The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Για συντονιστήτε ολοι Alfa έχει το deal ......και για μαντέψτε ποιος είναι ο παίχτης απόψε ???? ??? Σαν ποιον μοιάζει....σαν ποιον μοιάζει !!!
Καλή επιτυχία Γιώργο !!!!!!
Μόλις το διάβασα είπα, θα είναι κάποιος που του μοιάζει....Μπαίνω web tv και είναι αυτός όντως!! Τι φάση!!! @Yorgos , να τελειώσει η καραντίνα και σύντομα να πάρεις τα βουνά και τα αεροπλάνα πάλι!
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
"Πήγε ο Εβραίος στο παζάρι και ήταν ημέρα Σάββατο!"
Αυτό μου συνέβη πριν καμιά ώρα όταν είχα την φαεινή ιδέα να πάω για περπάτημα κατηφορίζοντας από το σπίτι μου προς Ν.Σμύρνη για να αποφύγω τον συνωστισμό του κέντρου λέει και να αναπνεύσω οξυγόνο πέριξ του Άλσους.
Τελικά κατέληξα να τρέχω κατοστάρι προσπαθώντας να διαφύγω από τις μολότοφ, τα καπνογόνα και τις διμοιρίες των ΜΑΤ που έτρεχαν προς όλες τις κατευθύνσεις παίζοντας καρεκλοπόλεμο με τις ομάδες που είχαν παροπλιστεί στην πλατεία αλλά και στα γύρω στενά. Παρά τρίχα γλίτωσα από μια καρέκλα που προσγειώθηκε ένα μέτρο μόλις από τα πόδια μου.Φωτογραφίες δεν πρόλαβα να βγάλω γιατί είχα πάρει τα πόδια στους ώμους αλλά απο ότι είδα παίζει ήδη στις ειδήσεις.
Δεν έχω παράπονο. Γυμναστήκαμε και σήμερα!!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.259
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
"Πήγε ο Εβραίος στο παζάρι και ήταν ημέρα Σάββατο!"
Αυτό μου συνέβη πριν καμιά ώρα όταν είχα την φαεινή ιδέα να πάω για περπάτημα κατηφορίζοντας από το σπίτι μου προς Ν.Σμύρνη για να αποφύγω τον συνωστισμό του κέντρου λέει και να αναπνεύσω οξυγόνο πέριξ του Άλσους.
Τελικά κατέληξα να τρέχω κατοστάρι προσπαθώντας να διαφύγω από τις μολότοφ, τα καπνογόνα και τις διμοιρίες των ΜΑΤ που έτρεχαν προς όλες τις κατευθύνσεις παίζοντας καρεκλοπόλεμο με τις ομάδες που είχαν παροπλιστεί στην πλατεία αλλά και στα γύρω στενά. Παρά τρίχα γλίτωσα από μια καρέκλα που προσγειώθηκε ένα μέτρο μόλις από τα πόδια μου.Φωτογραφίες δεν πρόλαβα να βγάλω γιατί είχα πάρει τα πόδια στους ώμους αλλά απο ότι είδα παίζει ήδη στις ειδήσεις.
Δεν έχω παράπονο. Γυμναστήκαμε και σήμερα!!!
H αλήθεια είναι ότι σε αυτή την πόλη δε βαριέσαι ποτέ. Τσικνοπέμπτη είχαν διαμαρτυρία με τα ταξί τους οι ταξιτζήδες, με κροναρίσματα κλπ. Με το που τελείωσε κάποιοι από αυτούς άρχισαν να στήνουν σούβλες πέριξ της Ερμού, παρενέβη η αστυνομία, έπεσαν οι σχετικές ψιλές και... μερικά ιπτάμενα κοτόπουλα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.259
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μόλις το διάβασα είπα, θα είναι κάποιος που του μοιάζει....Μπαίνω web tv και είναι αυτός όντως!! Τι φάση!!! @Yorgos , να τελειώσει η καραντίνα και σύντομα να πάρεις τα βουνά και τα αεροπλάνα πάλι!
Δεν περιμένουμε καμία καραντίνα, απλα ελπίζω να μη μας βάλουν οι Ρώσοι στην κόκκινη λίστα με την αύξηση των κρουσμάτων και χάσουμε τον υπερσιβηρικό μας...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Απορία: στις εκπομπές στην τηλεόραση που είναι ο ένας πάνω στον άλλον χωρίς μάσκες για να μας ενημερώσουν για το πόσο χρήσιμες είναι οι μάσκες όταν τις φοράνε οι άλλοι γίνονται κανονικά τεστ ή τα ράπιντ;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.259
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Απορία: στις εκπομπές στην τηλεόραση που είναι ο ένας πάνω στον άλλον χωρίς μάσκες για να μας ενημερώσουν για το πόσο χρήσιμες είναι οι μάσκες γίνονται κανονικά τεστ ή τα ράπιντ;
Ξέρω να σου πω ότι σε τηλεοπτικές σειρές και τηλεπαιχνίδια παίζουν τουλάχιστον 2 ράπιντ την ημέρα. Και σε κάποιες παραγωγές και 1-2 μοριακά την εβδομάδα.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Οk άρα με απλά ράπιντ χορεύουν, διασκεδάζουν, παίζουν και τα λένε στο πλατό, ο ένας πάνω στον άλλο (πχ στην Υγειά μας ρε παιδιά). Τέλεια.

Και σε κάποιες παραγωγές και 1-2 μοριακά την εβδομάδα.
Δηλαδή μαζεύουν όλο το προσωπικό της παραγωγής, παρουσιαστές, καλεσμένους κτλ τους κάνουν μοριακό, τους απομονώνουν σε δωμάτια ξεχωριστά για κάποιες ώρες μέχρι να βγει το αποτέλεσμα και έτσι είναι όλοι αρνητικοί; Γιατί το μοριακό έχει νόημα αν απομονωθείς μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα. Κάτι μου λέει ότι δεν μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.259
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Οk άρα με απλά ράπιντ χορεύουν, διασκεδάζουν, παίζουν και τα λένε στο πλατό, ο ένας πάνω στον άλλο (πχ στην Υγειά μας ρε παιδιά). Τέλεια.
Σε τέτοιες εκπομπές ναι.
Δηλαδή μαζεύουν όλο το προσωπικό της παραγωγής, παρουσιαστές, καλεσμένους κτλ τους κάνουν μοριακό, τους απομονώνουν σε δωμάτια ξεχωριστά για κάποιες ώρες μέχρι να βγει το αποτέλεσμα και έτσι είναι όλοι αρνητικοί; Γιατί το μοριακό έχει νόημα αν απομονωθείς μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα. Κάτι μου λέει ότι δεν μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο.
Σε εκπομπές που υπάρχει απομόνωση, πχ Μάστερσεφ, ναι έτσι γίνεται.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
γίνονται κανονικά τεστ ή τα ράπιντ;
Λαθος και παραπλανητικη προσεγγιση. Δεν υπαρχει κανονικο τεστ κ μη. Κ το μοριακο κ το αντιγονικο προσμετρωνται, με μικρες διαφορες στις ενδειξεις. Πρεπει να χρησιμοποιουνται φυσικα βαση προδιαγραφων κ ενδεικνυνται απολυτα τα αντιγονικα για screening οπως συστηνουν ΕΕ κ ECDC.
Press corner
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Υπάρχει αξιόπιστο τεστ (μοριακό) και λιγότερο αξιόπιστο τεστ (ράπιντ). Η πληθώρα κρουσμάτων σε εκπομπές τον τελευταίο καιρό αποδεικνύει πολλά. Απ' την άλλη ενοχλούμαστε αν μια οικογένεια βγει σε ανοικτό χώρο σε μια πλατεία τηρώντας τα μέτρα να πάρει λίγο αέρα μια Κυριακή. Όποιος έξυπνος και λογικός άνθρωπος δε διακρίνει την αντίφαση μάλλον έχει παραπλανηθεί.
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
H αλήθεια είναι ότι σε αυτή την πόλη δε βαριέσαι ποτέ. Τσικνοπέμπτη είχαν διαμαρτυρία με τα ταξί τους οι ταξιτζήδες, με κροναρίσματα κλπ. Με το που τελείωσε κάποιοι από αυτούς άρχισαν να στήνουν σούβλες πέριξ της Ερμού, παρενέβη η αστυνομία, έπεσαν οι σχετικές ψιλές και... μερικά ιπτάμενα κοτόπουλα.
Γι' αυτό και για άλλα πολλά αγαπάμε Αθήνα. Τουλάχιστον είχαν προλάβει να ψηθούν τα κοτόπουλα να πάρεις μεζέ;
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Γι' αυτό και για άλλα πολλά αγαπάμε Αθήνα. Τουλάχιστον είχαν προλάβει να ψηθούν τα κοτόπουλα να πάρεις μεζέ;
Και εγω τα θεωρω τα ταξι το δυνατο χαρτι της πολης και της χωρας γενικοτερα. Ερχεται ο τουριστας βγαινει απο το αεροδρομιο και στην πρωτη του επαφη με την πολη κανει να μπει στο ταξι. Και γνωριζει την ελληνικη φιλοξενια γρηγορα-γρηγορα απο τους πιο γνησιους πρεσβευτες της.
-Που πας?
-Βουλα
-Δεν παω εκει μπες στον επομενο

Παει στον επομενο τα ιδια και τον βριζει κιολας, με τα πολλα τον παιρνει ο τριτος με χιλια ζορια και τον χρεωνει τριπλα. Του 'χει φυγει ολη η μαγκια του τουριστα και μετα ερχεται αρνακι στο καταλυμα αλλα και στο υπολοιπο των διακοπων του ειναι κοσμιος. Κανουν πολυ κρυφη δουλεια οι ταριφες και δεν αναγνωριζεται ειναι η αληθεια.

Υ.Γ.: Παντως περα απο την πλακα εγω τους ταξιτζηδες στην Αθηνα τους παω με ολα τα στραβα τους!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.553
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom