The official off-topic

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.030
Όλο ψαρονέφρια και σολομούς βλέπω... πολύ grande! Ρε κορίτσια, κανένα παραδοσιακό φαγητό που σας έμαθε η μαμά σας δεν μαγειρεύετε???:D
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Όσο είναι ακόμα στην εποχή τους, φτιάξτε και κανένα φαγάκι με λαχανικούλια. πχ. Μπριάμ, γεμιστά, μελιτζάνες κλπ.
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Merci, merci, ωραίες οι προτάσεις σας. Κάποια στιγμή μες στο χειμώνα θα τις κάνω. Για τη δε μακαρονάδα του Samion, ένα έχω να πω. Πρώτη φορά (ναι, πρώτη φορά!) έφαγα τώρα στο Λονδίνο και τη λάτρεψα, που γενικά δεν τρώω μακαρόνια.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Κι εγω θελω να πω για την καρμποναρα -επειδη δε λεω και πολλα θετικα πραγματα για τη Ρωμη- , να χαρει και ο Samion... κι εγω στη Ρωμη που εφαγα τη λατρεψα, ηταν το μονο ωραιο φαγητο που εφαγα (κι εγω δεν τρωω ποτε εξω ζυμαρικα, ηταν η πρωτη και μοναδικη φορα που το εκανα) εκει, σε αντιθεση με ολες τις αλλες βλακειες...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
σε αντιθεση με ολες τις αλλες βλακειες...
σίγουρα όταν θα πάω στο Λονδίνο θα κοιτάξω που προτείνεις για φαγητό ή θα σε ρωτήσω τι προτείνεις για να ξέρω τι να αποφεύγω. τα γαστριμαργικά σου κριτήρια ουδεμία σχέση έχουν με αυτά του μέσου όρου. του ανθρώπινου είδους εννοώ..
καρμπονάρα: πιάτο αποθέωση της ιταλικής πάστα που δυστυχώς έχει "βιαστεί" στη χώρα μας από τους επίδοξους ιδιοκτήτες-"σεφ" "ιταλικών" εστιατορίων. που μάλλον έχουν επηρεάσει και τον tripakia. κι εγώ ποτέ μα ποτέ δεν τρώω έξω πάστα στην Ελλάδα.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.559
Καλά,τώρα το πρόσεξα.
Αυτές στις 4:00 το ξημέρωμα κάθε μέρα πιάνουν το ψιλοκοκό;

Που πάααααααααμε ρε;
Ε άμα δεν έχουν κάτι στο κρεβάτι να ασχοληθούν...(θα φάω πολύ βρωμόξυλο όμως, μιλάει και ο παντρεμένος :haha::haha:)
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.012
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom