The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
όλοι οι συνάδελφοι μου έχουν δώσει ήδη δυο τεστ και τώρα μετά τους εκπαιδευτικούς το τρίτο, εγώ τίποτα, είμαι από λάθος αρνητής
Εδώ: https://self-testing.gov.gr/
Έκαναν δήλωση κανονικά συνάδελφοι που αναγκάστηκαν να αγοράσουν σελφ τεστ, γιατί τα ΑΜΚΑ τους δεν είχαν "ανοίξει". Εγώ στην ίδια επιχείρηση πήρα 2 τεστ κανονικά σήμερα το πρωί. Χάος. Και σωστά τα λέει η @Sassenach77 μπορείς να δηλώσεις ράπιντ, pcr. Δεν καταχωρείς κάποιο αναγνωριστικό του τεστ (πχ barcode). Άρα έχει να κάνει και με το πόσο ευσυνείδητος είσαι.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
paefstra
επειδή χθες με την συγκεκριμένη κουβέντα προσπαθώντας να βρω΄το δίκιο μου
παραφορτίσθηκα και δεν έχω καμιά διάθεση
να ξαναπεράσω τα ίδια...

σε παρακαλώ κράτα το άρθρο
πλιζ χιχι στο ζητώ σαν χάρη
και άν οξυνθούν πάλι τα πνεύματα για παρόμοια θέματα
ξαναβάλτο εδώ μέσα έτσι τακ ρίχτο οκ?
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
paefstra
επειδή χθες με την συγκεκριμένη κουβέντα προσπαθώντας να βρω΄το δίκιο μου
παραφορτίσθηκα και δεν έχω καμιά διάθεση
να ξαναπεράσω τα ίδια...

σε παρακαλώ κράτα το άρθρο
πλιζ χιχι στο ζητώ σαν χάρη
και άν οξυνθούν πάλι τα πνεύματα για παρόμοια θέματα
ξαναβάλτο εδώ μέσα έτσι τακ ρίχτο οκ?
τρελαίνομαι, με την καλή έννοια, με τους κώδικες που συνεννοούνται οι γυναίκες μεταξύ τους, Θεές!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.776
paefstra
επειδή χθες με την συγκεκριμένη κουβέντα προσπαθώντας να βρω΄το δίκιο μου
παραφορτίσθηκα και δεν έχω καμιά διάθεση
να ξαναπεράσω τα ίδια...

σε παρακαλώ κράτα το άρθρο
πλιζ χιχι στο ζητώ σαν χάρη
και άν οξυνθούν πάλι τα πνεύματα για παρόμοια θέματα
ξαναβάλτο εδώ μέσα έτσι τακ ρίχτο οκ?
Κοιτα εγω ειμαι μαχητικη μεν, της ησσονος προσπαθειας δε και μαλλον τζαμπατζου. Σε περιπτωση που καταλαβα οτι αδικουμαι αγριως απο δημοσιο φορεα, ξεθαψα και κοτσαρα στην αιτηση μια αποφαση του Συνηγορου του Πολιτη που ειχε αναλογιες και λυθηκε το προβλημα μου αμεσως.
Δηλαδη δεν σας πιανω εσας που λετε "θα κανω αγωγη στο κρατος κλπ" , σαν τον πατερα μου που με κατι φιλους συνταξιουχους ανακαλυψαν οτι τους παρακρατουσαν αδικα κατι μικροποσα για χρονια, το εφτασαν στον Συνηγορο του Πολιτη, εγω ελεγα οκ, ασε να χουν να ασχολουνται με κατι γεροι ανθρωποι μη βλεπουν τοση τηλεοραση, και με την τελικη αποφαση πηραν ολοι οι συνταξιουχοι του κλαδου του πισω κατι χιλιαδες ευρω που μαζευτηκαν μετα απο μια δεκαετια+ με τοκους δεκαετιας. Τι να πω, απορω που το βρισκετε το κουραγιο.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.116
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Μπορείς να το αγοράσεις και να κάνεις την ΥΔ κανονικά.

Νομίζω ότι από 13/5 αρχίζει για ιδιωτικούς και δημόσιους η υποχρέωση για self test.
Το self test στον ιδιωτικό τομέα, σε κάποιους συγκεκριμένους κλάδους, έχει ξεκινήσει πριν το Πάσχα. Εχώ κάνει ήδη 3 εβδομαδιαία και από αυτή την βδομάδα θα κάνουμε δύο ανά βδομάδα όπως και στην εκπαίδευση. Ένα θα το παρέχει ο εργοδότης και ένα θα το παίρνει ο εργαζόμενος με το ΑΜΚΑ του
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
απάντηση στο 2359 της paefstra

ο του Πολιτη, εγω ελεγα οκ, ασε να χουν να ασχολουνται με κατι γεροι ανθρωποι μη βλεπουν τοση τηλεοραση, και με την τελικη αποφαση πηραν ολοι οι συνταξιουχοι του κλαδου του πισω κατι χιλιαδες ευρω που μαζευτηκαν μετα απο μια δεκαετια+. Τι να πω, απορω που το βρισκετε το κουραγιο.
[/QUOTE]

αγωγή με αγωγή και για ποιόν λόγο γίνεται έχει διαφορά
αν η μάννα χάσει το παιδί της από ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ εμβολιασμό
ε φυσικά και θα κάνει τα αδύνατα δυνατά να ψάξει να βρεί το δίκιο της
αν πάθει ...ο αδελφός μου ένα θρομβωτικό επεισόδιο μετά τον ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ του εμβολιασμό ε θάθελα κα θα κινήσω γή και ουρανό να βρώ το δίκιο μου
(εννοείται ότι και να μην ήταν υποχρεωτικό πάλι θα το έπραττα εννοώ την διερεύνηση )
να διερευνήσω την υπόθεση αν έφταιξε αυτό και πως θα "αποζημιωθώ"¨,το θέμα είναι πιό πολύ ηθικό ,να μάθεις την αλήθεια

άλλος έχει τις αντοχές να το κάνει άλλος όχι ,
αλλά τουλάχιστον να ξέρουμε ότι στο τέλος αν υπάρχει υπαιτιότητα(και δεν προέκυψε ως τυχαίο συγκυριακό γεγονός)κάποιος θα κάτσει στο σκαμνί
 
Last edited:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Το self test στον ιδιωτικό τομέα, σε κάποιους συγκεκριμένους κλάδους, έχει ξεκινήσει πριν το Πάσχα. Εχώ κάνει ήδη 3 εβδομαδιαία και από αυτή την βδομάδα θα κάνουμε δύο ανά βδομάδα όπως και στην εκπαίδευση. Ένα θα το παρέχει ο εργοδότης και ένα θα το παίρνει ο εργαζόμενος με το ΑΜΚΑ του
Εμείς ανοίξαμε σήμερα. Και το μπάχαλο είναι τεράστιο.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.116
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Εμείς ανοίξαμε σήμερα. Και το μπάχαλο είναι τεράστιο.
Από αύριο ανοίγει η πλατφόρμα για τους εργοδότες ώστε να παρέχουν το ένα τεστ στους εργαζόμενους και τη Πέμπτη ανοίγει η πλατφόρμα για τους εργαζόμενους ώστε να λαμβάνουν μόνοι τους το δεύτερο τεστ.
Μέχρι τώρα, όσοι είχαν την υποχρέωση να κάνουν τεστ, λάμβαναν τα τεστ τις ημέρες που ανακοινώνονταν. Κανονικά εγώ σήμερα θα έπρεπε να λάβω τεστ (εβδομαδιαίο) και δεν μπορώ επειδή το άλλαξαν...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Από αύριο ανοίγει η πλατφόρμα για τους εργοδότες ώστε να παρέχουν το ένα τεστ στους εργαζόμενους και τη Πέμπτη ανοίγει η πλατφόρμα για τους εργαζόμενους ώστε να λαμβάνουν μόνοι τους το δεύτερο τεστ.
Μέχρι τώρα, όσοι είχαν την υποχρέωση να κάνουν τεστ, λάμβαναν τα τεστ τις ημέρες που ανακοινώνονταν. Κανονικά εγώ σήμερα θα έπρεπε να λάβω τεστ (εβδομαδιαίο) και δεν μπορώ επειδή το άλλαξαν...
Δεν είμαστε σε αυτούς τους 8 κλάδους. :bleh: Άσε που άρχισαν τις διαμαρτυρίες οι εργοδότες. Λες να μείνει αυτό το μέτρο?
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.116
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Δεν είμαστε σε αυτούς τους 8 κλάδους. :bleh: Άσε που άρχισαν τις διαμαρτυρίες οι εργοδότες. Λες να μείνει αυτό το μέτρο?
Ως στιγμής ισχύει ακόμα και γι αυτούς που έχουν εμβολιαστεί! Πιστεύω ότι θα συνεχιστεί μέχρι να εμβολιαστεί ένα επαρκές ποσοστό του πληθυσμού...
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.116
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Δεν νομιζω να μεινει για πολυ :p
View attachment 351324
Ο τρόπος με τον οποίο διενεργείται το τεστ είναι σαν τα μέτρα που επιβάλουν και δεν φροντίζει κανένας από καμιά πλευρά για να τηρηθούν....με τις υγείες μας πάλι
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom