The Official Offtopic v5

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.374
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Το φθινόπωρο είθισται να βρέχει και να πέφτει η θερμοκρασία :)
Εγώ άλλο θέλω να πώ, οτι αγνοούμε κατα κόρον μία ολόκληρη εποχή, άσχετα τι καιρό θα έχει!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δεν είθισται να βρέχει το φθινόπωρο. Το φθινόπωρο είθισται να πέφτουν τα φύλλα.
Η βροχή το 'φθινόπωρο' είναι χαρακτηριστικό του μεσογειακού κλίματος όχι του φθινοπώρου.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.374
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Σωστά!!! Λάθος μου...
Αλλά και πάλι έχω την ίδια απορία :)
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Και μια και μιλάμε για ζώδια, και φυσικά και για ταξίδια, το skyscanner δημοσίευσε τον ιδανικό προορισμό για το 2018 ανά ζώδιο:

https://gr.skyscanner.com/news/pou-tha-taxidepsoun-ta-zodia-to-2018?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=GR-2017-12-20&utm_content=Newsletter&utm_term=article-c87f9d77106e41539db53b88c0efd1e0&associateid=EML_TRA_00161_00030&associateid_proc=true
Και για την γυναίκα μου μέσα έπεσε όσον αφορά το Πόρτο.
Βρε λες να αρχίζω να τα πιστεύω?
 

vanda

Member
Μηνύματα
887
Likes
4.251
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Και για την γυναίκα μου μέσα έπεσε όσον αφορά το Πόρτο.
Βρε λες να αρχίζω να τα πιστεύω?
Λες; Και ούτε που σκέφτηκα την Τενερίφη στον προγραμματισμό μου του 2018! Μήπως να την στριμώξω κάπου;
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Πάει χάλασαν και αυτοί.. δυτικοποιήθηκαν..
έβαλα υπότιτλους για καταλάβω τι λένε αλλά είχε πολλά ορθογραφικά λάθη και δεν μπόρεσα.. :D
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Καλησπέρα. Θέλω να θέσω ένα ερώτηση σχετικά με εργασία και τα κομμάτι τουριστικών επαγγελμάτων - ταξίδια. Θεωρώ ότι στο forum ισως βρω τις πιο "σωστές", σχετικές ή τέλος πάντων βοηθητικές απαντήσεις. Ας αρχίσω με το εξής; Μπορώ να το κάνω; (να ανοίξω συζήτηση περι εργασιακού) και είναι το κατάλληλο topic εδώ; Thanks
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα. Θέλω να θέσω ένα ερώτηση σχετικά με εργασία και τα κομμάτι τουριστικών επαγγελμάτων - ταξίδια. Θεωρώ ότι στο forum ισως βρω τις πιο "σωστές", σχετικές ή τέλος πάντων βοηθητικές απαντήσεις. Ας αρχίσω με το εξής; Μπορώ να το κάνω; (να ανοίξω συζήτηση περι εργασιακού) και είναι το κατάλληλο topic εδώ; Thanks
Υπάρχει αυτό το θέμα ...
https://www.travelstories.gr/community/threads/Τουριστικά-Επαγγέλματα.39843/
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
Βασικα το να προσπαθησεις να βγαλεις ακρη με το Ελληνικο Δημοσιο απο μονο του ειναι μια .. Οδυσσεια...

Ελληνικο δημοσιο..απλα δεν υπαρχει...βρισκω μια αραχνιασμενη κληση απο το μακρινο 2010 :rolleyes: και αποφασιζω να την πληρωσω πριν παει στην πρωην εταιρεια και με κυνηγησει με καμια αγωγη το πρωην boss.

Παω στον δημο που εχει βγει η κληση, με την κληση ανα χειρας...αφου περασα απο 15354 γραφεια και απο 43545657ανθρωπους εχουμε καταληξει στα:

1. ξερεις το αφμ της εταιρειας να το βρουμε? :confused:
2. πως εφτασε η κληση σε εσενα?? :confused::confused: (ε ? :eek: τι? :shock: πως? :mad::mad: ομολογα ρε καθαρμα :icon_evil:)
3. ερευνα με πινακιδα δεν αποδιδει... o_O
4. ερευνα με αριθμο κλησης..δεν αποδιδει.. o_O
5. ερευνα σε 56457657 ντοσιεδες δεν αποδιδει:haha::haha::haha:
6. προτροπη παρτο ρε φιλε και φυγε και αν ποτε γινει αγωγη ελα και το βλεπουμε.. :shock: δεν αποδιδει...
7. κατσε ρε φιλε με το καφε τωρα, μην καθεσαι πανω απο τα κεφαλια μας :haha:...αποδιδει
8. παιδια να αναψω και εγω τσιγαρο, μπορω? :bleh::twisted:...αποδιδει..
9. ρε φιλε δεν βγαζουμε ακρη :rolleyes-80:
10. Σιγουρα το εχουμε περασει ρε παιδια στο συστημα αναρωτηθηκε καποιος? :haha:(αα τοσο καλα)
11. Μηπως το εσβησε ο αντιδημαρχος ρωτησε ενας αλλος? :mad: (ελλαδα γαρ)
12. Παιδια, μηπως να παω ταμειο να το πληρωσω απλα με το αποκομα? :innocent: η απαντηση ηταν, οχι βεβαια, πως θα πληρωσεις κατι αν δεν το εχουμε περασει στο συστημα? :shock:... υπενθυμιζω οτι κρατουσα την κληση ανα χειρας που ειχε κοπη..:rolleyes:

τελικα βρισκεται ενα γατονι που μονο ο ιδιος ξερει πως, του ερχεται η αναλαμπη να ψαξει την πινακιδα στο συστημα με αλλο νουμερο παρομοιο απο αυτο που εχει... :confused::rolleyes-80:

Ευρηκα Ευρηκα Ευρηκα :clap: φωναξε χαρουμενος...πριν το προσωπο του παρει μια εκφραση αποριας :rolleyes-80:...
τι ειχε γινει?

Με σωστο αριθμο κλησης, με περιγραφη για το συγκεκριμενο αυτοκινητο που ειχε δεχθει την κληση...χρεωσαν το ποσο...σε αλλη πινακιδα και επωνυμια...:lol:

προφανως ο ανθρωπος που βρηκε στην εφορια του μια κληση για ενα αυτοκινητο που περαν της πινακιδας δεν ειχε καμια σχεση με την περιγραφη κλπ προφανως με ολα τα εγγραφα καταφερε και την εσβησε διοτι η κληση ειχε κατασταση "ακυρωμενη".

Στην απλη ερωτηση..οκ ρε παιδια, εγω τωρα τι κανω? η απαντηση ηταν, παιρνεις το χαρτακι και φευγεις και δεν ξανασχολεισαι... o_O

δεν μπορω να πω, περα απο το τραγικο της υποθεσης ευχαριστω πραγματικα πολυ οποιον περασε λαθος πινακιδα... :clap::clap::xalara::xalara:

το συγκεκριμενο περιστατικο συνεβη ειναι πραγματικα και συνεβη σημερα...επειδη ωστοσο δεν ειναι αμιγως "ταξιδιωτικο" αν κρινεται οτι δεν χρειαζεται μπορειτε να το σβησετε . Ευχαριστω εκ των προτερων..
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.754
Μέλη
38.881
Νεότερο μέλος
Pavlosvalia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom