Travel Wars : Βερολίνο Vs Πράγα

Βερολίνο Vs Πράγα

  • Βερολίνο

    Votes: 23 57,5%
  • Πράγα

    Votes: 17 42,5%

  • Total voters
    40

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Δεν ήταν μπροστά η κοπέλα του. Λες 🤔 ;
Θα κάνεις ένα πείραμα. Θα γράψεις την λέξη Τσέχες στον γκούγκλη και θα το γυρίσεις
στις εικόνες. Όλη η βιομηχανία ταινιών ενηλίκων ξέρει από που να ψωνίσει. Μετά τα ξαναλέμε.
Δεν το βάζω το λινκ γιατί θα φάω μπαν για καναδυό χρόνια.
Όχι όλοι μαζί. Ένας ένας.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.276
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Θα κάνεις ένα πείραμα. Θα γράψεις την λέξη Τσέχες στον γκούγκλη και θα το γυρίσεις
στις εικόνες. Όλη η βιομηχανία ταινιών ενηλίκων ξέρει από που να ψωνίσει. Μετά τα ξαναλέμε.
Δεν το βάζω το λινκ γιατί θα φάω μπαν για καναδυό χρόνια.
Όχι όλοι μαζί. Ένας ένας.
Κοίτα κι εγώ που έβαλα "Γερμανίδες" δε μου έβγαλε τη Μέρκελ πάντως...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.276
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Τα φιλικά της Εθνικής με το Νορθ Καρολαινα ήταν δυο (Αλεξάνδρειο και Πατησια νομίζω), ο Νικ έπαιξε στο ένα και έβαλε κάτω από 30π. Υπάρχουν κ στιγμιότυπα στο γιουτιουμπ, συλλεκτικής αξίας.

Για το γουορ τώρα, ο θεός να το κάνει, δεν ήξερα ότι συγκρινουμε πόλεις με ζωολογικούς κήπους (νο οφενς. Ποια Πράγα τώρα, μόνο με τη Βιέννη αξίζει να συγκριθεί κάπως, όχι με το διαστημικό Βερολινο.
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
Άντε πάλι σε war αυτό το ταλαίπωρο το Βερολίνο. Επειδή έγιναν κάποια rave party και άνοιξαν δυό τρία ωραία bar και μερικά εστιατόρια με διεθνή κουζίνα έγινε ενδιαφέρουσα πόλη που γίνονται πράγματα.
Αν εξαιρέσεις ελάχιστα σημεία το υπόλοιπο δεν βλέπεται. ΄Έχει τρομερή σύγχρονη ιστορία αλλά δεν βλέπεις σχεδόν τίποτα. Καλύτερα να κάτσεις στο σπίτι σου και να την διαβάσεις.
Επισκέπτεσαι την πρωτεύουσα της χώρας και δεν καταλαβαίνεις ούτε ότι είσαι σε πρωτεύουσα ούτε καν σε γερμανική πόλη.
Φημίζεται λέει για το street food το οποίο στην πραγματικότητα είναι κάτω του μετρίου.
Ο βασικός λόγος επίσκεψης είναι το μουσείο της Περγάμου.
Βλέπω ότι προηγείται μέχρι στιγμής της Πράγας με το πανέμορφο ιστορικό κέντρο.. Άντε μήπως κάνει καμιά νίκη.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Άντε πάλι σε war αυτό το ταλαίπωρο το Βερολίνο. Επειδή έγιναν κάποια rave party και άνοιξαν δυό τρία ωραία bar και μερικά εστιατόρια με διεθνή κουζίνα έγινε ενδιαφέρουσα πόλη που γίνονται πράγματα.
Αν εξαιρέσεις ελάχιστα σημεία το υπόλοιπο δεν βλέπεται. ΄Έχει τρομερή σύγχρονη ιστορία αλλά δεν βλέπεις σχεδόν τίποτα. Καλύτερα να κάτσεις στο σπίτι σου και να την διαβάσεις.
Επισκέπτεσαι την πρωτεύουσα της χώρας και δεν καταλαβαίνεις ούτε ότι είσαι σε πρωτεύουσα ούτε καν σε γερμανική πόλη.
Φημίζεται λέει για το street food το οποίο στην πραγματικότητα είναι κάτω του μετρίου.
Ο βασικός λόγος επίσκεψης είναι το μουσείο της Περγάμου.
Βλέπω ότι προηγείται μέχρι στιγμής της Πράγας με το πανέμορφο ιστορικό κέντρο.. Άντε μήπως κάνει καμιά νίκη.
Ε καλά μην είσαι τόσο σκληρός δεν είναι μόνο το Πέργαμο, είναι ολόκληρο νησί με 5 μουσεία και έρχεται και το Χούμπολτ Φόρουμ με 50000 τ.μ, δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι ανάλογο αλλού στον κόσμο
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.276
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
και άνοιξαν δυό τρία ωραία bar και μερικά εστιατόρια με διεθνή κουζίνα
Μήπως ξέχασες τη λέξη "χιλιάδες";


Φημίζεται λέει για το street food το οποίο στην πραγματικότητα είναι κάτω του μετρίου.
Η αλήθεια είναι ότι δε φτάνει το Έβερεστ των γεύσεων που είναι η Πράγα.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
ως γερμανοφιλος ψηφισα το Βερολινακι....αν και η πραγα μου αρεσε πιο πολυ
Βεβαια στο 1ο (Βερολινακι) πηγα σαν τουριστας
πραγα πηγα μια φορα ως τουριστας, αλλα την δευτερη φορα πηγα με καποιον που ξερει τα κατατοπια.....μιλαμε αλλη πολη....
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Μάλλον μετά τη Σκλεναρίκοβα ο κόσμος πίστεψε ότι όλες οι συμπατριώτισσες της
Η φίλη μου η Αντριάννα, είναι Σλοβάκα.

Και επειδή πολλοί ρωτάτε, ψήφισα Βερολίνο χωρίς να προλάβω να δω με ποια (άτυχη) πόλη κοντράρεται. Αν προλάβει να δει κάποιος άλλος, ας με ενημερώσει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.622
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom