The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Παιδιά κατεβάστε λίγο τον πήχη ποιότητας αναρτήσεων καθώς οι υπόλοιποι δεν έχουμε πάρει ακόμη Νόμπελ Ιατρικής και δυσκολευόμαστε να αναγνωρίσουμε τους στρατευμένους που ντροπιάζουν την επιστήμη τους.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Να σημειώσω ότι δεν υπάρχουν μακροχρόνιες μελέτες για την επίδραση των εμβολίων στη φαλάκρα,
Μια και το γυρίσαμε στο αστείο , το φάρμακο μινοξιδίλη που είναι για την πίεση έχει 'παρενέργεια΄'
να μας σώσει από την φαλάκρα.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Παιδιά κατεβάστε λίγο τον πήχη ποιότητας αναρτήσεων καθώς οι υπόλοιποι δεν έχουμε πάρει ακόμη Νόμπελ Ιατρικής και δυσκολευόμαστε να αναγνωρίσουμε τους στρατευμένους που ντροπιάζουν την επιστήμη τους.
Στο οφ τοπικ είμαστε . Μπορούμε να πούμε παπ@ριές πολλές που ούτε κι εμείς καταλαβαίνουμε.
Κουβέντα να γίνεται να περνάει η ώρα.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Στο οφ τοπικ είμαστε . Μπορούμε να πούμε παπ@ριές πολλές που ούτε κι εμείς καταλαβαίνουμε.
Κουβέντα να γίνεται να περνάει η ώρα.
Τα πιο σοβαρά πράγματα που μπορούν να επηρεάσουν περισσότερο λέγονται πάνω στην πλάκα, το έχω κάνει και εγώ, αν και δεν νιώθω περήφανος γι'αυτό
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Τα πιο σοβαρά πράγματα που μπορούν να επηρεάσουν περισσότερο λέγονται πάνω στην πλάκα, το έχω κάνει και εγώ, αν και δεν νιώθω περήφανος γι'αυτό
Υπάρχει πιθανότητα να επηρεαστεί κάποιος από το οφ τόπικ του τράβελ στ΄ρις ,όταν
υπάρχουν έγκριτοι ταξιτζήδες και το φβ ;
Τόσο καλά δελτία ειδήσεων!!!
 

Anemos-T

Member
Μηνύματα
41
Likes
301
Έχουν υπάρξει πολλές περιπτώσεις όπου με αφορμή κάποια νεοεμφανιζόμενη (φανταστική ή πραγματική) ασθένεια έχουν προσπαθήσει να βγάλουν λεφτά:

Γρίπη των χοίρων:



Γρίπη Η1Ν1:

Τα ληγμένα του Αβραμόπουλου

κτλ., κτλ., κτλ.


Πίσω από τις υστερίες της εποχής, υπήρχαν και τότε στρατευμένοι 'επιστήμονες' για να σπρώχνουν την εκάστοτε πολιτική, κόντρα σε ιατρικά δεδομένα.

Σε αυτούς αναφέρομαι και δεν χρειάζεται νόμπελ ιατρικής, για να δεις την μεγάλη εικόνα.

Πώς μπορείς να εμπιστεύεσαι ένα σύστημα που έχει δώσει τέτοια παραδείγματα οφθαλμοφανούς απάτης και να συνεχίζεις να επαφίεσαι στους 'ειδικούς;' Εμένα με ξεπερνάει...
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Μην αλλάζουμε θέμα. Γρίπη των χοίρων πέρασα κι εγώ και η γυναίκα μου.
Εεπιδή την πέρασα ελαφριά μου λέει, εμ τέτοιο γουρούνι που είσαι , σε σεβάστηκαν
οι φίλοι σου κι σου έδωσαν ελαφριά δόση. Η πλάκα είναι ότι κόλλησα απ αυτήν , αλλά δεν τολμάω να της το υπενθυμίσω , μην πέσει παντόφλα.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Πίσω από τις υστερίες της εποχής, υπήρχαν και τότε στρατευμένοι 'επιστήμονες' για να σπρώχνουν την εκάστοτε πολιτική, κόντρα σε ιατρικά δεδομένα.

Σε αυτούς αναφέρομαι και δεν χρειάζεται νόμπελ ιατρικής, για να δεις την μεγάλη εικόνα.

Πώς μπορείς να εμπιστεύεσαι ένα σύστημα που έχει δώσει τέτοια παραδείγματα οφθαλμοφανούς απάτης και να συνεχίζεις να επαφίεσαι στους 'ειδικούς;' Εμένα με ξεπερνάει...
Σοβαρά τώρα? κάτσε μέσα στο σπίτι σου ( μόνο αν το έχεις κτίσει ο ίδιος) και μην ξαναβγείς ποτέ έξω, γιατί οποιαδήποτε πράξη ή κίνησή σου σου είναι απόδειξη εμπιστοσύνης σε κάποιο ειδικό που πιθανότατα θα ήθελε να έχει και μεγαλύτερα κέρδη.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.925
Likes
40.761
Σοβαρά τώρα? κάτσε μέσα στο σπίτι σου ( μόνο αν το έχεις κτίσει ο ίδιος) και μην ξαναβγείς ποτέ έξω, γιατί οποιαδήποτε πράξη ή κίνησή σου σου είναι απόδειξη εμπιστοσύνης σε κάποιο ειδικό που πιθανότατα θα ήθελε να έχει και μεγαλύτερα κέρδη.
Κατ αρχας, δεν ειναι ειδικοι. Ειναι ηθοποιοι. Ομπω , ενα χρονο τα λεμε.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Nα ευθυμήσουμε και με ένα επίκαιρο βίντεο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.925
Likes
40.761
Περιεργο πραγμα να μη λειτουργησει ο ανταγωνισμος μεταξυ 3 εταιρειων. Ας περιμενουμε λιγο ακομη, θα λειτουργησει οπωσδηποτε.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.575
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom