Travel War: Παρίσι vs Λονδίνο (παντός εποχής)

Travel War: Παρίσι vs Λονδίνο


  • Total voters
    160

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.501
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Αγαπητοί λονδινοφιλοι συνεχίστε να γράφετε για ποδόσφαιρο, για μολς, για τον Χάρι ποττερ, τον μιστερ μπιν, τα παιδικά σας χρόνια κι ο,τι άλλο απίθανο σκαρφιστειτε. Για ομορφιά πόλεων δεν σας παίρνει!
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Πολύ ωραία η ειρωνική σας απάντηση, αλλά και εσείς με λίγη προσπάθεια θα μπορέσετε να καταλάβετε πως η αναφορά και μόνο στο χρώμα του δέρματος είναι ρατσισμός. Θα χαρακτηρίσω απλα ατυχές το παραδειγμα σας και δεν θ'ασχοληθώ περισσότερο.
Ενω εσενα δεν ηταν ειρωνικη η απαντηση σου! Αααα τωρα που καταλαβες οτι εκανες λαθος σε ενοχλει και μονο η αναφορα στο χρωμα του δερματος! Γιατι η αναφορα και μονο ειναι ρατσισμος εξηγησε μου αν δεν βαριεσαι! Και εσυ στο προφιλ σου εγραψες οτι εισαι γυναικα, τι ρατσισμος ειναι αυτος, ολοι ανθρωποι ειμαστε! Και για να τελειωνουμε με τις πολιτικαλ κορεκτ σαχλαμαρες, ρατσιστης δεν ειμαι αλλα δεν θα φοβηθω και να μιλησω επειδη καποιοι εχουν αναγει το πολιτικαλ κορρεκτ σε επιστημη!
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Αγαπητοί λονδινοφιλοι συνεχίστε να γράφετε για ποδόσφαιρο, για μολς, για τον Χάρι ποττερ, τον μιστερ μπιν, τα παιδικά σας χρόνια κι ο,τι άλλο απίθανο σκαρφιστειτε. Για ομορφιά πόλεων δεν σας παίρνει!
Για ομορφια δεν μας παιρνει, αν και εγω θεωρω πολυ ομορφο και το Λονδινο, αλλα ας πουμε οτι ειναι το Παρισι ομορφοτερο, αλλα πιο ζωντανο πιο πολυπολιτισμικο και πιο ενδιαφερον ειναι το Λονδινο! :)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
Γιατι η αναφορα και μονο ειναι ρατσισμος εξηγησε μου αν δεν βαριεσαι! Και εσυ στο προφιλ σου εγραψες οτι εισαι γυναικα, τι ρατσισμος ειναι αυτος, ολοι ανθρωποι ειμαστε! Και για να τελειωνουμε με τις πολιτικαλ κορεκτ σαχλαμαρες, ρατσιστης δεν ειμαι αλλα δεν θα φοβηθω και να μιλησω επειδη καποιοι εχουν αναγει το πολιτικαλ κορρεκτ σε επιστημη!
Είσαι ΜΑΣΤΕΡ , υποκλίνομαι φίλε. Κάποιος είπε την αλήθεια, η ελληνική-ευρωπαϊκή (αλλά ευτυχώς όχι παγκόσμια) αηδία του "political correct" μας απαγορεύει να πούμε το άσπρο άσπρο και το μαύρο μαύρο, πρέπει και τα 2 να γίνουν το ίδιο χρώμα για να μην μας αποκαλέσουν ρατσιστές , φασίστες κτλ.
Οι συνέπειες του "political correct" θα φανούν σε περίπου 20-30 χρόνια από σήμερα.
Όλα τα παραπάνω τα λέω χωρίς ίχνος ρατσισμού. Έπεσαν κάποιοι να σχολιάσουν αυτό που έγραψε το παλικάρι, απλά και μόνο επειδή είπε ότι έχει άραβες και μαύρους.
Άρα είναι ρατσισμός να πούμε ότι έχει και Κινέζους σωστά?
 
Last edited:

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
Παρισι δαγκωτο..
δεδομενου οτι μοιραζει απο μια 4ετια ζωης σε καθε απο τις 2 παραπανω πολεις, και δεδομενου οτι εν τελει δεν εμεινα σε καμια απο τις 2, το Παρισι μου εχει αφησει πολυ ομορφες αναμνησεις και κυριως μια γοητευτικη αυρα απο τις νυχτες στην Μονμάρτη. Ξερω τρομερα υποκειμενικο αυτο που λεω αλλα νομιζω αναμεσα σε 2 υπεροχους προορισμους, η μονη διαφορα ειναι καθαρα που νιωθει περισσοτερο γαληνη η ψυχη σου
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.674
Το έγκυρο κουλούρι.
Μπάμιες τέλειες!!!!!!
Αν και πηγαίνω κάθε χρόνο Λονδίνο για επαγγελματικούς λόγους,πάντα αφήνω μια δυο μέρες για να τριγυρίσω.
Ψήφισα όμως Παρίσι γιατί σαφέστατα είναι ομορφότερη πόλη από το Λονδίνο.(Προσωπική άποψη).
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.674

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom