Travel Wars : Βερολίνο Vs Πράγα

Βερολίνο Vs Πράγα

  • Βερολίνο

    Votes: 23 57,5%
  • Πράγα

    Votes: 17 42,5%

  • Total voters
    40

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
Ε καλά μην είσαι τόσο σκληρός
Δεν είμαι σκληρός. Απλώς προσπάθησα να ανάψω λίγο τα αίματα....:)
Μήπως ξέχασες τη λέξη "χιλιάδες";
Κανένα πρόβλημα, χιλιάδες.
Η αλήθεια είναι ότι δε φτάνει το Έβερεστ των γεύσεων που είναι η Πράγα.
Είναι όμως πιο προσιτή και μπορείς να δοκιμάσεις περισσότερα πράγματα.
 
Last edited:

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.104
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Τρομερό vibe και οι δυο πολεις απλά και μόνο να περπατάς στις πόλεις και αναλογιζεσαι τι εχει συνεβη σε αυτα τα μέρη. Ιδιως Βερολίνο σχετικά πρόσφατα.
Ψηφίζουμε Βερολινο λογω κοσμου. Εχω γνωρισει απιστευτα ατομα στην πόλη, θεωρώ με πολύ διαφορετικες απόψεις, πολυ πιο προοδευτικές σε σχεση με αλλα μερη στη Γερμανια.
Πραγα νομιζω αρκετα κορεσμενη λογω τουρισμου. Περπατας γεφυρα του Καρόλου χεράκι χερακι για να κανεις κιεσυ μια ρομαντική κίνηση στη ζωη σου και απλα προσπαθείς να περάσεις. Κατα τα αλλα πανέμορφη.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
αλλα την δευτερη φορα πηγα με καποιον που ξερει τα κατατοπια.....μιλαμε αλλη πολη....
Έτσι πάνε εκεί. Με κάποιον που ξέρει στην αρχή. Μετά τα μαθαίνεις τα κόλπα.
Όχι σαν τον γνωστό της Λουδοβίκας που απογοητεύτηκε. (και καλά.)
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Το Βερολίνο θεωρώ οτι ειναι απο τις καλύτερες Ευρωπαικές και πιο προοδευτικές πρωτεύουσες για να ζήσει κανείς.. Μου αρεσε ανέλπιστα πολύ και ειναι πόλη που γενικά δεν σε πνίγει..

Για την Πράγα ότι ξέρω ειναι απο περιγραφες και εικόνες.. σιγουρα αξιόλογη αλλά δεν μπορω να εκφέρω άποψη ούτε καν για τις ωραιες γυναικες που εχει οπως λέτε..
Δηλαδη εγω που δεν έχω πάει Πράγα πρεπει να βρω κάποιον που εχει πάει όταν το αποφασίσω για να με ξεναγήσει;; ή υπονοείτε κάτι άλλο... πες τε και σε μένα τον αθώο να ξερω..

Φυσικά δεν μπορω να ψηφίσω..
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Την μέρα με τη νύχτα συγκρίνουμε αλλά τέλος πάντων :haha:
Ισως είμαι εγώ η περίεργη, αλλά επισκέφθηκα την Πράγα μια περίοδο που εμενα στο εξωτερικό και ειχα δει ήδη πολλές ευρωπαϊκές πόλεις οποτε η Πράγα δεν μου φάνηκε κάτι ξεχωριστό.
Το Βερολίνο έχει φοβερό vibe, και πολύ προοδευτικό κόσμο. Ψήφισα Βερολίνο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.643
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom