ΗΠΑ tips για Μιαμι

snowtolis

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλως σα βρηκα διαβαζω συνεχεια το forum σας πριν απο καθε ταξιδι και πραγματκι με εχει βοηθησει πολυ!
Πρωτη φορα γραφω γιατι δεν εχω βρει κατι προσφατο.
Σε ενα μηνα απο τωρα θα ειμαι στο Μιαμι με την γυναικα μου για 8 βραδια. Τι μου προτεινεται οι εμπειροι απο μετακινησεις? Να ενοικιασω αυτοκινητο ?? Να κινουμαι με ταξι η το uber taxi τι γνωμη εχεται? Ποια θεωριται must που πρεπει να παω και να δω και γενικα οτι αλλο που θα με βοηθουσε
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.563
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Καλησπέρα
Στο ταξίδι που προγραματίζω για το Μεξικό θα έχω μιά στάση στο Μαιάμι. Η στάση θα είναι 1 &1/2 μέρες. Που να κλείσω ξενοδοχείο στο κέντρο της πόλης η στην παραλία ? Βέβαια μιά μικρή εικόνα θα δούμε.
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
314
Likes
169
Καλησπέρα
Στο ταξίδι που προγραματίζω για το Μεξικό θα έχω μιά στάση στο Μαιάμι. Η στάση θα είναι 1 &1/2 μέρες. Που να κλείσω ξενοδοχείο στο κέντρο της πόλης η στην παραλία ? Βέβαια μιά μικρή εικόνα θα δούμε.
να κλεισης ξενοδοχειο στο south beach για να δεις τα πιο πολλα πραγματα με τα ποδια!
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
314
Likes
169
Καλως σα βρηκα διαβαζω συνεχεια το forum σας πριν απο καθε ταξιδι και πραγματκι με εχει βοηθησει πολυ!
Πρωτη φορα γραφω γιατι δεν εχω βρει κατι προσφατο.
Σε ενα μηνα απο τωρα θα ειμαι στο Μιαμι με την γυναικα μου για 8 βραδια. Τι μου προτεινεται οι εμπειροι απο μετακινησεις? Να ενοικιασω αυτοκινητο ?? Να κινουμαι με ταξι η το uber taxi τι γνωμη εχεται? Ποια θεωριται must που πρεπει να παω και να δω και γενικα οτι αλλο που θα με βοηθουσε

αν το ξενοδοχειο σου ειναι στο south beach τοτε δεν χρειαζεσαι να νοικιασεις , αλλα αν μεινεις downtown τοτε δεν συμφερει να δινεις λεφτα στα ταξι η uber. χρεισιμιποιησε uber καλυτερα γιατι ειναι πιο φτηνο απο το ταξι!να σου υπενθυμησω οτι για να νοικιασεις πρπει να παρεις το διεθνες διπλωμα οδηγησης απο τα ελπα. αν τελικα νοικιασεις να ξερεις οτι θα επυβαρηνθεις και με τα παρκινκ γιατι στα πιο πολα μερη ειτε απαγορευεται ειτε πρπει να βαζεις κερμα στους κερματοδεκτες που εχει στα πεζοδρομια για να περνεις ενα χαρτακι που το βαζεις στο μπαμπριζ.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.563
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Ευχαριστώ πολύ.
Βέβαια για μιά μέρα δεν θα νοικιάσω αυτοκίνητο.
Το South beach είναι πανάκριβο αν νοικιάσω στο mid beatch, είναι μεγάλες οι αποστάσεις?
Υπολογίζω να έχω ταξί από και προς το αερδρόμιο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.331
Μηνύματα
888.126
Μέλη
38.989
Νεότερο μέλος
giota.charalampak

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom