The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Εντάξει, γενικώς ευρύτερη Αθήνα εννοώ, δεκτός κι ο Πειραιάς, δεκτά και τα Κιούρκα.

Κι εμένα πάντως η πρώτη σκέψη σε Αμπελόκηπους-Γκύζη πάει και δευτερευόντως στο Περιστέρι (ως μεγάλος δήμος, σχετικά λαϊκός, όχι ιδιαίτερα υποβαθμισμένη περιοχή) και το Αιγάλεω. Για κάποιο λόγο δε μου έρχεται η Νέα Ιωνία ή τα Κάτω Πατήσια που είναι γειτονιές που έχω μεγαλώσει. Ενδιαφέρον που δυο είπατε Αμπελόκηποι.
[/QUOTE]

Την Νεα Ιωνια θα μπορουσα να την τοποθετησω και Β' Αθηνας και Β' Πειραια και επαρχια και οπου θες. Δεν την ξερω καλα βεβαια αλλα μου βγαζει Ελλαδα. Τα Πατησια ανηκουν στον εαυτο τους. Δυσκολα να τα τοποθετουσα αλλου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Υπάρχει φυσικά και η λύση της αγοράς καλωδίου ethernet με 1 ευρώ, όπως προτείνεται για καλύτερη ποιότητα σύνδεσης.
Α ναι, μας εστειλαν προσφατα με μηκος 10 μετρα γιατι τα 2 τουλαχιστον home offices που χρειαζεται ενα σπιτι δεν ειναι παντα διπλα στο ρουτερ.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ίσως να μην το κατάλαβα εγώ, αλλά αν εννοείς ότι είναι μέσα και το ίντερνετ στο σπίτι, πάω πάσο είναι τσάμπα.
Μα φυσικα ειναι κ του σπιτιου μεσα. Δεν χρειαζεται σταθερο, ολα συνδεονται wifi σε μια σιμ των 18€/μηνα. Να μην συνεχισω οτι μπαινει σε μοντεμ για επαγγελματικη χρηση γιατι περναμε στην παρανομια..
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Πολλά τα ανοιχτά μέτωπα....

Για τις εταιρείες σταθερής:

Aν δεν μας καλύπτει το υπάρχον πρόγραμμα και δεν μας κάνουν καλύτερη τιμή ενώ τους το έχουμε ζητήσει, κάνουμε online αίτημα φορητότητας σε άλλη έταιρεια και μέσα σε 2-4 εργάσιμες, μας έχουν καλέσει και μας κάνουν καλύτερη προσφορά ακόμα και από αυτή που ζητούσαμε. Το γνώριζα και το έπραξα πρόσφατα με τη Nova (100αρι με κινητά και σταθέρα 27 euro).
Εντός 14 ημερών, έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης...

Για κινητά:

Δεν έχει σημασία πόσα άπειρα μας δίνουν αλλά σε τι κάνουμε χρήση από αυτά. Συμφωνώ με @Yorgos , καρτούλα 10e ανα μήνα+ και έξω από τη πόρτα...και μπορώ να πω ότι δεν ξεμένω από αυτά που χρειάζομαι.

Σούπερ μάρκετ:

Προτιμώ μεγάλους σε τ.μ. πχ Σκλαβενίτη, χρησιμοποιώ κάρτα για επιστροφή της Eurobank και κάθε μήνα έχω 3% επιστροφή από Elpedison (ρεύμα) και τους δίνω να μου περάσουν και κάρτα για επιστροφή στα ασφάλιστρα αυτοκινήτου. Πηγαίνω 2-3 φορές τον μήνα για να καλύψω σχεδόν όλες τις προσφορές στα προϊόντα που αγοράζω συνήθως (1+1).
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Μα φυσικα ειναι κ του σπιτιου μεσα. Δεν χρειαζεται σταθερο, ολα συνδεονται wifi σε μια σιμ των 18€/μηνα. Να μην συνεχισω οτι μπαινει σε μοντεμ για επαγγελματικη χρηση γιατι περναμε στην παρανομια..
Εδώ που μένω δεν έχουμε γραμμές σταθερού, οπότε αναγκαστικά είχα σιμ σε ρούτερ στην αρχή με 35 ευρώ τον μήνα και μετά έγινε 24,90 μόλις άλλαξα πάροχο αλλά επειδή δεν έχουμε καλό σήμα,
η τοπική κοινότητα ήρθε σε συμφωνία με ιδιώτη που μας έκανε προσφορά απεριόριστα data, (έφερε αναμεταδότες) ένα έξτρα νούμερο που είπε ότι είναι σταθερό αλλά στην ουσία είναι σαν κινητό. Κλήσεις απεριόριστες για εθνικό δίκτυο και ένα αριθμό δωρεάν κλήσεων στην Λ.Αμερική ,αλλά δεν ξέρω πόσο και μου έφερε έναν αποκωδικοποιητή για δορυφορική . Για τον αποκωδικοποιητή πλήρωσα έξτρα 40-45 ευρώ άπαξ ,αλλά έχει όλα το κωδικοποιημένα κανάλια της Ισπανίας τζάμπα για πάντα. Δεν ξέρω πως γίνετε αυτό. Πιάτο είχε το σπίτι από αυτόν που το αγόρασα, οπότε δεν πλήρωσα κάτι έξτρα.
Επειδή είμαι φανατικός με την τηλεόραση :haha: την ανοίγω να δω τον ΠΑΟΚ στο τσάμπιον λιγκ .:xalara::xalara:
Τον πρώτο χρόνο 24,90 και μετά 19,90 αν θέλω να μείνω.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Επειδή είμαι φανατικός με την τηλεόραση :haha: την ανοίγω να δω τον ΠΑΟΚ στο τσάμπιον λιγκ .:xalara::xalara:


Τσαμπα λεφτα δηλαδη...
Θα μπερδευτηκε. Θα εννοουσε στο μακεδονια λιγκ. Τα ευρωπαικα σαλονια ειναι για κοκκινες αποκλειστικα φανελες. Οι λοιποι στα εγχωρια πρωταθληματα κ στις τηλεορασεις τους να απολαμβανουν τους πειραιωτες.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εδώ που μένω δεν έχουμε γραμμές σταθερού, οπότε αναγκαστικά είχα σιμ σε ρούτερ στην αρχή με 35 ευρώ τον μήνα και μετά έγινε 24,90 μόλις άλλαξα πάροχο αλλά επειδή δεν έχουμε καλό σήμα,
η τοπική κοινότητα ήρθε σε συμφωνία με ιδιώτη που μας έκανε προσφορά απεριόριστα data, (έφερε αναμεταδότες) ένα έξτρα νούμερο που είπε ότι είναι σταθερό αλλά στην ουσία είναι σαν κινητό. Κλήσεις απεριόριστες για εθνικό δίκτυο και ένα αριθμό δωρεάν κλήσεων στην Λ.Αμερική ,αλλά δεν ξέρω πόσο και μου έφερε έναν αποκωδικοποιητή για δορυφορική . Για τον αποκωδικοποιητή πλήρωσα έξτρα 40-45 ευρώ άπαξ ,αλλά έχει όλα το κωδικοποιημένα κανάλια της Ισπανίας τζάμπα για πάντα. Δεν ξέρω πως γίνετε αυτό. Πιάτο είχε το σπίτι από αυτόν που το αγόρασα, οπότε δεν πλήρωσα κάτι έξτρα.
Επειδή είμαι φανατικός με την τηλεόραση :haha: την ανοίγω να δω τον ΠΑΟΚ στο τσάμπιον λιγκ .:xalara::xalara:
Τον πρώτο χρόνο 24,90 και μετ
Με 17.99€/μηνα χωρις καμμια απολυτως δεσμευση εχεις απεριοριστο ιντερνετ, σμς, κλησεις κ 10gb περιαγωγη. Ελλαδα με 24 μηνες δεσμευση τα ιδια 68€...ληστεια.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom