The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Φίλος μετεγκαταστάθηκε στην Αργεντινή προ εβδομάδας. Σήμερα είχε 39.4 πυρετό και αυξανόμενο βήχα, του είπαν ότι δεν υπάρχει ούτε ασθενοφόρο και να τους πάρει μόνο αν είναι σοβαρή η κατάσταση. Στο ερώτημα "πόσο σοβαρή", του είπαν "πολύ σοβαρή, δηλαδή του θανατά". o_O
 

zade

Member
Μηνύματα
160
Likes
695
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου...
Εμβόλιο στις 27/4 εγώ και η γυναίκα μου. Άλλο εμβολιαστικό κέντρο ο καθένας , λογικα ίδιο εμβόλιο γιατί είμαστε ίδια ηλικιακή κατηγορία 30-39.

Συμπτώματα αυτή:
Πρώτη μέρα: μέτριος πυρετός, αδυναμία, πονοκέφαλος, ασήκωτο χέρι
Δεύτερη μέρα: ελαφρύς πυρετός, αδυναμία, πονοκέφαλος ασήκωτο χέρι
Τρίτη μέρα: Βαρύ αλλά όχι ασήκωτο χέρι.

Συμπτώματα εγώ.
Πρώτη μέρα: Τίποτα
Δεύτερη μέρα. Ανεπαίσθητος πονοκέφαλος, βαρύ χέρι ελάχιστη αδυναμία να εστιάσω το οπτικό μου πεδίο. Τα κατάφερνα, αλλά με λίγο παραπάνω προσπάθεια από ότι συνήθως.
Τρίτη μέρα: Τίποτα.

Οπότε είναι σίγουρα θέμα του πως αντιδρά ο κάθε οργανισμός.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.405
Να κάνουμε ταγκαρισμα του τύπου "είμαι στο τάδε εμβολιαστικο κεντρο", κάτι σαν live ένα πράγμα.
και οχι μονο.. θα μπορούσαμε να χωριστούμε και να κανουμε ομάδες... οι αστραζενεκαίοι ας πούμε με τους αρ-εν-αίους ... και πόλεμος του τυπου "ναι αλλά εμεις (οι ΑΖ) μπορει να κάνουμε πυρετό αλλά οι πιο πολλοί γιατροί αλλά και 29 κατασκευαστές πλυντηρίων συγνώμη εμβολίων συνιστουν ΑΖ"..
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.431
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
και οχι μονο.. θα μπορούσαμε να χωριστούμε και να κανουμε ομάδες... οι αστραζενεκαίοι ας πούμε με τους αρ-εν-αίους ... και πόλεμος του τυπου "ναι αλλά εμεις (οι ΑΖ) μπορει να κάνουμε πυρετό αλλά οι πιο πολλοί γιατροί αλλά και 29 κατασκευαστές πλυντηρίων συγνώμη εμβολίων συνιστουν ΑΖ"..
αααααααχαχαχαχαχαχαχα
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.731
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Αναφορά από το μέτωπο των εμβολίων:
Έκανα το Μοδέρνο την Τρίτη. Τετάρτη το χέρι με πόνο πολύ και το βράδυ 37 και κρυάδα. Πέμπτη κάπως καλύτερα το χέρι. Σήμερα όλα καλά.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Γενικά ό,τι σου κάτσει, δεν εξαρτάται από το εμβόλιο απ' ό,τι φαίνεται.
Γεγονος. Μετρησα 9 στη φαμιλια εμβολιασθεντες ηλικιων απο 31 εως πολλα -ηντα. Ο μονος που ειχε συμπτωματα μετα ημουν εγω. Αδυνατω να προσδιορισω αν το φουσκωμα το βραδυ του εμβολιασμου οφειλεται στο εμβολιο η στην οικογενειακη πιτσα κ το μισο κιλο παγωτου (nocciola+pistacchio always) που ακολουθησε.
Εχεις δικιο, δεν εξαρταται απο το εμβολιο φαινεται.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Γεγονος. Μετρησα 9 στη φαμιλια εμβολιασθεντες ηλικιων απο 31 εως πολλα -ηντα. Ο μονος που ειχε συμπτωματα μετα ημουν εγω. Αδυνατω να προσδιορισω αν το φουσκωμα το βραδυ του εμβολιασμου οφειλεται στο εμβολιο η στην οικογενειακη πιτσα κ το μισο κιλο παγωτου (nocciola+pistacchio always) που ακολουθησε.
Εχεις δικιο, δεν εξαρταται απο το εμβολιο φαινεται.
Pistacchioooooo <3
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ειθε να ειναι μακρυς ο δρομος μας γεματος pistacchio...
Με μια Setteveli al pistacchio, 7 στρωσεις pistacchio, του Cappello δεν ξεχνας μονο το ονομα του εμβολιου που εκανες αλλα κ γιατι το εκανες...
torta-setteveli-pistacchio-pasticceria-cappello-palermo.jpg
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Νομιζω οτι παιζει ρόλο και η ηλικία.
Οι περισσοτεροι που γραφετε για σχετικα εντονα συμπτωματα εισαστε νεοι.
Οι μεσηλικες ετσι και ετσι.
Οι ηλικιωμενοι ολο τον χειμωνα εως τωρα σχεδον τιποτα.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.457
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom