Τουρκία Top προτασεις για Κωνσταντινουπολη!

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
εμεις θα ειμαστε 4 ατομα οποτε νομιζω το ταξι συμφερει αρκετα μιας και διαβαζα δεν ειναι πολυ ακριβα αρκει βεβαια να πεσεις σε σωστο οδηγο!
4 ατομα?τοτε σιγουρα σας συμφερει..
σωστα διαβασες, δεν ειναι πολυ ακριβα τα ταξι..στοιχειωδη προσοχη θελει μονο..μολις το σταματησεις και μπεις, τα ματια στο ταξιμετρο..αν δεν το ανοιξει μονος του, του λες εσυ να το κανει..κατα τα αλλα δεν θα χεις προβλημα!εμεις τουλ. δεν αντιμετωπισαμε!
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.731
Επόμενο Ταξίδι
?
Και πως θα ξερεις οτι ειναι ο σωστος οδηγος???χιχιχιχιχ!!! Προσευχη στον Αλλαχ , εμπα και παρακαλα να μην εχει πειραγμενο ταξιμετρο η κανονισε απο πριν την τιμη αν ξερεις βεβαια απο αλλους περιπου ποσο κοστιζει η αποσταση!!
χαχαχααχα πολυ σωστα..βεβαια εχω κανει τρελη οργανωση και ξερω ποσο κοστιζουν καποιες βασικες διαδρομες και γνωριζω την τιμη που ξενικα με το που μπαινεις μεσα
για πρωι και για βραδυ..αν και πιστευω ταξι θα μας χρειαστει 2-3 φορες οχι παραπανω..
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.731
Επόμενο Ταξίδι
?
να ρωτησω κατι αλλο ρε παιδια μιας και ξερετε τα παντα για την πολη...εχω βρει 2 υποψηφια ξενοδοχεια..το ενα ειναι διπλα στην ταξιμ 2 λεπτα με τα ποδια και το αλλο σχεδον στη μεση στην ιστικλαλ στο γυπεδο της γαλατα σαραι που ειναι προτιμοτερο να μεινουμε?
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
...το δευτερο στη μεση της Ιστικλαλ ειναι σαφως προτιμοτερο απο πλευρας τοποθεσιας...
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Χιλιομετρικά δεν έχει και την μεγάλη διαφορά, άλλωστε σκέψου πως από την Ταξίμ ως και τον Βόσπορο, μέσω της Ιστικλάλ και του τούνελ στη συνέχεια, θα το κάνεις αν όχι δυο φορές τη μέρα, τουλάχιστον μια. Αν έχετε όρεξη να περπατάτε κανένα από τα δυο δεν είναι πρόβλημα.
Τώρα, αν ρωτάς από άποψη καλύτερης τοποθεσίας, με κάποια διαφορά κερδίζει το δεύτερο, ίσως έχει φασαρία, (δώσε μας το χοτέλ να το δούμε ποιό είναι btw) αλλά κερδίζει σε άλλα πράγματα...
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.731
Επόμενο Ταξίδι
?
Χιλιομετρικά δεν έχει και την μεγάλη διαφορά, άλλωστε σκέψου πως από την Ταξίμ ως και τον Βόσπορο, μέσω της Ιστικλάλ και του τούνελ στη συνέχεια, θα το κάνεις αν όχι δυο φορές τη μέρα, τουλάχιστον μια. Αν έχετε όρεξη να περπατάτε κανένα από τα δυο δεν είναι πρόβλημα.
Τώρα, αν ρωτάς από άποψη καλύτερης τοποθεσίας, με κάποια διαφορά κερδίζει το δεύτερο, ίσως έχει φασαρία, (δώσε μας το χοτέλ να το δούμε ποιό είναι btw) αλλά κερδίζει σε άλλα πράγματα...
κοιτα ειναι δυο απλα ξενοδοχεια καλουτσικα για την τιμη τους Booking.com: Hotel Pera Capitol, Istanbul, Turkey - 88 Guest reviews. Book your hotel now! και Booking.com: Taksim Star Express Hotel, Istanbul, Turkey - 184 Guest reviews. Book your hotel now!
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Σαν περιοχή, το Pera είναι καλύτερο όπως σου γραψε και η Dafni...Απλά έχω την αίσθηση πως στην Πόλη μπορείς να μείνεις με τις ίδιες τιμές και καλύτερα..
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.731
Επόμενο Ταξίδι
?
Σαν περιοχή, το Pera είναι καλύτερο όπως σου γραψε και η Dafni...Απλά έχω την αίσθηση πως στην Πόλη μπορείς να μείνεις με τις ίδιες τιμές και καλύτερα..
γενικα δεν ειμαι ατομο που με απασχολει το που θα μεινω δηλαδη θεωρω πως ενα 3στερο απλο ξενοδοχειο ειναι αξιοπρεπες..βρηκα στο Booking αρκετα με παρομοια τιμη αλλα κατεληξα σε αυτα γιατι ειχα μπερδευτει απ το πολυ ψαξιμο.εμενα η τοποθεσια με απασχολει και θεωρω οτι ειναι καλη.αν εχετε να προτεινετε κατι αλλο μετα χαρας!
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
+1 για Πέρα λόγω ευκολίας, προσβασιμότητας, ασφάλειας το βράδυ, εγγύτητας σε Funikuler.
 

sakaflias

Member
Μηνύματα
129
Likes
36
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΕΝΥΑ
Ναι κοντα στην πλατεια Ταξιμ ή ακομα καλυτερα διπλα(κοντα) στην οδο istiklal ειναι πολυ καλα. Το βραδυ βολτιτσα μεσα σε κοσμο, ασφαλεια.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.731
Επόμενο Ταξίδι
?
τελικα εκλεισα στο pera στην ιστικλαλ..ανυπομονω για το ταξιδι θελω σαν τρελος να παω στην πολη.διαβασα τα παντα και ειμαι πανετοιμος:clap:
 

sakaflias

Member
Μηνύματα
129
Likes
36
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΕΝΥΑ
Αντε με το καλο. Παρε φωτογραφικη ή βιντεοκαμερα, ορεξη και καλη διαθεση και όρμα!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.333
Μηνύματα
888.613
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom