Timesharing (χρονομίσθωση)

avel

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Χρόνια Πολλά σε όλους και ενδιαφέρουσα ταξιδιωτική χρονιά!

Είμαι κάτοχος ενός χρονομεριδίου στο CANDIA PARK στην Ελούντα.Μετά από 10 χρόνια χρήσης αποφάσισα να το πουλήσω (διάρκεια μέχρι το 2025).
Βέβαια η τιμή πώλησης είναι περίπου 70% της αρχικής.
Γνωρίζει κάποιος, εταιρείες στην Ελλάδα που να αναλαμβάνουν την διαδικασία;
Οχι του εξωτερικού οι οποίες είναι αρκετές...
 
Last edited by a moderator:

LULLU

Member
Μηνύματα
3.525
Likes
7.784
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
..καλη χρονια , καλως ηλθες... δεν γνωριζω τιποτα αλλα ειναι ενδιαφερον να μας ενημερωσεις για το αν αξιζει , αν κερδιζεις απο αυτες τις ανταλαγες..
 

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.637
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
γενικά το χρονομερίδιο πιστεύω ότι συμφέρει. πχ εμένα μού στοιχίζει ετησίως περίπου 500 ευρώ (συντήρηση, συνδρομή καί κόστος ανταλλαγής) γιά επτά διανυκτερεύσεις, γιά τέσσερα άτομα, δηλ. 12 ευρώ την ημέρα το άτομο. Αν λάβεις υπ'όψιν σου ότι όλα τα καταλλύματα είναι α' κατηγορίας, είναι καλή περίπτωση.
Βέβαια είναι καί το κόστος αγοράς τού χρονομεριδίου. Μπορείς να βρείς καλές ευκαιρίες γιά χρησιμοποιημένα. Αλλωστε αυτά δίδονται συνήθως γιά 60 χρόνια,
Από την άλλη έχεις περιορισμούς ως πρός την περίοδο (κόκκινη, λευκή, μπλέ).
Αυτά είναι πολύ καλά άν δεν έχεις περιορισμό χρόνου καί δεν ζητάς συγκεκριμένες ημερομηνίες.
 

papatya

Member
Μηνύματα
55
Likes
13
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Πασχα-Ανταρκτική
..καλη χρονια , καλως ηλθες... δεν γνωριζω τιποτα αλλα ειναι ενδιαφερον να μας ενημερωσεις για το αν αξιζει , αν κερδιζεις απο αυτες τις ανταλαγες..

Πιστεύω οτι συμφέρει αν το χρησιμοποιείς.Ξέρω κάποιον που έχει στα Κανάρια Νησιά και πια δεν πηγαίνει αλλά πληρώνει αναγκαστικά τη συντήρηση του.Εμείς που έχουμε στην Πάρο εδώ και 10 χρόνια το αξιοποιούμε κάθε χρόνο, και κάποια φορά αν δεν θέλουμε να πάμε εκεί το ανταλλάσουμε με κάποιο άλλο κατάλυμα στο εξωτερικό, όπου πληρώνουμε μόνο τα αεροπορικά.
 

rrrrr

Member
Μηνύματα
42
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια,Ν.ΥΟΡΚΗ,Μαλδιβες
εγω παλι γιατι πιστευω οτι το θεμα της χρονομισθωσης ειναι σκετη απατη;;!!προτιμω να ειμαι πιο ελευθερη να παω οπου θελω οποτε θελω και οταν με παιρνει οικονομικα....γιατι να πληρωνω νοικι μια ζωη;;;λες και ξερω τι μου ξημερωνει....
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.994
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom