The official off-topic v2 - The Return

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Κάνετε αγοραπωλησίες online? Θέλω να συμμετέχω σε ebay, ricardo κοκ αλλά νιώθω άβολα που πρέπει να δώσω όλα τα προσωπικά στοιχεία (κινητό, διεύθυνση) τα οποία θα κοινοποιηθούν στον αγοραστή/πωλητή κατά τη συναλλαγή μας...Ξέρω ότι δεν είναι κανείς ανώνυμος στο ίντερνετ, αλλά νιώθω ευάλωτη έτσι. Είναι υπερβολή μου; Καμιά συμβουλή τι να προσέξω;
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Πάρε το απόφαση και φακελώσου...
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Πάρε το απόφαση και φακελώσου...
Εκτός αν τα κάνω μέσω paypal,σωστά; Τότε δεν κοινοποιούνται στον κάθε άσχετο παρά μόνο στο Paypal - ή λέω βλακείες;
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Το φακέλωμα δεν το απόφεύγεις. Φυσικά προτιμότερο είναι να χρησιμοποιείς PayPal για τις συναλλαγές.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Εκτός αν τα κάνω μέσω paypal,σωστά; Τότε δεν κοινοποιούνται στον κάθε άσχετο παρά μόνο στο Paypal - ή λέω βλακείες;
Επ δε σε ειχα για τετοια!!! Paypal φορεβερ !! Δεν ξερεις τι χανεις !!!
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Επ δε σε ειχα για τετοια!!! Paypal φορεβερ !! Δεν ξερεις τι χανεις !!!
Άντε με έπεισες, κάνω account αμέσως :) Ως τώρα έχω γίνει εξπέρ σε αγορές, πρώτη φορά όμως σκέφτομαι να πουλήσω! Γι'αυτό και οι προβληματισμοί. Άρα μάλλον για ebay με βλέπω.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Δεν εχω σταματησει να το ακουω απο το πρωι
 
Last edited by a moderator:

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
battered_suitcase said:
Άντε με έπεισες, κάνω account αμέσως :) Ως τώρα έχω γίνει εξπέρ σε αγορές, πρώτη φορά όμως σκέφτομαι να πουλήσω! Γι'αυτό και οι προβληματισμοί. Άρα μάλλον για ebay με βλέπω.
Εξαρτάται τί θες να πουλήσεις. Στο Ricardo μια φορά πουλησα ένα iPad και ο αγοραστής με έπρηξε. Αλλά τα βρήκαμρ στο τέλος. Στο eBay πάλι τη μία φορά που πήγα να πουλήσω ένα iPhone έπεσα σε scam ο οποίος έφτιαξε και καλά ψεύτικη απόδειξη ότι πλήρωσε μέσω PayPal. Το iPhone από τότε ακόμα απούλητο είναι...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.784
Μέλη
39.003
Νεότερο μέλος
Emalin

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom