The official off-topic v3. ®

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

coccobill

Member
Μηνύματα
326
Likes
347
Ταξίδι-Όνειρο
Σανγκρι-Λα
Σας ευχαριστω ολους για τα αντικουνουπο-ποστ. Θα παω να παρω κι αλλα κερια σιτρονελλας, θα δοκιμασω να καψω και καφε αλλα αν απο τη μαστουρα αρχιζω να γραφω ασυναρτησιες το βραδυ, μη με κακοχαρακτηρισετε. :D
vario, στα νοτια μενω, η περιοχη δεν εχει ιδιαιτερο προβλημα- ουτε καν τα μπαλκονια κατω απο μενα!:roll: (Υποψιαζομαι οτι οι πολλες γλαστρες μου κανουν τη ζημια- θα τα ξεριζωσω και θα βαλω πλαστικα! )
 

coccobill

Member
Μηνύματα
326
Likes
347
Ταξίδι-Όνειρο
Σανγκρι-Λα
Σηκωνομαι το πρωι να φτιαξω καφε κι ενω δουλευει ο σπινθηρας στο ματι της κουζινας δε μου βγαζει αεριο. Τι διαολο,λεω, και παιρνω τις βλαβες. Κι οσο περιμενω τους τεχνικους κατεβαινω κατω να ριξω μια ματια και βλεπω πως μας εχουν παρει τους χαλκοσωληνες!! :shock:

ΥΓ Μενω σε πολυ ενδιαφερουσα γειτονια τελικα.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Κι εμείς πήγαμε στο εξοχικό πριν 2 Σάββατα για μια δουλειά και ανοίγουμε το γενικό του νερού και βλέπουμε συντριβάνι να τρέχει στον κήπο.
"Μα καλά" λέμε, "τί έγινε, έσπασε η σωλήνα?"
(Είχαμε να πάμε από το καλοκαίρι).

Αλλά, δεν είχε σπάσει. Είχαν κόψει τη σωλήνα από το σημείο που βγαίνει από το ρολόι, μέχρι το σημείο που μπαίνει στον τοίχο του σπιτιού.
Έκτακτα.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.720
Likes
11.417
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Κάποιοι που ψαρεύουν από βάρκες και καϊκάκια βάζουν στα πόδια τους μια λεκάνη με ξύδι. Το σύστημα δουλεύει αρκετά καλά.

Καλή δουλειά κάνει επίσης και η απλή επάλειψη γυμνών περιοχών του σώματος με ξύδι. Αν εσύ και η παρέα σου αντέχετε τη μυρωδιά του. Βέβαια κάθε τόσο θα χρειάζεται ανανέωση του ραντίσματος.
Ρε συ anny, ανακατεύτηκα πρωινιάτικα (πρωινιάτικα τρόπος του λέγειν βέβαια)! :D

Εγώ εδώ και δύο χρόνια χρησιμοποιώ το Fleriana της Power Health με πολύ καλά αποτελέσματα (με έχει βγάλει ασπροπρόσωπη στο εξοχικό μου στην Πελοπόννησο όπου γίνεται της τρελής από κουνούπια και σκνίπες)!
 

coccobill

Member
Μηνύματα
326
Likes
347
Ταξίδι-Όνειρο
Σανγκρι-Λα
Αλλά, δεν είχε σπάσει. Είχαν κόψει τη σωλήνα από το σημείο που βγαίνει από το ρολόι, μέχρι το σημείο που μπαίνει στον τοίχο του σπιτιού.
Έκτακτα.
Πρεπει να ειναι επικερδης εργασια, ε? Και τι χρειαζεσαι..ενα φορτηγακι, ενα κοπιδι κι ενα ηλεκτρικο κατσαβιδι. Κι οτι το σκεφτομουν για αλλαγη καριερας. Παντως οι δικοι μας ηταν νοικοκυραιοι: ουτε τις βασεις πειραξαν, ουτε τα καλωδια και τα αυτοκινητα στην πιλωτη ουτε γρατζουνια.
Ερωτηση τωρα: ενταξει, τον λιωνουν το χαλκο και τον πουλανε- που ακριβως ομως τον πουλανε? Μπορει να αγορασει καποιος χυμα χαλκο?
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Το βγάζουν το μεροκάματο; Πόσο να πάει ο τόννος;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.239
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom