellagio ...12 ευρώ για 8 ώρες..στο bergamo 8 ευρώ για 5 ωρες και στο milano 10 ευρώ για 5 ωρες...τα αλλα μηδαμινά δεν το συζητώ...
να προσεχετε να εχετε κερματα ειδικά στο bellagio ...το παρκινγκ στην εισοδο της πόλης δεχεται μόνο κέρματα...
εμεινα στο hotel la fontana στην stresa προταση του traveller και του xristos71 και εμεινα παρα πολύ ευχαριστημένη....το προτεινω και εγω ανεπiφυλακτα....xristos τα χαιρετισματα του mr andreis..
απο εκει πήγα ascona -locarno-bellinzona-lugano και επεστρεψα μεσω laveno-intra στην stresa..
επισκεφτηκα το zermatt μεσω domodosolla-brig απο όπου πηρα το τρενο για zermatt...πιστευω οτι το τρενο ηταν μια λάθος επιλογή μου μιας και τα εισητηρια για 2 ατομα στοιχησαν 103 ευρω με απλο τρενο και η διαδρομη ηταν 1 1/2 ώρα χωρις τιποτα το συγκλονιστικο..εξαλλου ο δρόμος παει σχεδον παραλληλα με τις γραμμες του τρενου....εχασα χρόνο...τσακωθηκα με τον mr που ηθελε τρενο...
φυσικά επισκεφτηκα και τα 3 νησάκια..
το δευτερο μερος του ταξιδιου περιελαμβανε την λίμνη como..
εμεινα στο hotel quarcino...προταση πάλι του Traveller...
καθαρό και αξιοπρεπες ξενοδοχείο....αλλα εγω προσωπικα θα ηθελα κατι παραπάνω...
εφτασα στο como μεσω arona-varese...και εφτασα στο tremezzo στην villa carlota..
την επόμενη μερα bellagio -menaggio - varena και επιστροφή απο lecco...
την προτελευταία μερα του ταξιδιού πήγαμε bergamo...
και το βραδακι περπατησαμε στα σοκακια του como..
την επόμενη μερα πρώι-πρωί για μιλάνο....καφεδακι..λίγα ψώνια..την τελευταία πιτσα και κατευθειαν για malpensa...
ηταν το πρώτο μας οδικό ταξίδι μόνοι μας χωρίς παρέα και πηγε παρα πόλυ καλά....στο επόμενο τωρα να ειμαστε καλά...
 

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ταξίδι-Όνειρο
το γυρο του κοσμου!
Έχει ψαχτεί κανείς ή έχει πάει στην villa balbianello; Aπο ότι έχω δει πας με καραβάκι απο το Lenno. Εντυπώσεις;
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Έχει ψαχτεί κανείς ή έχει πάει στην villa balbianello; Aπο ότι έχω δει πας με καραβάκι απο το Lenno. Εντυπώσεις;

Lake Como – Lenno and Villa Balbianello :: Italian Lakes – ItalyLakes.net

Τσέκαρε αυτό, είναι πολύ εύχρηστο για την γύρω περιοχή και αναφέρεται φυσικά και στην προσέγγιση της υπέροχης Balbianello..
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Επειδή σκοπεύω να κάνω το ίδιο ταξίδι τον Νοέμβρη με μια εξαίρεση το Λουγκάνο αλλά προσθήκη ίσως τη Σιένα, διπλά ευχαριστώ για την ιστορία και τις σημαντικές πληροφορίες :)
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.914
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Χρήστο, πολύ ωραία η ιστορία σου, με πολλές και σημαντικές πληροφορίες.
Θα ταξιδέψω το καλοκαίρι στις λίμνες της Β. Ιταλίας και οι πληροφορίες σου είναι κατατοπιστικότατες.
Ευχαριστώ.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.914
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Επέστρεψα πριν 4 μερες απο το ταξίδι μου στην β. ιταλία...ηταν ενα road trip περίπου 7 ημερών..
ηταν το πρώτο μας οδικό ταξίδι μόνοι μας χωρίς παρέα και πηγε παρα πόλυ καλά....στο επόμενο τωρα να ειμαστε καλά...
Ιωάννα, σ΄ ευχαριστώ κι εσένα για τις συμβουλές και τις πληροφορίες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.418
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom