The official off-topic v2 - The Return

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
ΥΓ. Τελικά, θα μας πείτε για ποιά μπύρα του Lidl μιλάτε? Προσωπικά, δεν τις έχω σε υπόληψη εκτός από μία που ήπια και δεν θεώρησα ότι πέταξα τα λεφτά μου. Bitburger νομίζω λεγόταν αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι ήταν από εκεί.
Δε νομίζω να είχε ποτέ το lidl Bitburger, χωρίς να είμαι και σίγουρη.
Αυτή τη στιγμή δεν έχει πάντως. Ενδεχομένως να την μπερδεύεις κάπως εμφανισιακά με την Perlenbacher. Διατίθεται μόνο σε φιάλη (νομίζω εξάδες) με τιμή 0,70/φιάλη.

Μέχρι πέρσι καλή μπύρα για τα δεδομένα του lidl ήταν η Veltins. Αλλά και τη χάλασαν (μου φαίνεται ότι οι Γερμανοί μας στέλνουν πλέον μόνο το κατακάθι), αλλά και την ακρίβυναν (τιμή 0,79 το μεγάλο κουτί). Διατίθεται μόνο σε μεγάλα κουτιά και ανά τεμάχιο.

Αυτή τη στιγμή, για τα δικά μου γούστα η καλύτερη που έχει το συγκεκριμένο σούπερ μάρκετ είναι η Nobelaner. (τιμή 0,54 το μεγάλο κουτί). Εχει τσιμπήσει τελευταία. Μέχρι το καλοκαίρι είχε 0,49. Διατίθεται επίσης μόνο σε μεγάλα κουτιά και ανά τεμάχιο.

Η σχέση ποιότητας-τιμής είναι μια χαρά.
Χωρίς να είναι καμιά σούπερ μπύρα, πίνεται ευχάριστα και είναι μια πολύ καλή λύση κυρίως όταν έχεις σκοπό να καταναλώσεις πολλές και με μεγάλη παρέα.

Άλλωστε, η καλή γεύση στις μπύρες "κρατάει" και ουσιαστικά σε νοιάζει το πολύ για τις πρώτες τρεις. Μετά ό,τι και να πιεις, σχεδόν το ίδιο σου κάνει. :D
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.699
Likes
6.681
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Και έτσι βρέθηκε το όνομα Τατσόπουλος στην ίδια πρόταση με τον Μάρκος και μετά έγινε ένα χλαπ! και κατάπιε την Ελλάδα ο σουρεαλισμός. Πλέον δεν είμαστε χώρα, είμαστε κίνημα, είμαστε τέχνη.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.739
Likes
11.836
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Η αγέλη των Ιταλών στο hostel μου έχει δώσει ρέστα (με την κακή έννοια). Τώρα άρχισε ο ένας να γρατζουνάει και μια κιθάρα και να τραγουδάει (και καλά). Help! :shock:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.815
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Δε νομίζω να είχε ποτέ το lidl Bitburger, χωρίς να είμαι και σίγουρη.
Αυτή τη στιγμή δεν έχει πάντως. Ενδεχομένως να την μπερδεύεις κάπως εμφανισιακά με την Perlenbacher. Διατίθεται μόνο σε φιάλη (νομίζω εξάδες) με τιμή 0,70/φιάλη.
Μπορεί να την μπερδεύω με την Krombacher? :roll:
Αυτη που λες, πάντως, δε θυμάμαι να την έχω δει στη Θεσ/νίκη.

Μέχρι πέρσι καλή μπύρα για τα δεδομένα του lidl ήταν η Veltins. Αλλά και τη χάλασαν (μου φαίνεται ότι οι Γερμανοί μας στέλνουν πλέον μόνο το κατακάθι), αλλά και την ακρίβυναν (τιμή 0,79 το μεγάλο κουτί). Διατίθεται μόνο σε μεγάλα κουτιά και ανά τεμάχιο.
Αυτή ποτέ δεν μ' άρεσε.

Αυτή τη στιγμή, για τα δικά μου γούστα η καλύτερη που έχει το συγκεκριμένο σούπερ μάρκετ είναι η Nobelaner. (τιμή 0,54 το μεγάλο κουτί). Εχει τσιμπήσει τελευταία. Μέχρι το καλοκαίρι είχε 0,49. Διατίθεται επίσης μόνο σε μεγάλα κουτιά και ανά τεμάχιο.
Κι αυτήν δεν την έχω δει. Έχω να πάω πάνω από μήνα, βέβαια, αλλά ούτε πριν υπήρχε. Ίσως τη διαθέτουν μόνο σε ορισμένα, μόνο στην Αθήνα, δεν ξέρω, τι να πω.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.785
Μέλη
39.003
Νεότερο μέλος
Emalin

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom