Travelstories Top-10 (Πρωτεύουσες)

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Bangkok 20
Kathmandu 20
Aθήνα 1 (κι αυτό λόγω πατριωτισμού)
:haha::haha::haha::haha::haha:

πολλες μπυρες εβερεστ ειχες πιει στο κατμαντου αγαπητη ντιμ :bleh::bleh::bleh:

(βαθμολογουμε πολεις οχι μπυρες...λες να κανουμε και μπυροψηφοφορια????)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.715
Likes
50.709
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
επιτηδες ετσι γενικα θαβουν η ανεβαζουν πολεις!

Μα γι αυτό ακριβώς υπάρχει η χρήση της απόκλισης. Εκτός κι αν δεχτούμε πια πως όλοι είναι εμπαθείς.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Σε ότι αφορά τις βαθμολογίες υπάρχει πάντα και ο median τρόπος υπολογισμού.
Συμφωνω! Θα είναι πιο αξιόπιστα τα αποτελέσματα..

Yes Sir!

50- Kuala Lumpur/ Minsk/ Nicosia/ Zagreb 11,0
54- New Delhi/ Skopje/ Sofia/ Tirana 10,0
55- Rabat 8,0
56- Manama 6,5
57- Podgorica 6,0

8- Vatican City/ Valetta/ San Marino/ Prague/ Luxembourg/ Budapest/ Bern/ Amsterdam 17,0
7- Jerusalem 17,5
2- Tallinn/ Stockholm/ Rome/ Paris/ Lisbon 18,0
1- Havana 19,0

Υπάρχει τίποτ' άλλο να μπορώ να κάνω για σας?


γιατι δεν βλεπω τη Βυρητο στο bottom 5 ???
Ειναι σκετο χαλι.

Μόνο εγώ του έχω βάλει ένα 12άρι (για να μη σε συγχύσω...)
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
επιτηδες ετσι γενικα θαβουν η ανεβαζουν πολεις!

Μα γι αυτό ακριβώς υπάρχει η χρήση της απόκλισης. Εκτός κι αν δεχτούμε πια πως όλοι είναι εμπαθείς.
μα εγω μιλισα για το επιτηδες...ολοι δεν ειναι εμπαθεις..αλλα καποιοι σιγουρα ειναι..εχει διαφορα το δεν μου αρεσει η πολη σε ομορφια απ το δεν χωνευω εκεινη την πολη...
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.888
Likes
14.493
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Α,ναι και Αμστερνταμ 20+20 .
Καληνύχτα σας.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
<!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:punctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]--> Βρίσκω ότι σφάλουμε όταν προσπαθούμε να βρούμε αντικειμενικές αλήθειες μέσα από στατιστικά για τέτοια θέματα (τα οποία, αν μή τί άλλο είναι και ευτελή και κακώς ασχολούμαστε τόσο). Για να πούμε ότι προχωράμε προς εκείνη την πορεία θα έπρεπε όπως είπε ο North να γίνεται η ψηφοφορία μυστικά για να μην επηρεαζόμαστε, να τεθεί διαφορετικό βάρος στις βαθμολογίες ανάλογα με την ταξιδιωτική εμπειρία του κάθε μέλους, να περάσουμε από τον τύπο την πιθανή μυωπία ή αστιγματισμό του παρατηρητή και να διαγραφούν κάποιοι κραυγαλέες και ακραίες παρατηρήσεις. Και μετά τί? Το βγάλαμε το πόρισμα? ..... Μπα…

Σας έχω και δεύτερο μετά τις εκλογές... εκεί να δείτε τι έχει να γίνει...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.375
Likes
9.304
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ψάχνω τις ομορφότερες σε επίπεδο εικόνας και μόνο. Όμορφες.
Σε έχω πει άπειρες φορές γιατί ΔΕ γουστάρω τη Ρώμη.
μα γιατι συγχυζεσαι cara? έχετε καύσωνα μήπως?:bleh:
το κριτήριο που έθεσε ο Σπύρος ήταν σαφές νομίζω..υπάρχει και το σχετικό war να ξεσπάσει ο κάθε πικραμένος ψαροσουποφάγος και μη..
κι εδώ παιχνίδι είναι, ηρεμία..
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Δε μαρεσει αυτο το παιγνιδι!!!
Τρεις πολεις αγαπαω και ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΕΣ:(:(
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
καταντησε war το θεμα...

εννοειται οτι πολλοι βλεπουν τι ψηφιζει ο καθενας,και μετα τα στατιστικα του σπυρου επιτηδες ετσι γενικα θαβουν η ανεβαζουν πολεις!λιγη αντικειμενικοτητα ποτε δεν εβλαψε κανεναν...

ενταξει ενα παιχνιδι ειναι οποτε ο καθενας ας γραψει οτι του κατεβει..σωστα?
Ηρέμησε φίλε. Πολύ σοβαρά τα παίρνεις όλα και η κριτική σου αγγίζει τα όρια του κακοπροαίρετου. Αν θέλουμε να βαθμολογήσουμε την Κατμαντού με 20, θα το κάνουμε. Χωρίς να σου πάρουμε μάλιστα και την άδεια. Επίσης αντιλαμβανόμαστε ότι πρόκειται για παιγνίδι και το διασκεδάζουμε. Σε αντίθεση με εσένα που βλέπεις παντού συνομωσίες, ραδιουργίες και μεθοδεύσεις. Ηρέμησε.... οι πρωτεύουσες που έχεις επισκεφτεί δεν κινδυνεύουν απο την Κατμαντού.


υγ Mish άπειρες....
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Ηρέμησε φίλε. Πολύ σοβαρά τα παίρνεις όλα και η κριτική σου αγγίζει τα όρια του κακοπροαίρετου. Αν θέλουμε να βαθμολογήσουμε την Κατμαντού με 20, θα το κάνουμε. Χωρίς να σου πάρουμε μάλιστα και την άδεια. Επίσης αντιλαμβανόμαστε ότι πρόκειται για παιγνίδι και το διασκεδάζουμε. Σε αντίθεση με εσένα που βλέπεις παντού συνομωσίες, ραδιουργίες και μεθοδεύσεις. Ηρέμησε.... οι πρωτεύουσες που έχεις επισκεφτεί δεν κινδυνεύουν απο την Κατμαντού.


υγ Mish άπειρες....
ποιος ηρθε?ποιος μιλισε για κατμαντου?δεν εδωσα καν βαθμολογια καθως εχω επισκεφτει λιγες πολεις...μιλισα για κραυγαλες αποψεις και οπως ειπα καλα κανουν ο καθενας γραφει οτι γουσταρει..

ποια συνομοσια και ραδιουργια ειδα?απο τις 18 σελιδες μηνυματα η δικη μου αποψη σε πειραξε?αφου διασκεδαζεις γιατι αντιδρας ετσι?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.243
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom