The Official Offtopic v5

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
όταν κάνεις μια παραγγελία ηλεκτρονικά θεωρείται λογική η απάντηση
'' ευχαριστούμε για την σούπερ ντούπερ wow παραγγελία σου''
ή μου φάγανε τα λεφτά ή αυτός ο κόσμος είναι πολύ παράξενος για μένα πλέον...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.501
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ξέρει κανείς αν οι ζωοτροφές κάνουν κακό στους ανθρώπους? Ενδιαφέρομαι να δοκιμάσω.
Κάτι τρέχει με τις ζωοτροφές στη Γερμανία πάντως γιατί θυμάμαι μαι συνέντευξη των αφων Κατσιμίχα που έλεγαν ότι στο Βερολίνο επί μήνες έτρωγαν σκυλοτροφές χωρίς να το ξέρουν και ήταν φτηνότατες και νοστιμότατες.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
επί μήνες έτρωγαν σκυλοτροφές χωρίς να το ξέρουν...
Νομιζαν οτι η φωτο του σκυλου ηταν για ντεκορ?... Ιδιες τροφες κυκλοφορουν κι εδω. Δεν παθαινεις απολυτως τπτ. Οι ελεγχοι μονο δεν ειναι τοσο αυστηροι και οι οποιες επιπτωσεις θα φανουν μονο σε μακροχρονια χρηση. Και η καλυτερη σκυλοτροφη, πολυ πιο ακριβη πχ απο χοιρινο, ειναι αηδιαστικη σε γευση και οσμη για νορμαλ ουρανισκο και μυτη...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.501
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεν έχουν φωτό σκύλου πάνω. Είναι σε χάρτινες συσκευασίες τύπου κρουασανάκια 7 days...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν έχουν φωτό σκύλου πάνω. Είναι σε χάρτινες συσκευασίες τύπου κρουασανάκια 7 days...
Δεν το δεχομαι σε καμμια περιπτωση. Εχω ψωνισει απο τη Γερμανια πολλες φορες, εντελως αλλα ραφια, εντελως αλλη σημανση των προιοντων. Δεν υπαρχει τετοια περιπτωση "λαθους" πλην ηλιθιοτητας. Φυσικα και υπαρχουν συνανθρωποι μας που τρεφονται με ζωοτροφες η με σκουπιδια. Καθαρά για οικονομικους λογους η επιβιωσης. Δεν καταλαβαινω τι ντροπη ειναι στο να το λες αμα σε ρωτούν.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.501
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεν το δεχομαι σε καμμια περιπτωση. Εχω ψωνισει απο τη Γερμανια πολλες φορες, εντελως αλλα ραφια, εντελως αλλη σημανση των προιοντων. Δεν υπαρχει τετοια περιπτωση "λαθους" πλην ηλιθιοτητας. Φυσικα και υπαρχουν συνανθρωποι μας που τρεφονται με ζωοτροφες η με σκουπιδια. Καθαρά για οικονομικους λογους η επιβιωσης. Δεν καταλαβαινω τι ντροπη ειναι στο να το λες αμα σε ρωτούν.
Eμην το δέχεσαι, εγώ στην Αυστρία δεν ήθελα πολύ να την πατήσω πριν κάμποσα χρόνια με μπισκοτάκια για σκύλους στο 21ο bezirk (δεν το άνοιξα για να ξέρω πώς μυρίζει, αλλά η συσκευασία ήταν πάουερ κι αντί για σκυλάκια απέξω μόνο τις βιταμίνες έγραφε). Στη συνέντευξη που σου λέω, ήταν με το Χρλστο Νέζο (τι με βάζεις και θυμάμαι) στο Βερολίνο κι έκαναν βόλτες στα μαγαζιά, μπήκαν μέσα σε ένα και θυμήθηκαν το περιστατικό.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Eμην το δέχεσαι, εγώ...
Η εμπειρια σου δεκτη. Ο καθενας λεει οτι θελει. Αυτη που ανεφερες οτι ετρωγαν για μηνες κατα "λαθος" σκυλοτροφες ειναι μια μεγαλη μπούρδα. Καλυτερα να εντυπωαιασεις με ενα τραγουδι, με εργο παρα με μπουρδες. Εκαστος βεβαια εχει καθε δικαιωμα να λεει οτι θελει και να αχολιαζει. Να μην μακρυγορω κιολας γιατι αυξανω την πιθανοτητα μπουρδοσυζητησης. Παρεπιπτοντως μου ειναι αντιπαθεστατοι οι συγκεκριμενοι λογω λογων και πραξεων τους.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Κι αν είμαι ροκ μην με φοβάσαι :bleh:
 

marstay

Member
Μηνύματα
143
Likes
223
Επόμενο Ταξίδι
Ακυρώθηκε!
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη
Η εμπειρια σου δεκτη. Ο καθενας λεει οτι θελει. Αυτη που ανεφερες οτι ετρωγαν για μηνες κατα "λαθος" σκυλοτροφες ειναι μια μεγαλη μπούρδα. Καλυτερα να εντυπωαιασεις με ενα τραγουδι, με εργο παρα με μπουρδες. Εκαστος βεβαια εχει καθε δικαιωμα να λεει οτι θελει και να αχολιαζει. Να μην μακρυγορω κιολας γιατι αυξανω την πιθανοτητα μπουρδοσυζητησης. Παρεπιπτοντως μου ειναι αντιπαθεστατοι οι συγκεκριμενοι λογω λογων και πραξεων τους.
Το καταλάβαμε ότι σου είναι αντιπαθέστατοι πριν καν το πεις,;) χαχαχα! Δεν ξέρω που αναφέρεσαι αλλά από καλλιτεχνικής άποψης μια χαρά συμπαθέστατοι μου είναι και γι'αυτό τους κρίνω. Τώρα για το αν έτρωγαν για μήνες ή έτυχε να φάνε και κανα δυο φορές σκυλοτροφή δεν με νοιάζει και ιδιαίτερα. Πάντως όντως μερικές δεν πολυ φαίνονται...
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Πάντως η Whiskas της Αδέσποτης που ταϊζω βρωμάει και ζέχνει. Η Friskies βρωμάει λιγότερο. Δεν νομίζω να έτρωγα. Η γάτα θα είναι πιο νόστιμη.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.501
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πάντως η Whiskas της Αδέσποτης που ταϊζω βρωμάει και ζέχνει. Η Friskies βρωμάει λιγότερο. Δεν νομίζω να έτρωγα. Η γάτα θα είναι πιο νόστιμη.
Δεν είναι κακές οι γάτες...παρεξηγημένο φαγητό.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom