The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Κάπτεν @Samion, το παράδειγμα της Χιλης δείχνει ότι οποιος βιάζεται σκονταφτει. Θα είναι περίεργο καλοκαίρι και αυτό, ας ελπίσουμε το τελευταίο.
Δεν υπαρχει προηγουμενο, καπου 60 νησια θα εχουν φτασει το 100% καλυψης το Πασχα. Θα ειμεθα εμβολιασμενοι. Τα ειπες αλλου αριστα εξαλλου. Δυστυχως τη μασκα θα εχουμε σιγουρα κ αυτο το καλοκαιρι. Εκτος αν κλεισεις με Cathay, η business, First εξαιρουνται της μασκας...
 
  • Like
Reactions: GTS
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Γκρινιάζετε βρε Αθηναίοι.... Το λέει ο Καραμανλής, ένας ακόμα Καραμανλής, που και χιονάνθρωπο να βάλεις με αυτό το όνομα θα βγει πρώτος στις Σέρρες. :D
Το ότι ο κορονοιός δεν χωράει να μπει στα ΜΜΜ, το σκέφτηκε κανείς;;; Σατανικό, εεε;;

Ο Καραμανλής επιμένει: «Τα ΜΜΜ δεν είναι εστία υπερμετάδοσης» (aud)
 

poised

Member
Μηνύματα
875
Likes
6.494
Ίλιον: Έρευνα για τον θάνατο της 64χρονης λίγο μετά τον εμβολιασμό της
Mόνο ένας ψεκασμένος θα πίστευε ότι επειδή εμβολιάστηκε και πέθανε μετά από ένα τέταρτο, αυτή είναι κάποια επιπλοκή του ΑΖ.
Είχες δίκιο τελικά, γιατί όπως φαίνεται από την νεκροψία πέθανε από πνευμονικό οίδημα, οπότε μόνο ένας ψεκασμένος θα πίστευε ότι το εμβόλιο θα μπορούσε να το κάνει αυτό σε ένα τέταρτο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Κάπτεν @Samion, το παράδειγμα της Χιλης δείχνει ότι οποιος βιάζεται σκονταφτει. Θα είναι περίεργο καλοκαίρι και αυτό, ας ελπίσουμε το τελευταίο.
Λαιβ μολις εβαλε τη φωτο φιλος στο φβ. Καλα να περνας Κρις. Δυστυχως δεν ειμαι εκει. Οχι ακομα..
Morro de sao paulo. Η επιδημια μαινεται..
20210331_175427.jpg
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Δεν υπαρχει προηγουμενο, καπου 60 νησια θα εχουν φτασει το 100% καλυψης το Πασχα. Θα ειμεθα εμβολιασμενοι. Τα ειπες αλλου αριστα εξαλλου. Δυστυχως τη μασκα θα εχουμε σιγουρα κ αυτο το καλοκαιρι. Εκτος αν κλεισεις με Cathay, η business, First εξαιρουνται της μασκας...
Εγώ τα λέω γιατί αν δε προσέξουμε το Σεπτέμβριο μια απ τα ίδια. Γιατί όπως φαίνεται αργούν οι εμβολιασμοί. Μόνο όταν εμβολιαστούν πλήρως οι 40+ θα ξεκινήσουμε να χαλαρώνουμε και σιγά σιγά να πετάξουμε τις μάσκες.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Λαιβ μολις εβαλε τη φωτο φιλος στο φβ. Καλα να περνας Κρις. Δυστυχως δεν ειμαι εκει. Οχι ακομα..
Morro de sao paulo. Η επιδημια μαινεται..
View attachment 344536
Καλά να περνάει ο φίλος αλλά εγώ έχοντας κλείσει ταξιδαρα ακριβώς εκεί και που θα το ακυρώσω, εκεί δε πατάω. Το 22 κάπτεν, το 22!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Είχες δίκιο τελικά, γιατί όπως φαίνεται από την νεκροψία πέθανε από πνευμονικό οίδημα, οπότε μόνο ένας ψεκασμένος θα πίστευε ότι το εμβόλιο θα μπορούσε να το κάνει αυτό σε ένα τέταρτο.
Eπίσης, μόνο ένας ψεκασμένος και κομπογιαννίτης θα πίστευε ότι ένα θύμα αεροπορικού ατυχήματος δεν πέθανε από ανακοπή καρδιάς βλέποντας το έδαφος να πλησιάζει αλλά απ' την πρόσκρουση. Σίγουρα δεν έφταιγε ο πιλότος, το αεροπλάνο ή η αεροπορική αλλά η αδύναμη καρδιά του θύματος.

Υ.Γ. Θα ήταν ενδιαφέρον, από επιστημονικής απόψεως, να γίνονταν νεκροψίες και σε θύματα κορωνοϊού για να δούμε μήπως κι εκεί εμφανίζονται αιφνίδια πνευμονικά οιδήματα που μπορεί να έχουν άλλα αίτια, όπως και στην περίπτωση της γυναίκας με το εμβόλιο.
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλά να περνάει ο φίλος αλλά εγώ έχοντας κλείσει ταξιδαρα ακριβώς εκεί και που θα το ακυρώσω, εκεί δε πατάω. Το 22 κάπτεν, το 22!
Δεν θελω καθολου να σε απογοητευσω, αλλα ο ΙΑΤΑς ειπε οτι οι μασκες θα ειναι υποχρεωτικες κ το 2022. Ισως απο το 2023 ειπε...η Cathay δεν τις εχει υποχρεωτικες στη First k business παντως..ε θα το υποστουμε κι αυτο. Brazil is waiting.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Δεν θελω καθολου να σε απογοητευσω, αλλα ο ΙΑΤΑς ειπε οτι οι μασκες θα ειναι υποχρεωτικες κ το 2022. Ισως απο το 2023 ειπε...η Cathay δεν τις εχει υποχρεωτικες στη First k business παντως..ε θα το υποστουμε κι αυτο. Brazil is waiting.
Ε εμείς που πετάμε μόνο μπίζνες ίσως τη γλυτωσουμε 😁
 

drDorothy

Member
Μηνύματα
120
Likes
1.027
Eπίσης, μόνο ένας ψεκασμένος και κομπογιαννίτης θα πίστευε ότι ένα θύμα αεροπορικού ατυχήματος δεν πέθανε από ανακοπή καρδιάς βλέποντας το έδαφος να πλησιάζει αλλά απ' την πρόσκρουση. Σίγουρα δεν έφταιγε ο πιλότος, το αεροπλάνο ή η αεροπορική αλλά η αδύναμη καρδιά του θύματος.

Υ.Γ. Θα ήταν ενδιαφέρον, από επιστημονικής απόψεως, να γίνονταν νεκροψίες και σε θύματα κορωνοϊού για να δούμε μήπως κι εκεί εμφανίζονται αιφνίδια πνευμονικά οιδήματα που μπορεί να έχουν άλλα αίτια, όπως και στην περίπτωση της γυναίκας με το εμβόλιο.
Τελειως άτοπη αναλογία.

Στο αεροπορικό δυστύχημα πεθαίνουν όλοι. Αμέσως μετά το εμβόλιο πόσοι;

Κι εγω εχω πάει σε γάμο και έπεσε ενας που χόρευε νεκρός, δεν είπαμε ότι φταίει ο γάμος επειδή η ανακοπή έγινε στο γάμο! Και ναι, όποιος το έλεγε θα ήταν ψεκασμένος. Αν το ελεγε γιατρός κομπογιαννίτης.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.368
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom