The official off-topic v2 - The Return

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
εξαιρώντας τη δική μας για να μην θεωρηθεί ότι είμαι υποκειμενική, έχω δει πολύ καλύτερες.
Αποθέωση του κιτς!
Μια χαρά ρεαλιστικο ήταν , εδω που τα λέμε οταν σκεφτεσαι Αγγλια το τελευταιο πραγμα που σου ερχεται στο νου ειναι το καλό γούστο :haha:
Οσο για την αναφορά στο συστημα υγειας καλά εκανε και το εβαλε γιατι οντως ειναι καλό και μακάρι να το ειχαν και άλλες "πολιτισμενες" χωρες πχ Αμερική .
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.727
Likes
11.647
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Μα τι ωραια μουσικη φτιαχνουν αυτοι οι Βρετανοι ..............
Θα συμφωνήσω απόλυτα! Το ευχαριστήθηκα πολύ το συγκεκριμένο κομμάτι της τελετής έναρξης!
Αν και το καλύτερό μου ήταν εκείνο με τον θεό Daniel! :oops::D
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.727
Likes
11.647
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Το τραγούδι που μου έχει κολλήσει από χθες! :D

 
Last edited by a moderator:

fenia42

Member
Μηνύματα
3.890
Likes
14.557
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Πάει κι η Χαλκιδική, καίγεται ... :(
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.974
Likes
9.404
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Salaam Αλέκο (μεταφραση: Έλα Αλέκο)

Θα απορειτε για τον αραβικο χαιρετισμο , αλλα σας εχω την εξηγηση..
Οι γονεις μου πηγαν την Παρασκευη στην Κερκυρα και βρηκαν μεσα στο σπιτι μας 3 Πακιστανο-αφγανους (??) να μενουν σαν νοικοκυραιοι!! Ειχαν επιστρεψει απο τη θαλασσα , ειχαν κανει το μπανιο τους , ειχαν βαλει νερο στην κατσαρολα και εβραζαν μακαρονια (εμφανως επηρεασμενοι απο τον συντοπιτη μου Σακη: θα σου κανω μακαρονια με κιμα). Ο ενας φοραγε τα ρουχα του πατερα μου , ενω τα μαγιο του γιου μου και του πατερα μου στεγνωναν στην πισω μερια.
Ειχαν βγαλει τα κολωνατα ποτηρια απο τη βιτρινα , ειχαν φιαξει σαλτσα με τηγανιτα κρεμυδια , κρεμες καραμελε για επιδορπιο στο ψυγειο μας.
Νοικοκυραιοι σας λεω , οχι αστεια!
Ειχαν παραβιασει την πισω μπαλκονοπορτα , ενω απο την μπροστα πλευρα του σπιτιου δε φαινοταν οτι καποιος ειναι μεσα. Ακουγοντας οτι καποιος ηρθε , το εβαλαν στα ποδια...
Οι δικοι μου φωναξαν την αστυνομια και εκεινοι απαθεις απαντησαν οτι ειναι συνηθες φαινομενο για αυτους , τελευταια εχουν πληθύνει τετοια περιστατικα!

Αργα το βραδυ καποιος πηρε τηλεφωνο και μαλλον ζηταγε τους προηγουμενους ενοικους του σπιτιου ενω η μητερα μου τον στολιζε στα κερκυραικα...ο ευγενεστατος κυριος της ειπε σαλάαμ προτου κλεισει το τηλεφωνο..
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Aπιστευτο. Και που να ερθει και ο χειμωνας...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.974
Likes
9.404
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Η καραμελε ηταν πολυ καλη :haha:
Το τι θα γινεται το χειμωνα δεν το σκεφτομαι ακομα..για την ωρα σκεφτομαι το λογαριασμο του τηλεφωνου :shock: (φανταζομαι το νουμερο μου θα μιλησε με ολη τη μεση ανατολη!) και την καυση των παντων εντος του σπιτιου.
Ας μεινει μονο η μπανανοφυτεια μου..
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Δε φτάνει που οι άνθρωποι σας φρόντιζαν και σας συντηρούσαν το σπίτι, έχετε και παράπανο. Και βρήκατε και έτοιμο γλυκάκι.

Ακούς εκεί!? Και είχατε και την απαίτηση να ασχοληθεί και η Αστυνομία με το θέμα.. Μα ποιός ο λόγος? Είναι άλλωστε συνηθισμένο.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.224
Likes
5.767
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Ξέρεις πόσα θα πλήρωνες για έναν επιστάτη να σας προσέχει το σπίτι; Ενώ τώρα είχατε τρεις και ...τζάμπα. Ε, τι να κάνουν οι άνθρωποι, έπαιρναν κανένα τηλέφωνο, έκαναν το μπανάκι τους, φόρεσαν κι ένα ρουχάκι, δεν έγινε και τίποτα...
Μη σου πω ότι είχανε και class! Τα ποτήρια τα κολωνάτα πήρανε, όχι ό,τι κι ό,τι!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.269
Μηνύματα
885.802
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
GThan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom