Thessaloniki like in Paris...

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Τώρα αυτό δεν ξέρω αν έπρεπε να το βάλω εδώ αλλά και πού να το έβαζα; Στο "Ερωτευμένοι με το Παρίσι"; Δεν ξέρω... Λοιπόν τις προάλλες περπατούσα στην παραλία μας και ξαφνικά βλέπω μια κλειδαριά ροζ παρακαλώ. Φυσικά τη φωτογράφισα (φωτογραφία μεγάλη λατρεία μου). Κι αμέσως θυμήθηκα το λατρεμένο Παρίσι με τις κλειδαριές των ερωτευμένων. Λέτε να ξεκινήσει κι εδώ η παράδοση; Αν ναι, θα οφείλεται σε 2 ξένους πάντως, όπως φαίνεται από την κλειδαριά. Εδώ την ανεβάζω σε μικρό μέγεθος αλλά όποιος θέλει να τη δει σε πλήρες μπορεί να τη δει εδώ: https://flic.kr/p/oubWX8
 

Attachments

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Ελπίζω αυτό το αίσχος που έχει κατακλύσει όλες τις όμορφες πόλεις του κόσμου, να μην επεκταθεί και εδώ.
Στη Βενετία πάντως υπάρχουν εθελοντές που κόβουν τα λουκέτα.
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ελπίζω αυτό το αίσχος που έχει κατακλύσει όλες τις όμορφες πόλεις του κόσμου, να μην επεκταθεί και εδώ.
Στη Βενετία πάντως υπάρχουν εθελοντές που κόβουν τα λουκέτα.
ε φαίνεται δεν είναι ρομαντικοί σαν τους Γάλλους χαχαχα έλα χαλάρωσεε :) Πάντως στη Θεσσαλονίκη με λίγους που μίλησα είδα ότι αρέσει σαν ιδέα. Και κάποιος είπε ότι στην πόλη μας έβαλαν και σ'άλλα σημεία τέτοιες κλειδαριές. Δεν τις είδα αλλά μ'αρέσει κι αυτό σαν ιδέα. Α στη Θεσσαλονίκη επίσης έχουμε τις καρδούλες. Κάποιος ζωγραφίζει καρδιές:shock:
 

Attachments

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
ε φαίνεται δεν είναι ρομαντικοί σαν τους Γάλλους χαχαχα έλα χαλάρωσεε :) Πάντως στη Θεσσαλονίκη με λίγους που μίλησα είδα ότι αρέσει σαν ιδέα. Και κάποιος είπε ότι στην πόλη μας έβαλαν και σ'άλλα σημεία τέτοιες κλειδαριές. Δεν τις είδα αλλά μ'αρέσει κι αυτό σαν ιδέα. Α στη Θεσσαλονίκη επίσης έχουμε τις καρδούλες. Κάποιος ζωγραφίζει καρδιές:shock:
Ούτε στους Παριζιάνους αρέσουν πάντως.
http://mashable.com/2014/08/12/paris-starts-hashtag-campaign-to-fight-love-locks/
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ε εννοείται! Κάποιοι όντως δεν τρελαίνονται με την ιδέα ;). Πριν πάντως απάντησα χιουμοριστικά, αν δεν το κατάλαβες. Και το διευκρινίζω επειδή απάντησες κυριολεκτικά πάνω σ'αυτό που είπα ότι είναι ρομαντικοί κλπ κλπ. Χούμορ κάνουμε, χούμορ! Πού να ξέρω αν οι Παριζιάνοι είναι πιο ρομαντικοί από εμάς, τους Βενετσιάνους ή άλλους; :)

Fenia.. πάντως τώρα πρόσεξα πως η μια είναι μισοτελειωμένη. Αναρωτιέμαι αν την τέλειωσε! Τη φωτο την τράβηξα τέλη Ιουνίου
 
Last edited by a moderator:

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Ε εννοείται! Κάποιοι όντως δεν τρελαίνονται με την ιδέα ;). Πριν πάντως απάντησα χιουμοριστικά, αν δεν το κατάλαβες. Και το διευκρινίζω επειδή απάντησες κυριολεκτικά πάνω σ'αυτό που είπα ότι είναι ρομαντικοί κλπ κλπ. Χούμορ κάνουμε, χούμορ! Πού να ξέρω αν οι Παριζιάνοι είναι πιο ρομαντικοί από εμάς, τους Βενετσιάνους ή άλλους; :)
Δεν απάντησα κυριολεκτικά σε αυτό που είπες. Τεσπα, πολύ κακό για το τίποτα.
 
  • Like
Reactions: mel

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
GTS είσαι θεόςςςς!!! χαχααα κλαίωωωωωωω όλη η Θεσ/νίκη είχε γεμίσει με συνθήματα της!!!!
Θα μου πεις κι εμένα που έγινε στην πόλη μου και δεν το ξέρω;;;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.333
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom