The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
@Yorgos εισαι μακρυα απο το μεσήλικας ... εξαλλου το μεσηλικας το καταλαβαινεις όταν το περάσεις και οχι κατα την διάρκεια... δηλαδή ούτε στον εαυτό σου δεν θα πεις ποτε "είμαι μεσήλικας"..
 

ludovica

Member
Μηνύματα
215
Likes
1.743
Μάγδα πρώτα τσέκαρε αν λείπει κάτι από τον οργανισμό σου και προκαλεί κόπωση.
Δεύτερον, από προσωπική πείρα πάντα σε προτείνω όσους νιώθουν πιεσμένοι/πεσμένοι ή έχουν άλλα προβλήματα να συμβουλευθούν κάποιον ψυχολόγο/ψυχίατρο. Αν κρίνουν ότι αυτό δεν έχει αποτέλεσμα δε χρειάζεται να συνεχίσουν.
Στα 46 δε μου φαίνεσαι και μεγάλη, ίσως να νιώθεις έτσι επειδή έχεις ας πούμε "κλείσει" έναν κύκλο που άλλες τώρα αρχίζουν. Άλλες παντρεύονται στα 45 και νιώθουν κοριτσάκια. Άλλες είναι 55 και οι άνδρες τις κοιτάνε με το στόμα ανοιχτό. Άλλος είναι 57 και έχει βαρεθεί να μοιράζει χυλόπιτες σε σαραντάρες.
Έχεις έναν πολυ ωραίο στόχο, μην το γκαντεμιάζεις. Πέταξε χωρίς τύψεις ό,τι σε επιβαρύνει. Περιμένουμε με χαρά τις ιστορίες σου από Πορτογαλία!
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Σε μερικά έπεσες μέσα.
Ο πατέρας ταπεινός, αλλά ο παππούς όχι τόσο ταπεινός μιας και ήταν ο διευθυντής. Και το σπίτι πάνω από την τράπεζα δίνονταν πάντα στον εκάστοτε διευθυντή.
Ο μεγάλος...τσιφλικάς ήταν γνωστός φαρμακοποιός και ποιητής (υπάρχει και προτομή του στο Ναύπλιο).

Ε μετά ήρθε η Σάμος και τα μιλιουνια κόσμου...
ceb8ceb5ceb1cf84cf81cebf.jpg

Σε έδωσα τώρα!!!
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Δες μερικες εικονες απο Ινδια και θα σου περασουν τα ταξιδιωτικα αγχη, η Αιγινα θα σου φανει παραδεισος. Ειδικα τωρα τα ταξιδιωτικα αγχη ειναι δευτερουσας σημασιας.
Να χαμε να λέγαμε. Μακάρι όλα τα άγχη μου να ήταν αυτά. Απλά αυτά αναφέρονται σε ένα ταξιδιωτικό forum. Εγώ πάντως είμαι σχετικά αισιόδοξη με το ταξίδι μου στην Πορτογαλία. Το μόνο που μετάνιωσα είναι που δεν πήγα πέρυσι εξωτερικό. Όσοι πήγαν πέρυσι απόλαυσαν μέρη χωρίς υπερτουρισμό. Τώρα βέβαια κι αν δεν πάω δεν θα εκπλαγώ. Εδώ δεν πήγα Πάσχα Αίγινα που το χα σιγουράκι. Απλά θέλω να σκέφτομαι αισιόδοξα!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.776
Η απαισιοδοξια και ο στωικισμος ειναι υποτιμημενες τους τελευταιους αιωνες. Ωφου με τους ψυχολογους. Εγω περσι ταξιδεψα εξωτερικο γιατι ειμαι απαισιοδοξη και δεν εχω θετικη σκεψη :p
Stoicism in a time of pandemic: how Marcus Aurelius can help
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.953
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Με τη περίπτωση μου τι θα γίνει;
Τρίτη μέρα ΑΖ εποχής και ο πυρετός επιμένει, πάνω που λέω ότι δε θα ξανανεβάσω, τσουπ 38.
Το χέρι είναι λίγο καλύτερα όπως περίμενα, αλλά η εξάντληση συνολικά είναι μεγάλη...

Και το προσδόκιμο ζωής αυξάνεται ανάλογα με το μέχρι πότε είσαι σεξουαλικά ενεργός;
Ε είναι μεγάλο κριτήριο όπως και να το κάνουμε!
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Με τη περίπτωση μου τι θα γίνει;
Τρίτη μέρα ΑΖ εποχής και ο πυρετός επιμένει, πάνω που λέω ότι δε θα ξανανεβάσω, τσουπ 38.
Το χέρι είναι λίγο καλύτερα όπως περίμενα, αλλά η εξάντληση συνολικά είναι μεγάλη...
ντοντ γουώρι, ολόκληρο το σύμπαν συνωμοτεί για να γίνεις άτρωτος σύντομα!
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Η απαισιοδοξια και ο στωικισμος ειναι υποτιμημενες τους τελευταιους αιωνες. Ωφου με τους ψυχολογους. Εγω περσι ταξιδεψα εξωτερικο γιατι ειμαι απαισιοδοξη και δεν εχω θετικη σκεψη :p
Stoicism in a time of pandemic: how Marcus Aurelius can help
Αν δεν κάνω λάθος είχες δει τη Βενετία στα καλύτερα της. Αυτό θυμόμουν και έγραψα ότι μετάνιωσα που απλά πήγα Πελοπόννησο. Απλά έφαγα την απογοήτευση της Αγίας Πετρούπολης και δεν ήμουν σε mood. Φέτος αισιοδοξώ αλλά και όλα τα περιμένω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.776
Αν δεν κάνω λάθος είχες δει τη Βενετία στα καλύτερα της. Αυτό θυμόμουν και έγραψα ότι μετάνιωσα που απλά πήγα Πελοπόννησο. Απλά έφαγα την απογοήτευση της Αγίας Πετρούπολης και δεν ήμουν σε mood. Φέτος αισιοδοξώ αλλά και όλα τα περιμένω.
Η Βενετια χωρις ασιατες ειναι must και το 2021. Θα περασει η πανδημια, θα ξαναρθουν οι ορδες και θα χτυπαει το κεφαλι του οποιος δεν το ειδε.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Η Βενετια χωρις ασιατες ειναι must και το 2021. Θα περασει η πανδημια, θα ξαναρθουν οι ορδες και θα χτυπαει το κεφαλι του οποιος δεν το ειδε.
καλά εμείς που είμαστε μεσήλικες (με όποιο ορισμό και να το διαπραγματευτείς) την έχουμε δει και χωρίς τουρίστες και με μόνιμους κατοίκους και φθηνή με λιρέτες υποτιμημένες
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.776
καλά εμείς που είμαστε μεσήλικες (με όποιο ορισμό και να το διαπραγματευτείς) την έχουμε δει και χωρίς τουρίστες και με μόνιμους κατοίκους και φθηνή με λιρέτες υποτιμημένες
Εγω, που ειμαι κορασις,ακομη να διαχειριστω το σοκ να σπρωχνομαστε στο Chinque Terre εναν Αυγουστο. Ειμαι σιγουρη πως χειμωνα παντα θα ειναι βατη, αλλα το καλοκαιρι ειναι μοναδικη ευκαιρια.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom