The official γατο-τοπικ

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Οι φωτο με τους γατούληδες είναι υπέροχες αλλά θέλω να εκμεταλλευτώ το γατο-τόπικ απευθυνόμενη στους γατόφιλους για να πω κάτι σχετικά με τα αγαπημένα μας ζωάκια...Φαντάζομαι ότι πολλοί από σας-όπως κι εγώ- βοηθάτε όπως μπορείτε τα αδέσποτα με τροφή,νερό, κτηνιατρική βοήθεια αν χρειαστεί κλπ....
Θεωρώ πως ιδιαίτερη βοήθεια χρειάζονται τα ζωάκια που έχουν κάποια αναπηρία...Δίνουν απεριόριστη αγάπη όπως και τα άλλα και η βοήθεια μας τους είναι περισσότερο απαραίτητη.
Γατάκια(και σκυλάκια βεβαίως) κούτσα, τυφλά κλπ. έχουν ανάγκη την βοήθεια και τη συμπαράσταση μας....
Ίσως και μεγαλύτερη ανάγκη στείρωσης,γιατί ένα ζωάκι με θέματα υγείας μπορεί να δυσκολευτεί περισσότερο να γεννήσει...
Και αν αποφασίσουμε να υιοθετήσουμε ένα ζωάκι,νομίζω πως κάνουμε περισσότερο καλό να πάρουμε ένα που έχει μεγαλύτερη ανάγκη φροντίδας(όπως τα παραπάνω που ανέφερα)...

Κατά τ'άλλα οι γατοφωτο σας είναι αξιοζήλευτες!
 

Έλεν

Member
Μηνύματα
21
Likes
61
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς γυρισμό
Ναι ναι κάντε την αρχή! Για να μην πω ... και ενα τοπικ γενικής ζωολογιας
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.675
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Ο λόγος που άρχισα να λατρεύω τόσο αυτά τα υπέροχα πλάσματα. Ο Micky μου, που έγινε άγγελος πριν ενάμιση χρόνο και μου λείπει κάθε μέρα πολύ! Ο ίδιος κούκλος που έχω και στο αβατάρ μου!

Micky.jpg


Η Clara μου! Τη βρήκα πριν από 4 χρόνια σε άθλια κατάσταση, σχεδόν τυφλή. Σήμερα είναι ένα πανέμορφο αλληθωράκι και λατρεία μεγάλη!

Clara.jpg
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Γατούληδες από εκδρομές μας στη Βόρεια Ελλάδα.

DSC05551 (2).JPG


DSC05554 (2).JPG

DSC05567 (2).JPG



Αυτή εδώ ήταν σε μοναστήρι...Μόλις βλέπει τον μοναχό που την ταίζει...δευτερόλεπτα μετά έφυγε τρέχωντας προς το μέρος του...
DSC05568 (2).JPG



Αυτός ο κούκλος ερχόταν στην αυλή του ξενοδοχείου μας
DSC05627 (2).JPG


Και μόλις έβλεπε τον άντρα μου, σηκωνόταν στα 2 πόδια και άρπαζε το φαί από το χέρι του
DSC05632 (2).JPG


DSC05634 (2).JPG
 
Last edited:
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
"Ζηλεύω"βλέποντας όλες αυτές τις γατούλες επειδή δεν μπορώ(δεν τόχω με τις φωτο..πως να τις βαλω εδω περα)να σας δείξω κι εγώ το μωρό μου το καμάρι μου τον "Σπίθα"μου που πρόσφατα μάλιστα χειρουργήθηκε στην Κτηνιατρική Σχολή για ένα πρόβλημα,εναν πολύποδα στο αυτί του και ευτυχώς είναι μιά χαρά!Τον έχω"αποθανατίσει"και νοσηλευόμενο με το κολλάρο του και τους φλεβοκαθετήρες...αχ..,επιφυλάσσομαι για φωτο...και με τον κολλητό του φίλο ...έχω πάθει πλάκα πάντως με τις συμπεριφορές των γατών(τώρα που μεγαλώνω γάτα-γάτες χιχι κλασσική γατομάνα),ο κολλητός του φίλος (της γειτόνισσας)που πιό κολλητός και αγαπημένος ΔΕΝ γίνεται,είναι πάντα μαζί πάνε σαν να είναι ΕΝΑ ,στη φάση που το μωρό μου ήταν με το κολλάρο όταν το φέραμε στο χώρο του -μας ο κολλητός του ΔΕΝ τον πλησίαζε,επί 3 μέρες εξαφανιζόταν ...,από φόβο;;μόλις του βγάλαμε το κολλάρο σμίξανε πάλι γίνανε ΕΝΑ.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Θεωρώ πως ιδιαίτερη βοήθεια χρειάζονται τα ζωάκια που έχουν κάποια αναπηρία...Δίνουν απεριόριστη αγάπη όπως και τα άλλα και η βοήθεια μας τους είναι περισσότερο απαραίτητη.
Γατάκια(και σκυλάκια βεβαίως) κούτσα, τυφλά κλπ. έχουν ανάγκη την βοήθεια και τη συμπαράσταση μας....
Ξέχασες τα κουφά. :cool::cool: Μπορεί η αναπηρία τους να μην φαίνεται αλλά είναι αδύνατον να ζήσουν
έξω με το πρόβλημα τους .
Έχω δυο τέτοια.
IMG_20180606_195505.jpg
IMG_20180608_174852.jpg

Αυτό είναι το αρσενικό.Το έχει με την τεχνολογία.Ή πάνω στο κινητό,ή στο λάπτοπ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom