The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Κατάφερνε και περνούσε από την ασφάλεια σουγιά 6 εκατοστών, μάλιστα...
Χρονια τωρα περναω μικρο ελβετικο σουγιαδακι.Το θεωρω απαραιτητο, εχει ψαλιδακι, το χρησιμοποιω για βιδωματα σε ψιλες βιδες. Απαραιτητο οσο τα ραφτικα σε ταξιδιωτικη συσκευασια :).
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Επειδή μου έχει τύχει να έχω μαζί μου καταλάθως σουγιά στη χειραποσκευή, όταν τον βρίσκουν, έχουν χάρακα που μετράνε πόσα εκατοστά είναι. Υποθέτω ότι είναι μέσα στα όρια τα 6 εκατοστά.
Χρονια τωρα περναω μικρο ελβετικο σουγιαδακι.Το θεωρω απαραιτητο, εχει ψαλιδακι, το χρησιμοποιω για βιδωματα σε ψιλες βιδες. Απαραιτητο οσο τα ραφτικα σε ταξιδιωτικη συσκευασια :).
Οκ ανακαλώ, 6 εκατοστά είναι όντως το όριο σύμφωνα με την ΥΠΑ.
Τώρα το γεγονός ότι εμένα μια φορά μου είχαν κρατήσει απλή λίμα νυχιών λιγότερων εκατοστών, είναι άλλη ιστορία. Επίσης το ότι ένας σουγιάς είναι θεωρητικά πιο ακίνδυνος από ένα μπουκαλάκι υγρών πάνω από 100ml, είναι λίγο ανέκδοτο.
Αλλά δεν πειράζει, ας ξαναταξιδέψω κ ας μην πάρω τίποτα μαζί μου :haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Οκ ανακαλώ, 6 εκατοστά είναι όντως το όριο σύμφωνα με την ΥΠΑ.
Τώρα το γεγονός ότι εμένα μια φορά μου είχαν κρατήσει απλή λίμα νυχιών λιγότερων εκατοστών, είναι άλλη ιστορία. Επίσης το ότι ένας σουγιάς είναι θεωρητικά πιο ακίνδυνος από ένα μπουκαλάκι υγρών πάνω από 100ml, είναι λίγο ανέκδοτο.
Αλλά δεν πειράζει, ας ξαναταξιδέψω κ ας μην πάρω τίποτα μαζί μου :haha:
Ο δικος μου εχει λαμα 4 εκατοστα. Που να δεις στο σχολειο που τον χρησιμοποιω για να βιδωνω ολους τους διαβητες με την ακρη της λιμας γιατι δεν υπαρχει ΜΙΑ μανα τοσα χρονια που να εχει παρατηρησει πως οι βιδες του διαβητη του παιδιου της εχουν ξεχαρβαλωθει απο τη χρηση.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ο δικος μου εχει λαμα 4 εκατοστα. Που να δεις στο σχολειο που τον χρησιμοποιω για να βιδωνω ολους τους διαβητες με την ακρη της λιμας γιατι δεν υπαρχει ΜΙΑ μανα τοσα χρονια που να εχει παρατηρησει πως οι βιδες εχουν ξεχαρβαλωθει απο τη χρηση.
Εδώ ορισμένες δεν παρατηρούν άλλα κι άλλα πιο σημαντικά, αυτό θα παρατηρήσουν;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Παράνομη και αντισυγματική η νυχτερινή απαγόρευση στην Ολλανδία με απόφαση του δικαστηρίου της Χάγης, τα ίδια και στο κρατίδιο του Baden-Wurtemberg στην Γερμανία. Άντε και στα δικά μας...

«Βόμβα» στην Ολλανδία: Δικαστήριο κηρύσσει παράνομη την απαγόρευση νυχτερινής κυκλοφορίας

Αντισυνταγματική η απαγόρευση κυκλοφορίας; | DW | 10.02.2021
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.672
Γατάκια οι Γερμανοί και οι Ολλανδοί. Οι δικοί μας (Ισπανοί) άλλαξαν 4 φορές το σύνταγμα περσι,
για να μην βγουν οι νόμοι αντισυνταγματικοί.
Και μια κι εχθές είπαν ότι θέλουν να παρατείνουν τα μέτρα μέχρι Μάιο από Μάρτιο που είναι τώρα,
μας βλέπω να αλλάζει το σύνταγμα πάλι.
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.553
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Ο δικος μου εχει λαμα 4 εκατοστα. Που να δεις στο σχολειο που τον χρησιμοποιω για να βιδωνω ολους τους διαβητες με την ακρη της λιμας γιατι δεν υπαρχει ΜΙΑ μανα τοσα χρονια που να εχει παρατηρησει πως οι βιδες του διαβητη του παιδιου της εχουν ξεχαρβαλωθει απο τη χρηση.
Εσένα οι μαθητές στο σχολείο φέρνουν και διαβήτες; Τέλεια. Εμείς έχουμε πάρει από γνωστή αλυσίδα και τους παρέχουμε δωρεάν. Μαζί και χάρακες, γόμες, ξύστρες κλπ σχεδιαστικά. Παραπονιουνται κιόλας ότι δεν είναι καλά. Μην έχεις παράπονο λοιπόν.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.673
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Αρχικά να πω ότι έκανα λάθος την ημερομηνία. Δεν είναι για σήμερα αλλά για τις 16. Η δεύτερη δόση είναι όντως για Μάιο. Ίσως όντως είναι της Astra για αυτό. Θα της πω να ρωτήσει την Τρίτη που θα πάει.
Είναι 63 by the way.
Αφου ειναι 63 εκανε της astrazeneka . Η δευτερη δοση ειναι σε τρεις μηνες.
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.553
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Για τον φίλο μου τον Νικόλα.
Δεν ξέρω ποιον εννοείς Νικόλα, αλλά κι εγώ έτσι λέγομαι. Ο Κουτσαβάκης σωστός και το τραγούδι μου άρεσε πολύ. Ουσιαστικά μου άρεσε η φωνή και το ύφος του στο τραγούδι. Νάσαι καλά που το έβαλες γιατί εγώ Παπαδάκηδες δε βλέπω.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom