Travel war : Επτάνησα vs Δωδεκάνησα

Επτάνησα ή Δωδεκάνησα


  • Total voters
    64

gkalla

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
6.647
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Τρόμος με έπιασε με την φωτογραφία!
:eek:
Τι να πω κι εγώ που τα είδα από κοντά το προηγούμενο καλοκαίρι! Έχει και όμορφα μέρη η Ρόδος, ξέρεις... της πολυκατοικίας το κάγκελο δεν αποτελεί πειστήριο για την ομορφιά της.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Α δεν είχα πάρει χαμπάρι αυτό εδώ το war! Μπράβο @psilos3 !

Έχουμε και λέμε. Παλιά πόλη Ρόδου είναι κάτι που πρέπει όλοι να δούνε, είναι ένα μικρό σοκ (μπορεί και μεγάλο). Επίσης με Λίνδο εγώ προσωπικά έπαθα σοκ.
-Σύμη δεν έχω να πω πολλά, πολλαπλό σοκ, μου άρεσε υπερβολικά πολύ. Λογικό βέβαια με τέτοιες συναντήσεις. (Μαζεύουν πόντους τα 12νησα, δεν ξέρω αν το βλέπετε).
-Η Πάτμος συμπαθητική, έχω πάει 2 φορές (δεν βάζω άλλα λινκ γιατί δε βλέπω να συνεχίζετε σε επόμενα μηνύματα) με σίγουρα χάιλαιτ το μοναστήρι, και τη Χώρα βέβαια.
-Οι Λειψοί πάρα πολύ καλή περίπτωση, ανεβάζουν πολύ το σύμπλεγμα, να πάτε. (Ασπράκης rulez, ε @psilos3 ?)
-Το Αγαθονήσι, εχμ, ναι οκ.
-Η Κως έχει φανταστική πόλη, μου άρεσε επίσης πολύ, και η Ζια καλή, το υπόλοιπο νησί οκ.
- Η Λέρος επίσης συμπαθητική, ωραία η αγία Μαρίνα, ωραίο το κάστρο, άχαστο το Τούνελ.

Πάμε στα 7νησα. Α ναι, δεν έχω πάει σε κανένα. Χμ. Άδικο να ψηφίσω.

Όμως για καθίστε. Το γεγονός ότι τα 12νησα βρίσκονται σε πολύ κοντινή απόσταση από τη Σάμο, και με άμεση σύνδεση γέρνει την πλάστιγγα και θα τη δώσω την ψήφο εκεί.
Ως γνωστόν, στη δημοκρατία δεν υπάρχουν αδιέξοδα.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.954
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Την πόλη της Κέρκυρας θα την κατέτασσα πρώτη μεταξύ των πιο όμορφων πόλεων της Ελλάδας.
Αυτή είναι μια μεγάλη αλήθεια, με βρίσκει σχεδόν σύμφωνο. ;)

Όσο οι Ροδίτες συχνάζουν σε αυτό!
Αγαπάμε Ρόδο, είναι το νησί που έχω επισκεφτεί περισσότερο από το καθένα στη ζωή μου για πολλούς λόγους, ωστόσο μου επιτρέπεις, δε βλέπω τίποτα ωραίο στη φωτογραφία.
Ειδικά το περασμένο καλοκαίρι μπροστά από το καζίνο αυτό με τις ξαπλώστρες ήταν ένα σίχαμα και μισό, με αποτέλεσμα όλοι οι ντόπιοι (κι εμείς μαζί) που ήθελαν να κάνουν σαν άνθρωποι το απογευματινό τους μπανάκι στη πόλη, να στριμώχνονται μπροστά-μπροστά στην άμμο. Απαράδεκτη κατάσταση, δε ξέρω ποιος κόπανος βάζει την υπογραφή του για τέτοια φριχτά θέματα, ελπίζω ο θεός Ποσειδώνας να αποκαταστήσει τη τάξη. :haha:

Α δεν είχα πάρει χαμπάρι αυτό εδώ το war! Μπράβο @psilos3 !
Είναι που άφησα τη Σάμο εκτός ψηφοφορίας, αν και ομολογώ το σκέφτηκα... :haha::haha::haha:
Στα υπόλοιπα συμφωνώ σε γενικές γραμμές στα περισσότερα, αν και βλέπω ότι τα πιο καλά (αν εξαιρέσεις τους Λειψούς τι να λέμε τώρα) δε τα είδες ακόμη, Χάλκη, Νίσυρο, Καστελλόριζο κτλ.
Η Κως έχει φανταστική πόλη
Ορίστε; o_Oo_Oo_O
Λογικό θα μου πεις αν τα παραδείγματα σου είναι το Βαθύ και το Πυθαγόρειο, όχι μόνο τη Κω αλλά και τη Σταυρούπολη βλέπεις ωραία πόλη..
(Ντάξει το κόβω εδώ το της Σάμου γιατί θα παρεκτραπούμε) .:haha::haha:
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
Αυτή είναι μια μεγάλη αλήθεια, με βρίσκει σχεδόν σύμφωνο. ;)


Αγαπάμε Ρόδο, είναι το νησί που έχω επισκεφτεί περισσότερο από το καθένα στη ζωή μου για πολλούς λόγους, ωστόσο μου επιτρέπεις, δε βλέπω τίποτα ωραίο στη φωτογραφία.
Ειδικά το περασμένο καλοκαίρι μπροστά από το καζίνο αυτό με τις ξαπλώστρες ήταν ένα σίχαμα και μισό, με αποτέλεσμα όλοι οι ντόπιοι (κι εμείς μαζί) που ήθελαν να κάνουν σαν άνθρωποι το απογευματινό τους μπανάκι στη πόλη, να στριμώχνονται μπροστά-μπροστά στην άμμο. Απαράδεκτη κατάσταση, δε ξέρω ποιος κόπανος βάζει την υπογραφή του για τέτοια φριχτά θέματα, ελπίζω ο θεός Ποσειδώνας να αποκαταστήσει τη τάξη. :haha:
εμενα παντως ουτε αυτο μου αρεσει
κανα δυο ακομα να ερθουν γεμισε η παραλια....
 

Attachments

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Μα αυτη η όλη η παραλία και περιοχή μπροστα στο καζίνο και παραδίπλα αλλά και απο την άλλη η Μιαούλη κλ είναι παραλιες με βαβουρα, καμακια, κορμια, αντιηλικά απο την εποχή του ΄60 όπου η Ρόδος θεωρείτο επαρχία της Σουηδίας..
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
Μα αυτη η όλη η παραλία και περιοχή μπροστα στο καζίνο και παραδίπλα αλλά και απο την άλλη η Μιαούλη κλ είναι παραλιες με βαβουρα, καμακια, κορμια, αντιηλικά απο την εποχή του ΄60 όπου η Ρόδος θεωρείτο επαρχία της Σουηδίας..
ρακετες και ετσι?
που σαι ρε Ψαλτη

navagio-zak.jpg
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.954
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Μα αυτη η όλη η παραλία και περιοχή μπροστα στο καζίνο και παραδίπλα αλλά και απο την άλλη η Μιαούλη κλ είναι παραλιες με βαβουρα, καμακια, κορμια, αντιηλικά απο την εποχή του ΄60 όπου η Ρόδος θεωρείτο επαρχία της Σουηδίας..
Διαπίστωσα εξωφρενικά μεγάλη αλλαγή μεταξύ 2020 & 2021, δεν είχε χώρο να πατήσεις στην άμμο απο τις βρωμοξαπλώστρες, κανένας σεβασμός.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
σεβασμος σε ποιον ?
σε εμενα και εσενα η στην φυση?
γιατι εγω και εσυ μπορουμε να παμε αλλου
οσο για την φυση οσο υπαρχει ο ανθρωπος , ολα πανε κατα διαολου
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.954
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
σεβασμος σε ποιον ?
Σ' αυτόν που μένει στη πόλη και θέλει να πάει 6 ώρα μετά τη δουλειά του ν' απλώσει μια πετσέτα και να ρίξει μια βουτιά, χωρίς να πρέπει (ή να θέλει) να πάει αλλού.
Τη φύση όλοι τη γράφουνε εκει που ξέρουμε...
Μεγάλη συζήτηση.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
Σ' αυτόν που μένει στη πόλη και θέλει να πάει 6 ώρα μετά τη δουλειά του ν' απλώσει μια πετσέτα και να ρίξει μια βουτιά, χωρίς να πρέπει (ή να θέλει) να πάει αλλού.
Τη φύση όλοι τη γράφουνε εκει που ξέρουμε...
Μεγάλη συζήτηση.
ε θα πας καπου αλλου ρε συ....εκτος αν ειναι ετσι ολες οι παραλιες
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom