The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
@romantic woman δικο σου, υπαρχει προηγουμενο αποζημιωσεων για υποχρεωτικο εμβολιασμο.
ΣτΕ: Ανοίγει ο δρόμος των αποζημιώσεων για τις βλάβες από εμβολιασμό

@sinefoula δικο σου, οι δημαρχοι ΔΕΝ κλεινουν σχολεια προληπτικα για τον κορωνοιο. Σχολεία: Ανοίγουν αύριο στο Μεσολόγγι - Νέα εγκύκλιος «αδειάζει» το δήμαρχο
 
Last edited:

zade

Member
Μηνύματα
157
Likes
688
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου...
Συγγνώμη έχασα τις τελευταίες σελίδες του topic γιατί έκαιγα κάτι κεραίες 5G στη γειτονιά μου.

Για πείτε μου, τι έγινε;
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.010

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
κάτσε τώρα με τρόμαξες, εμένα το σύστημα για δικούς του λόγους δεν με αναγνωρίζει και δεν μπορώ να πάρω σελφ τεστ από το φαρμακείο (να το αγοράσω δεν έχει νόημα καθώς πρέπει να το πάρεις μέσα από το σύστημα με το ΑΜΚΑ)
κινδυνεύω με πρόστιμο?
Μπορείς να το αγοράσεις και να κάνεις την ΥΔ κανονικά.

Νομίζω ότι από 13/5 αρχίζει για ιδιωτικούς και δημόσιους η υποχρέωση για self test.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Μπορείς να το αγοράσεις και να κάνεις την ΥΔ κανονικά.

Νομίζω ότι από 13/5 αρχίζει για ιδιωτικούς και δημόσιους η υποχρέωση για self test.
αυτό ήθελα να κάνω και εγώ όμως μου είπε η φαρμακοποιός ότι το σύστημα πρέπει να δει ότι το συγκεκριμένο ΑΜΚΑ έχει παραλάβει τεστ και μετά συμπληρώνει το αποτέλεσμα, δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός, έτσι το κατάλαβα εγώ.
Επίσης έκανα αναγκαστικά ραπιντ τεστ αλλά δεν βρήκα πουθενά να το δέχεται, μου έμεινε η απορία αν γίνεται με εφαρμογή μόνο από κινητό...
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.113
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
αυτό ήθελα να κάνω και εγώ όμως μου είπε η φαρμακοποιός ότι το σύστημα πρέπει να δει ότι το συγκεκριμένο ΑΜΚΑ έχει παραλάβει τεστ και μετά συμπληρώνει το αποτέλεσμα, δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός, έτσι το κατάλαβα εγώ.
Επίσης έκανα αναγκαστικά ραπιντ τεστ αλλά δεν βρήκα πουθενά να το δέχεται, μου έμεινε η απορία αν γίνεται με εφαρμογή μόνο από κινητό...
Στο σημείο που δηλώνεις το τεστ υπάρχει επιλογή τεστ, σελφ, ραπιντ, pcr
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Στο σημείο που δηλώνεις το τεστ υπάρχει επιλογή τεστ, σελφ, ραπιντ, pcr
επειδή μου το λένε όλοι αλλά δεν το είδα μπορείς να δώσεις ακριβώς την διεύθυνση που μπαίνεις και πως συνεχίζεις?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
αυτό ήθελα να κάνω και εγώ όμως μου είπε η φαρμακοποιός ότι το σύστημα πρέπει να δει ότι το συγκεκριμένο ΑΜΚΑ έχει παραλάβει τεστ και μετά συμπληρώνει το αποτέλεσμα, δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός, έτσι το κατάλαβα εγώ.
Επίσης έκανα αναγκαστικά ραπιντ τεστ αλλά δεν βρήκα πουθενά να το δέχεται, μου έμεινε η απορία αν γίνεται με εφαρμογή μόνο από κινητό...
Υπαρχει φορμα που μπαινεις με τους κωδικους της ΓΓΠΣ, γκουγκλαρε το.
Το δωρεαν σελφ τεστ του γιου μου ηταν ελαττωματικο και αγορασα αλλο, δηλωσα το πληρωμενο. Απλα εκανε την πιστοποιηση των στοιχειων. Τελος παντων ολα αυτα καλυτερα να τα ρωτησεις σε προισταμενο που (οφειλει να) ξερει.

Η @katkats εχει ενα δικιο, για την τρεχουσα εβδομαδα δινουν δωρεαν για την εκπαιδευση. Ισως δεν ανοιξε η πλατφορμα των λοιπων ΔΥ.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Η @katkats εχει ενα δικιο, για την τρεχουσα εβδομαδα δινουν δωρεαν για την εκπαιδευση. Ισως δεν ανοιξε η πλατφορμα των λοιπων ΔΥ.
όλοι οι συνάδελφοι μου έχουν δώσει ήδη δυο τεστ και τώρα μετά τους εκπαιδευτικούς το τρίτο, εγώ τίποτα, είμαι από λάθος αρνητής
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
προς PAEFSTRA

νάσαι καλά
το είχα πεί ότι ΝΟΜΙΚΑ δεν κατέχω
παρ .ολα αυτά επέμενα και επιμένω στο αναφαίρετο δικαίωμα του θιγόμενου πολίτη να κινηθεί δικαστικά και να απαιτήσει το δικιο του
που μπορεί να το βρεί και μετά από 10...χρόνια αλλά θα το βρεί και θα κάπόιον θα κάτσει στο σκαμνί

αλλά κάπόιοι εδώ μεσα που υποτίθεται κατείχαν το θέμα
προσπάθησαν να με βγάλουν τρελλή

και παρ όλο που είπα ότι ΔΕΝ κατέχω νομικά αλλά ήδη από τα πρώτα μου μηνύματα υπέθεσα και είπα ότι ο πολίτης θα στραφεί κατά του κράτους
τελικά εγω πόυ δηλωσα κι όλας την άγνοια μου επί νομικών
μάλλον έπεσα διάνα

αφιερωμένο σ αυτούς
 
Last edited:
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Eνας mod ας με βοηθήσει
μπερδεύτηκα το πιό πάνω μήνυμα μου το βάζω ως απάντηση σε μήνυμα της paefstra #2344
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.615
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom