The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πληρώνω πολύ λιγότερα στην Ελλάδα με τόσα GB και λεπτά που απλά είναι αδύνατον να τα ξοδέψω (3500 λεπτά, 14GB, 2000sms και κάτι έξτρα πακέτα που δε χρησιμοποιώ ποτέ). Απεριόριστα δεν είναι, αλλά προτιμώ με 10€ πολύ περισσότερα από αυτά που χρειάζομαι, παρά 17,99€ για εξωφρενικά περισσότερα από αυτά που χρειάζομαι. Προσωπικά δε θα το αγόραζα, για μένα είναι πολλά τα 17,99, μένω με το πακέτο μου στην Ψωροκώσταινα.
Ενα αγωνα που τον βλεπεις? Ειναι μονοδρομος. Εκτος αν εχει καποιος σπιτι σταθερο με τα γνωστα παγια. 18€ για ιντερνετ κ κινητο ειναι απλα ενα ονειρο στην ψαροκωσταινα . Περαστικα μας.
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
Πληρώνω πολύ λιγότερα στην Ελλάδα με τόσα GB και λεπτά που απλά είναι αδύνατον να τα ξοδέψω (3500 λεπτά, 14GB, 2000sms και κάτι έξτρα πακέτα που δε χρησιμοποιώ ποτέ)
Πως γίνεται αυτό??? Υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα σε ελληνική εταιρεία κινητής το οποίο να απευθύνεται στον μέσο χρήστη????
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.341
Likes
14.203
Πληρώνω πολύ λιγότερα στην Ελλάδα με τόσα GB και λεπτά που απλά είναι αδύνατον να τα ξοδέψω (3500 λεπτά, 14GB, 2000sms και κάτι έξτρα πακέτα που δε χρησιμοποιώ ποτέ). Απεριόριστα δεν είναι, αλλά προτιμώ με 10€ πολύ περισσότερα από αυτά που χρειάζομαι, παρά 17,99€ για εξωφρενικά περισσότερα από αυτά που χρειάζομαι. Προσωπικά δε θα το αγόραζα, για μένα είναι πολλά τα 17,99, μένω με το πακέτο μου στην Ψωροκώσταινα.
10 Ευρώ το πρόγραμμα με αυτά που γράφεις παραπάνω;Που είναι αυτό;
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.001
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Πως γίνεται αυτό??? Υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα σε ελληνική εταιρεία κινητής το οποίο να απευθύνεται στον μέσο χρήστη????
Αν εισαι στην κοσμοτε π.χ και πας και κανεις αιτημα αλλαγης για βονταφον σου κανει καλυτερη προταση η κοσμοτε μετα ξαναπας στην βονταφον με την καινουρια προταση της κοσμοτε κ.ο.κ. Και πετυχαινεις καλυτερες τιμες, βεβαια υπαρχει μικρη πιθανοτητα να μην σε προλαβουν και να αλλαξεις εταιρεια χωρις να το θες! Δεν το εχω κανει αλλα ξερω αλλους που το εχουν κανει και εχουν πετυχει εξευτελιστικες τιμες!
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.001
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Αν σας πούνε πείτε μια αντιπροσωπευτική/μέση γειτονιά της Αθήνας, ποια σας έρχεται πρώτη στο μυαλό; Χωρίς να το σκεφτείτε, η πρώτη.

Εντελως αντικειμενικα και καθολου κομματισμενα επι ΝΔ η Νικαια, επι Πασοκ η Κηφισια! :p

Περα απο την πλακα νομιζω ολες σχεδον οι γειτονιες Β' Αθηνας και Β' Πειραια ειναι οι πιο αντιπροσωπευτικες οχι μονο του Λεκανοπεδιου αλλα και της Ελλαδας γενικοτερα θα ελεγα! Τουλαχιστον εγω βλεπω πιο πολυ αρωμα Ελλαδας σε αυτες τις γειτονιες!
 
Last edited:

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Αν σας πούνε πείτε μια αντιπροσωπευτική/μέση γειτονιά της Αθήνας, ποια σας έρχεται πρώτη στο μυαλό; Χωρίς να το σκεφτείτε, η πρώτη.
Εκάλη. Δεν το σκέφτομαι μην πω Πολιτεία.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
Η τηλεεργασια και η τηλεκπαιδευση για τα παιδια ειναι υποχρεωτικη και βρεθηκα απο περσι να χρειαζομαι ενα κινητο με συμβολαιο με πολλα δεδομενα που κανω hot spot οταν το wifi του σταθερου σερνεται καποιες φορες και τα οποια χρειαζομαι στα ταξιδια, ενα σταθερο με wifi για απεριοριστα τηλεφωνα και δεδομενα και αλλα δυο καρτοτηλεφωνα στο σπιτι, εκ των οποιων το ενα μονο για να διατηρηθουν απορρητα το σταθερο και το κινητο με συμβολαιο λογω τηλεκπαιδευσης και να μη διαρρευσουν στους μαθητες. Αν δεν ειχα "εγκλωβιστει" σε παλια συμβολαια με προνομια, θα τραβουσα τα μαλλια μου. Δεν επιδοτειται τιποτε απο αυτα ενω ειναι υπηρεσιακη υποχρεωση (και τα σχολεια εχουν μηδενικα λειτουργικα εξοδα) αλλα και δικαιωμα η απορρητοτητα, αφου δεν υπαρχει εκτος σπιτιου επαγγελματικος χωρος.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.316
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ενα αγωνα που τον βλεπεις? Ειναι μονοδρομος. Εκτος αν εχει καποιος σπιτι σταθερο με τα γνωστα παγια. 18€ για ιντερνετ κ κινητο ειναι απλα ενα ονειρο στην ψαροκωσταινα . Περαστικα μας.
Ίσως να μην το κατάλαβα εγώ, αλλά αν εννοείς ότι είναι μέσα και το ίντερνετ στο σπίτι, πάω πάσο είναι τσάμπα. Αγώνα ναι, στο σπίτι βλέπω, δεν αντέχω και τα κινητά κιόλας.
Πως γίνεται αυτό??? Υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα σε ελληνική εταιρεία κινητής το οποίο να απευθύνεται στον μέσο χρήστη????
Το Whatsapp της Κοσμοτέ έχω. Μου έβαλαν δώρο 15GB από την περσινή πρώτη καραντίνα και με 10€ το μήνα έχω κλήσεις, sms , σε GB σε κάποια φάση ξεπέρασα τα 22GB και δεν μπορούσα να τα ξοδέψω (οπότε τα ξόδεψα βλέποντας... Ευρωλίγκα όσο ήμουν Ισπανία) διότι κάθε μήνα που βάζεις το δεκάευρο ανανεώνονται, προστίθενται κι άλλα, μετά σου χαρίζουν επειδή παρήγγειλες σουβλάκια στο BOX, είναι τα γενέθλιά σου, άλλα 2GB το μήνα επειδή δυο συγγενείς μου έχουν σταθερό μαζί τους, με το πάρε-δωσε δίνω τα λεπτά προς Whatsupp και παίρνω δωρεάν κι άλλα GB κι έχει και κάτι κουλά του στιλ μια φορά το μήνα έχεις απεριόριστες κλήσεις ή GB για 2 ώρες που δεν τα έχω χρησιμοποιήσει καν. Γενικώς με 10 το μήνα είμαι καλυμμένος, αυτή τη στιγμή έχω τόσα λεπτά, sms κλπ που δεν ξέρω αν θα τα ξοδέψω ποτέ. Συν ότι έχει εκπτωτικούς κωδικούς για παραγγελίες φαγητού, ψώνια σε αλυσίδες ρούχων, έχω τιμήσει υπέρ του δέοντος το -20% στους ναύλους της AEGEAN που μου δίνει χωρίς προφανή λόγο, τις προάλλες έστειλα κωδικό σε φίλο που μετακομίζει για να πάρει το έξτρα 10% στα ΙΚΕΑ και σερφάρω κανονικά εντός ΕΕ (υποτίθεται ότι είναι για ένα % των GB αλλά δε μου έχει εξαντληθεί ποτέ).
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.316
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Νομίζω ότι εννοούσε Δήμο Αθήνας...
Εντάξει, γενικώς ευρύτερη Αθήνα εννοώ, δεκτός κι ο Πειραιάς, δεκτά και τα Κιούρκα.

Κι εμένα πάντως η πρώτη σκέψη σε Αμπελόκηπους-Γκύζη πάει και δευτερευόντως στο Περιστέρι (ως μεγάλος δήμος, σχετικά λαϊκός, όχι ιδιαίτερα υποβαθμισμένη περιοχή) και το Αιγάλεω. Για κάποιο λόγο δε μου έρχεται η Νέα Ιωνία ή τα Κάτω Πατήσια που είναι γειτονιές που έχω μεγαλώσει. Ενδιαφέρον που δυο είπατε Αμπελόκηποι.[/QUOTE]
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.001
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Νομίζω ότι εννοούσε Δήμο Αθήνας...
Εεε στο κεντρο υπαρχει πολυ gentrification. Αλλαζει καπως πιο γρηγορα η οψη τους και η ανθρωπογεωγραφια τους. Αν επρεπε να πω ομως θα ελεγα μαλλον και γω Αμπελοκηπους- Γκυζη και Παγκρατι!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.827
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom