Ρωσία Κίνα Μογγολία Transsiberian-Moscow to Beijing...

gkonsol

Member
Μηνύματα
10
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
φυσικά ο Γύρος του Κόσμου
Παιδιά ας με συγχωρέσετε για την καθυστέρηση της συνέχειας. Επιτέλους καταφερα και ανεβασα και την Μογγολία. Οσο για τη ζημία που έχω προκαλέσει σε κάποιους … Ελπίζω να έχουν μείνει στα νυχιά και να μην έχουν φάει και τα δάκτυλα :haha::haha::haha:. Εξάλλου από την ιδία ασθένεια πάσχω και εγώ με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα, οπότε θεωρήστε το σαν εκδίκηση :bleh::bleh::bleh:!

Λογικα θα λες για το νησι Ολχον στην Βαικαλη..Οστροβ σημαινει νησί στα ρωσικά.. Πραγματικά το τοπίο και η ατμοσφαιρα στο νησι έχει κάτι το μαγικό..
Και το ιρκουτσκ είναι μια από της αγαπημένες μου πόλεις χωρις να γνωρίζω το γιατί..Αυτή η μελαγχολία είναι διάχυτη στην πόλη πόσο μάλλον το χειμώνα που βρισκόμουν όπου έχει πολλά ----- και ολα είναι παγωμένα...
Περιμένω με ενδιαφέρον την συνεχεια...:p
Έχεις απόλυτο δίκιο για το νησί. Μάλιστα πρόσφατα διάβαζα ότι από εκεί εκδιώχτηκαν από τουρκικά φύλα προς το βορά οι κάτοικοι του όποιου και ίδρυσαν στη συνεχεια την σημερινή Πόλη Γιακούτσκ στο πόταμο Λένα… Άλλο ένα προορισμό που θέλω οπωσδήποτε να πάω!!!
Όσο για την διάχυτη μελαγχολία της πολης… φαντάζομαι τι θα γίνεται το χειμώνα!!!

Μεστός και λογοτεχνικός ο λόγος σου, αλλά δε με άφησες να πάρω και μία ανάσα βρε παιδί, έτσι μονορούφι που μας πήρες!Λίγο μου τα χάλασε η βρώμα στο τρένο και έκλεισα και γω τη μύτη...Γιατί πήρατε το ψιλοπαρακμιακό τρένο;Τα αμέσως καλύτερα ήταν πολύ πιο ακριβά;
Περιμένω τη συνέχεια...γι' αυτό το μοναδικό ταξίδι ζωής.
ελαβα σοβαρα υποψη μου την διαπιστωση σου οποτε στην μογγολια εβαλα και καμια τελεια παραπανω:). Για τη βρωμα μην ανησυχεις. εμπειρια ειναι και αυτη...
Η επιλογη των τρενων εγινε με βαση τα δρομολογια που μας βολευαν. Αν θυμαμαι καλα τα φαστ ηταν λιγο ακριβοτερα αλλα μην φαντασεις καμια τρελη διαφορα!

πολυ ωραια περιγραφη .. καταρχην μονο που ειδα το ονομα Ψαρογιωργης να ξερεις ποσο σε συμπαθησα :) :) περιμενω με ανυπομονησια την συνεχεια ... ποσες φορες μου εχει τυχει να ειμαι σε ξενη χωρα και να βαραει το κινητο μου σε ηχους κρητικους και να με κοιταζουν ολοι καλα καλα ... ποσο σας στοιχισε ολο το εισιτηριο;;; υπαρχει μηπως εκπτωση για φοιτητες ή ατομα κατω απο 25-26;
τα παντα μεσα 3200ε :shock:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Παιδιά ας με συγχωρέσετε για την καθυστέρηση της συνέχειας. Επιτέλους καταφερα και ανεβασα και την Μογγολία. Οσο για τη ζημία που έχω προκαλέσει σε κάποιους … Ελπίζω να έχουν μείνει στα νυχιά και να μην έχουν φάει και τα δάκτυλα :haha::haha::haha:. Εξάλλου από την ιδία ασθένεια πάσχω και εγώ με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα, οπότε θεωρήστε το σαν εκδίκηση :bleh::bleh::bleh:!
Τι φταίω ο ταξιδιώτης; Γιατί τόσα απανωτά χτυπήματα;
Μέτρα: Ρωσία, Ισραήλ, Σιβηρία, Υπερσιβηρικός, ούτε που θυμάμαι τι άλλο.... Ας μην μετρήσω τις ιστορίες Κούβας που διαβάζω αυτές τις μέρες.

Το απίστευτο είναι ότι πρίν λίγο που έκανα γυμναστική σκεφτόμουν τι απέγινε ο τύπος που γράφει μια ιστορία για τον Υπερσιβηρικό; Είναι δυνατόν -σκεφτόμουν- να ξεκινάει και να μην ξαναγράφει; Δε θα στο συγχωρούσα ποτέ!! :bleh: Και ώς εκ θαύματος, έρχομαι και βλέπω συνέχεια της ιστορίας!!! Με αγαπάει ο Θεός τελικά...

Γιατί δεν με πήρες μαζί, πες μου!!!! (μήπως δε με αγαπάει τόοοοοσο πολύ ο Θεός; )
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Κι εγώ την περίμενα πως και πως την συνέχεια της ιστορίας σου.
Και πραγματικά με αποζημίωσες για την αναμονή!
Μου αρέσει πολύ ο τρόπος που γράφεις και ο συνδυασμός με τις υπέροχες φωτογραφίες!Απίθανο ταξίδι,φανταστική εμπειρία!!!!!!
Είδα κι αυτό το Περού-Βολιβία στον επόμενο προορισμό σου κι ένα σου λέω...σε ζηλεύω θανασιμα!!!!!!!!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Πολυ παραστατικος ο τροπος περιγραφης .. Και εγω την περιμενα αυτη την ιστορια πως και πως να συνεχιστει και μαλιστα χθες ειχα σχετικη συζητηση με ατομο που εχει κανει το ιδιο ταξιδι με σενα ..
Δεν μπορουσα να μην παραθεσω την ακρως κρητικη εκφραση σου ;)
Γεια σου φιλε ...
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
πρίν λίγο που έκανα γυμναστική σκεφτόμουν τι απέγινε ο τύπος που γράφει μια ιστορία για τον Υπερσιβηρικό; Είναι δυνατόν -σκεφτόμουν- να ξεκινάει και να μην ξαναγράφει; Δε θα στο συγχωρούσα ποτέ!!
Αυτό θα πει εμμονή με τα ταξίδια :haha::haha::haha:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αυτό θα πει εμμονή με τα ταξίδια :haha::haha::haha:
Με ξέρεις... Αλλά δεν πάς πίσω.
Και δεν έκανα μόνο γυμναστική, έβλεπα και τηλεόραση (γυμναστήριο στο σπίτι είναι) και παρόλ'αυτα σκεφτόμουν άλλα.... όντως χάλια η κατάστασή μου!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom