Ταϋλάνδη Tips για Koh Tao Koh Nang yuan

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
208620-708x404.jpg

Αν και το Koh Nangyuan είναι όντως πολύ εντυπωσιακό, δεν ξέρω αν θα το πρότεινα για διαμονή.
Καταρχάς είναι πολύ ακριβό σε σχέση με την υπόλοιπη Ταϊλάνδη. Έχει μόνο ένα ξενοδοχείο και εστιατόριο το οποίο διαμορφώνει τις τιμές όπως θέλει (όσο ακριβά θέλει). Μέχρι πρότινος ήταν πολύ δύσκολο να μείνεις εκεί αν δεν έκανες μαθήματα καταδύσεων (νομίζω πως πλέον είναι πιο εύκολο). Άσε που έχει ΠΑΡΑ πολύ κόσμο για τόσο μικρό που είναι και άπειρα σκάφη και βάρκες που φαίρνουν κόσμο.
Τέλος είναι ιδιωτικό και χρεώνει “είσοδο” στους επισκέπτες.
Αν βρεθείς στο Koh Tao, ναι αξίζει να πας να το δεις αλλά για να μείνεις… δεν ξέρω.


Αν θες απομόνωση και τρομερή θέα του νησιού, αξίζει να περπατήσεις (ή με ενοικιασμένο μηχανάκι) ως το CTF guesthouse στο Koh Tao που βρίσκεται ακριβώς απέναντι από το Koh Nangyuan και προσφέρει καταπληκτική θέα.
Ορίστε και η θέα από το CTF: http://static.panoramio.com/photos/original/208620.jpg(θα φάω τα ρούχα μου!!)

Η Ao Leuk είναι η καύτερη παραλία που πήγα στην Ταϊλάνδη και ίσως η καλύτερη που έχω πάει στη ζωή μου!! Τρομερά νερά (τελείως διαυγή, έβλεπα πράσινα ψάρια να κολυμπάνε δίπλα μου!!), λευκή άμμος, μικρός κολπίσκος (η τεράστιες παραλίες δεν μου αρέσουν), μεγάλες πέτρες διάσπαρτες στην παραλία, από πάνω φοίνικες και μόνο 2-3 guesthouses και άλλα τόσα εστιατόρια (θα προτιμούσα κανένα). Απίθανη παραλία!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom