Time lapse

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
μαλλον ειναι το κατι διαφορετικο που ψαχνω τελευταια...ε ναι γουσταρω και εγω ισλανδια!
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Time lapse: ''First light''

Ισως ειναι ενα απο τα ωραιοτερα και καλοδουλεμενα time lapse που εχω δει, απολαυστε το με ανοιγμενα τα ηχεια.


[ame=http://vimeo.com/34389736]ChronoCon "First Light" HDR
 
D

Delmem2549

Guest
ελπιζω να μην κανω hijack το thread , απλα ηθελα να παραθεσω ενα δικο μου timelapse που εφτιαξα προσφατα με ενα απο τα αγαπημενα μου θεματα την κινηση των αστρων στο νυχτερινο ουρανο. Ειναι Οκτωβρη μηνα στην Μυκονο σε διαφορες τοποθεσιες. Δεν ειμαι καν κοντα στα επαγγελματικα timelapse αλλα το προσπαθω...
 
Last edited by a moderator:

alliaks

Member
Μηνύματα
177
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
Μίκυ Σίτυ
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
ελπιζω να μην κανω hijack το thread , απλα ηθελα να παραθεσω ενα δικο μου timelapse που εφτιαξα προσφατα με ενα απο τα αγαπημενα μου θεματα την κινηση των αστρων στο νυχτερινο ουρανο. Ειναι Οκτωβρη μηνα στην Μυκονο σε διαφορες τοποθεσιες. Δεν ειμαι καν κοντα στα επαγγελματικα timelapse αλλα το προσπαθω...
_CVfX1Q839c[/media] Lapse Star Field Rotation - YouTube
Μπράβο μεγάλε!
 
Last edited by a moderator:

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Καλη αρχη στο χωρο!!!! Μου αρεσε πολυ!!!! Μπορεις να βαλεις περισσοτερα βιντεο αν εχεις. Βασικα ανοιξα αυτο το τοπικ για να ανεβαζουμε ειτε time lapse που βρισκουμε στο διαδικτυο, ειτε δικα μας! Εγω ακομα να στρωθω να φτιαξω ενα, ισως δεν εχω βρει ακομα το θεμα! Τη μηχανη χρησιμοποιησες;
 
D

Delmem2549

Guest
χρησιμοποιησα την sony A580 με ενα φτηνο intervalometer απο ebay και τον πολυ καλο tamron 10-24. Για να εχεις καλο αποτελεσμα με τα αστερια πρεπει να υπαρχουν πολλες συνθηκες και το καθιστα δυσκολο. Απο τεχνικης αποψης οι εκθεσεις δεν μπορει να ειναι μεγαλυτερες απο 15 sec (θα βγουν γραμμες αντι για αστερια λογο της κινησης) οποτε θελει μεγαλο iso πχ 3200 και οσο πιο ανοιχτο διαφραγμα ιδανικα f2.8.
ευχαριστω για τα καλα λογια.
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
χρησιμοποιησα την sony A580 με ενα φτηνο intervalometer απο ebay και τον πολυ καλο tamron 10-24. Για να εχεις καλο αποτελεσμα με τα αστερια πρεπει να υπαρχουν πολλες συνθηκες και το καθιστα δυσκολο. Απο τεχνικης αποψης οι εκθεσεις δεν μπορει να ειναι μεγαλυτερες απο 15 sec (θα βγουν γραμμες αντι για αστερια λογο της κινησης) οποτε θελει μεγαλο iso πχ 3200 και οσο πιο ανοιχτο διαφραγμα ιδανικα f2.8.
ευχαριστω για τα καλα λογια.
Πολύ καλή δουλειά kegra !!!! gongrats!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.979
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom