Travelstories 2013

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

chris7

Member
Μηνύματα
3.120
Likes
24.255
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Στην αρχή μου φάνηκε πολύ παράξενη η νέα εμφάνιση αλλά σιγά σιγά τη συνηθίζω και μπορώ να πω ότι μου αρέσει.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εγω το 'χω συνηθισει πληρως και πλεον δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα ή δυσκολια... Αλλα θα 'ταν ψεμα αν ελεγα πως μου αρεσει...
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
το εχω ξαναπει..προσπαθηστε να βαλετε τα συμβολα των φυλων(διπλα στο avatar?) και ακομη,υποθετω,οτι οι ταξιδιωτικες ιστοριες του Μαιου...πηραν παραταση? :cool: (εμενα μου αρεσουν τα smilies :) )
Kαι μένα μου αρέσουν περισσότερο τα καινούρια smilies! :) Και για τα χρώματα που σχολιάστηκε αρκετά, και γω πιστεύω ότι το γαλάζιο πρέπει να σκουρύνει για να διαχωρίζει τα μηνύματα όπως και η γκρι γραμμή που διαχωρίζει την υπογραφη. Δε ξέρω πως φαίνεται σε άλλες οθόνες αλλά στο λαπτοπ μου είναι τόσο αχνά σα να μην υπάρχουν.
Συμφωνώ επίσης για την εμφάνιση φύλου! Εδώ πριν και συχνά μου απαντούσαν στο αρσενικό φύλο! Τώρα που πρέπει να μπει κάποιος στο προφίλ σου για να δει τι είσαι, όλο "φίλε" θα μου λένε.. :p
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Μετα απο λιγες μερες χρησης το νεο look μου φαινεται καλυτερο, μου λειπουν βεβαια μερικες διαδικασιες που ειχα συνηθισει αλλα νομιζω πως θα προσαρμοστω. Αυτο που δεν μου αρεσει ειναι οι αμερικανιές του τυπου like, follow me, veteran κλπ. Βρισκω το παλιοτερο ευχαριστω ή το ελληνικότερο γουστάρω που θα μπορούσε να μπει πολυ καλυτερα. Αυτο με τις ονομασιες των μελων μου τη σπαει αρκετα, θα προτιμουσα καποιους αλλους χαρακτηρισμους ή τα παλιά αεροπλανάκια, ειναι αδιανοητο να απαγορευονται τα greeklish (και σωστα) και να καταληγουμε σε χειροτερες ξενόφερτες αηδίες.
Τα greeklish δεν απαγορεύονται επειδή έχουμε κάποιο πρόβλημα με τις "ξενόφερτες αηδίες", αλλά επειδή είναι δυσανάγνωστα και δημιουργούν προβλήματα στην αναζήτηση.
Το like θα παραμείνει ως έχει, ανέκαθεν ο σκοπός του ήταν να περιορίσει τα "σπαμ" ποστ που θα έγραφε κάποιος "συμφωνώ" ή "+1".

Το "γουστάρω" θα μπορούσε να μπει μαζί με emoticon που έχει μουστακοκαράφλα ταρίφα και να συνοδεύεται από το "ΜΑΝΙΤΣΑΜ". :D

Αν θέλετε πάντως να ευχαριστήσετε κάποιον που έκανε τον κόπο να σας βοηθήσει, κάντε τον κόπο και εσείς να γράψετε ένα ευχαριστώ.
 
  • Like
Reactions: GTS

taver

Member
Μηνύματα
12.503
Likes
29.162
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen

soudianos

Member
Μηνύματα
3.711
Likes
6.345
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Ότι μου σερβίρεται θα πάρω...
το μόνο που όταν πατώ forum τα γράμματα είναι μικρά.
τα μεγαλώνω με το ctrl και το ροδάκι και στο πρώτο επόμενο μέγεθος εξαφανίζεται η πάνω μπάρα που γράφει Αρχική κλπ και η δεξιά στήλη Πρόσφατα μηνύματα.
αποτέλεσμα είναι να κάνω περισσότερες κινήσεις. αν κάνω ρύθμιση στην οθόνη θα διορθωθεί;;; ή κάποιο άλλος τρόπος;;
επίσης στο πρώτο άνοιγμα δεν βλέπω το NAVIGATION με το +. φαίνεται κατόπιν στη μεγένθυση
ευχαριστώ
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.242
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
το εχω ξαναπει..προσπαθηστε να βαλετε τα συμβολα των φυλων(διπλα στο avatar?) και ακομη,υποθετω,οτι οι ταξιδιωτικες ιστοριες του Μαιου...πηραν παραταση? :cool: (εμενα μου αρεσουν τα smilies :) )
Τα σύμβολα για τα φύλα τα έβαλα για λίγο και δημιούργησαν κάποιο πρόβλημα, θα ξαναμπουν μόλις το λύσω. Για τις ιστορίες του Μαϊου τόχουμε γράψει πόσες φορές.

Αυτό πως δουλεύει πρακτικά;
Κατεβάζεις στο κινητό σου το app που λέγεται tapatalk, και εκεί μέσα στην αναζήτηση θα βρεις το Travelstories.

Μετα απο λιγες μερες χρησης το νεο look μου φαινεται καλυτερο, μου λειπουν βεβαια μερικες διαδικασιες που ειχα συνηθισει αλλα νομιζω πως θα προσαρμοστω. Αυτο που δεν μου αρεσει ειναι οι αμερικανιές του τυπου like, follow me, veteran κλπ. Βρισκω το παλιοτερο ευχαριστω ή το ελληνικότερο γουστάρω που θα μπορούσε να μπει πολυ καλυτερα. Αυτο με τις ονομασιες των μελων μου τη σπαει αρκετα, θα προτιμουσα καποιους αλλους χαρακτηρισμους ή τα παλιά αεροπλανάκια, ειναι αδιανοητο να απαγορευονται τα greeklish (και σωστα) και να καταληγουμε σε χειροτερες ξενόφερτες αηδίες.
Τα follow έφυγαν ήδη από τα βασικά σημεία του σάιτ, δε καταλαβαίνω γιατί ακόμα αναφερόμαστε σε αυτά. Οι χαρακτηρισμοί μελών και τα trophies έχει χιλιογραφτεί ότι απλά ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΜΕ να ασχοληθούμε σοβαρά, τα αεροπλανάκια εμένα μου άρεσαν και ίσως τα ξαναβάλω μόλις βρω λίγο χρόνο.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
τα αεροπλανάκια εμένα μου άρεσαν και ίσως τα ξαναβάλω μόλις βρω λίγο χρόνο.
Αν τα επαναφερεις μη βαλεις 6 αεροπλανακια αλλα βαλε 6 συμβολα απο διαφορετικα μεταφορικα μεσα... αεροπλανο, πλοιο, τραινο, λεωφορειο, αμαξι, γαιδουρι...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.438
Likes
14.436
Κατεβάζεις στο κινητό σου το app που λέγεται tapatalk, και εκεί μέσα στην αναζήτηση θα βρεις το Travelstories.
Ευχαριστώ.Φαντάζομαι οτι η αναζήτηση μέσω tapatalk είναι πιό γρήγορη από την κλασσική αναζήτηση.Πρόχειρα είδα οτι έχει αρκετά app tapatalk(κάποια με μια μικρή χρέωση).Ποιό είναι το σωστό;(ναι το ξέρω τα θέλω όλα έτοιμα!!).
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.438
Likes
14.436
΄Εψαχνα να βρώ τα smiles και νόμιζα οτι σβήστηκε το πρώτο πόστ.Ενώ το πήρε κανονικά.Βιάστηκα και τα ξανάγραψα.Για αυτό το διπλό πόστ.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.300
Μηνύματα
887.362
Μέλη
38.973
Νεότερο μέλος
vkaravasili@d-mar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom